Czego nie musisz tolerować w związku?

Mówi się, że miłość jest ślepa, nie znaczy to jednak, że na wszystko w związku powinnyśmy się godzić.
Czego nie musisz tolerować w związku?
28.10.2012

W wielu związkach zdarzają się rzeczy, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Tyle że bardzo często przymykamy na nie oko albo wręcz nie widzimy problemu. Tymczasem możesz być nieświadoma, że to, co dzieje się między tobą a partnerem, jest nie do zaakceptowania. Nieważne, jak bardzo się kochacie – zdejmij różowe okulary i postaraj się trzeźwo ocenić swoją relację. W dalszej części artykułu piszemy, czego pod żadnym pozorem nie należy tolerować.

adoratorzy

Ataki słowne

Gdy coś zrobisz nie tak, partner od razu cię atakuje. Już nieraz usłyszałaś od niego na swój temat niepochlebne rzeczy. Parę razy w rozmowie z tobą użył niecenzuralnych słów, obrażając cię. Brzmi znajomo? Jeśli tak, coś jest tu bardzo nie w porządku. Wiele kobiet w atakach słownych partnera nie widzi problemu. Tymczasem obrażanie, przeklinanie czy poniżanie jest w związku nie do zaakceptowania. Jeżeli twój wybranek zachowuje się względem ciebie w ten sposób, to bardzo niepokojący sygnał, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę. Gdy pozwolisz agresywnemu partnerowi przekroczyć bezpieczną granicę, może się to skończyć nawet psychicznym znęcaniem się nad tobą. Nikt nie ma prawa poniżać drugiej osoby – a już na pewno nie partnera.

Nieakceptowanie twoich dzieci

Jeśli masz dzieci z poprzedniego związku, a spotykasz się z mężczyzną, któremu trudno to zaakceptować, lepiej rozstańcie się od razu. Z partnerem, który nie jest w stanie pogodzić się z tym faktem, nie stworzysz udanego i harmonijnego związku. Z czasem on może zacząć wykorzystywać dzieci przeciwko tobie albo pewnego dnia postawi ci ultimatum, że jeśli nie zaczniesz poświęcać mu więcej uwagi niż własnym pociechom, odejdzie. Taki mężczyzna nie zasługuje, aby być w twoim życiu – powinnaś spotykać się z kimś, kto pokocha całą waszą gromadkę. Pamiętaj – zarówno ty, jak i twoje dzieci zasługujecie na to, aby dobrze was traktować. Lepiej będzie wam ze sobą niż z partnerem, który tego nie akceptuje.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Gdzie leżą granice partnerstwa?

Być w związku to nie znaczy wszystko robić razem.

Jak ratować się przed przemocą w rodzinie?

Masz prawo szukać pomocy.

adoratorzy

Kłamstwa

To kolejna rzecz, której nie wolno tolerować w związku. Oczywiście, nie chodzi o drobne i błahe kłamstewka, które zdarzyć się mogą każdemu (typu: „kochanie, wcale nie wyglądasz grubo w tych spodniach”). Ale jeśli partner nie mówi prawdy odnośnie tego, gdzie był, co robił albo fałszuje swoją przeszłość, po prostu cię oszukuje. Mężczyźnie, który kłamie, nie wolno ufać. Z tego związku nie wyniknie nic dobrego. Chcesz sprawdzić, czy twój partner kłamie? Z badań przeprowadzonych na University of Wisconsin-Milwaukee wynika, że mężczyźni o bardzo szerokiej twarzy mają większą skłonność do mijania się z prawdą. Zdaniem Michaela Haselhuhna, kierownika badań, może mieć to związek z większą ilością testosteronu w ich organizmie.

Nierówność

Związek oznacza partnerstwo. Dzielenie się obowiązkami po 50 procent. Każdy odpowiedzialny jest za coś innego, optymalnie na zasadzie „pół na pół”. Przykładowo – podczas gdy jeden z partnerów częściej opiekuje się dziećmi, drugi bierze na siebie utrzymanie rodziny albo obowiązki domowe. Podzielić zadaniami można się również w inny sposób: jeden gotuje, a drugi sprząta. I to jest w porządku. Niedobrze, gdy tylko jedna strona bierze na siebie większość obowiązków. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że harujesz na dwóch etatach, po wyjściu z pracy rzucając się w wir zadań domowych. Nie brnij w związek z leniwym partnerem, który nie robi absolutnie niczego (a może nawet nie pracuje?). Żadna kobieta nie powinna godzić się na nierówny podział zadań w związku.

adoratorzy

Flirtowanie

Ono również znajduje się na liście rzeczy, których w związku nie powinno się tolerować. Ustalmy fakty – mężczyźni wodzą wzorkiem za pięknymi kobietami. Zresztą, my nie pozostajemy im dłużne i z przyjemnością patrzymy na przystojniaków. Nie ma nic złego w obserwowaniu atrakcyjnych osób. Ale flirtu poza związkiem (szczególnie na oczach partnera!) nie można tolerować. Od flirtu do zdrady krótka droga, warto zatem jasno wyznaczyć granice damsko-męskiej relacji i się ich trzymać. Twój partner jest flirciarzem? Daj mu jasno do zrozumienia, że musi przestać. Po to decydujemy się na związek, aby flirtować… z jedną osobą. Własnym partnerem.

Odciąganie cię od bliskich

Fakt, że z kimś jesteśmy, nie oznacza, że świat poza związkiem przestaje istnieć. Sytuacja, w której partner próbuje odseparować cię od rodziny i przyjaciół, jest nie do zaakceptowania! Czasem wybranek robi to tak subtelnie, że możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. A gdy zorientujesz się, co tak naprawdę się stało, możesz już kompletnie stracić kontakt z rodziną i najlepszymi znajomymi. Nie wolno ci się na to godzić. Partner, który odciąga cię od bliskich, po prostu tobą manipuluje i chce sobie ciebie podporządkować. Uważaj, bo z dużym prawdopodobieństwem z czasem będzie tylko gorzej. Masz jedno wyjście – uciekaj.

adoratorzy

Przemoc

Ze wszystkich rzeczy w związku, którym powinnaś się przeciwstawić, przemoc jest absolutnym numerem jeden. Nigdy i niczym nie da się jej wytłumaczyć oraz usprawiedliwić. Choćby partner zarzekał się, że to się więcej nie powtórzy i już cię nie skrzywdzi, pamiętaj – jeśli cię uderzy, nie dawaj mu drugiej szansy i nie wysłuchuj jego przeprosin. Stosowanie przemocy wobec partnera jest nie do zaakceptowania. Niestety, z badań wynika, że nawet co piąta kobieta jest ofiarą przemocy w związku. Mało tego – badania przeprowadzone w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii dowodzą, że blisko połowa respondentów doświadczyła przemocy w związku; wśród ofiar dominowały kobiety. Specjaliści twierdzą, że rękoczyny zwykle poprzedza przemoc emocjonalna, której również nie powinnaś tolerować.

Zdrada

Niewierność jednego z partnerów to dla związku „być albo nie być”. Większość relacji rozpada się w takich okolicznościach, choć są osoby, które zastanawiają się co dalej. A niektórzy zdradę po prostu wybaczają. Mamy nadzieję, że nie jesteś jedną z tych osób. Jeśli partner zdradzi raz, prawdopodobnie zrobi to znowu. Poza tym, czy zaufałabyś ponownie takiemu mężczyźnie? I uwierzyłabyś w jego zapewnienia o wierności? Zaznaczmy to raz jeszcze – jeśli mężczyzna naprawdę kocha kobietę, szanuje ją i angażuje się w łączące ich uczucie, skok w bok nie przejdzie mu nawet przez myśl. Najczęściej zdradzają te osoby, które odczuwają emocjonalną pustkę, są niezadowolone z jakości życia intymnego i które uważają nowo poznaną osobę za atrakcyjniejszą od stałego partnera.

 

Polecane wideo

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2016 04:11
wyczuwam jakis mocno feministyczny punkt widzenia, po przeczytaniu artykulu odnosze wrazenie, ze facet to samo zło, a kobieta święta. a co z mezczyznami, ktorzy chca ograniczyc spotkania partnerki z jej patologiczną, pijacką rodziną i "przyjaciolmi" ciagnacymi ja na pijackie dno? tez ma kobieta od takiego uciekać? no to powodzenia!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2015 23:33
Byłam już zaręczona z facetem, który był moim ideałem – wrażliwy, czuły a zarazem zaradny. Planowaliśmy ślub i wspólne życie. Aż nagle on stwierdził że to jednak nie to…..tragedia. Wiedziałam że to facet mojego życia. Nie mogłam go wypuścić z rąk. Jako że zawsze wierzyłam w magię postanowiłam się odwołac do niej. Zamówiłam rytuał miłosny ze strony urok-milosny.pl – i on wrócił, mówiąc że nie wie jak mógł wcześniej ze mną zerwać. Znowu jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2012 20:33
czarna wdowa, czarna wdowa-jeśli to przeczytałeś to w ciągu 24 godz. czarna wdowa wejdzie do twojego pokoju i wciągnie cię pod ziemie i ukradnie twoją dusze.Jeśli nie wierzysz to uwierz bo zagineło w ten sposób 86 osób.Jak chcesz tego uniknąć to wklej to do 8 komentarzy, masz na to 20 min. inaczej nigdy nie zobaczysz już twoich bliskich
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2012 23:23
boze co ja czytam...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.10.2012 19:56
Kłamstwo jest wrogiem związku,no i brak zrozumienia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie