Miłość kontra przyjaźń: Jak pogodzić randki z chłopakiem ze spotkaniami z przyjaciółmi?

Buduj relację z facetem, ale nie kosztem przyjaciół.
Miłość kontra przyjaźń: Jak pogodzić randki z chłopakiem ze spotkaniami z przyjaciółmi?
30.09.2012

Zanim poznałaś swojego partnera, miałaś już swoje grono przyjaciół. Twój chłopak również. Jednak odkąd się spotykacie, koleżanki zeszły na dalszy plan i co jakiś czas zarzucają ci, że je zaniedbujesz. Z jednej strony czujesz się z tego powodu winna, ale z drugiej… za nic w świecie nie chcesz zrezygnować ze swojego związku.

Nie jesteś w swoich rozterkach osamotniona. Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeprowadzili niedawno sondaż wśród 100 kobiet i mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat. Ankietowani wypełniali kwestionariusz, w którym pojawiały się pytania, dotyczące ich partnerów i przyjaciół. Okazało się, że obie płcie w takim samym stopniu traciły kilku znajomych po tym, jak wchodziły w nowe związki.

Czy istnieje zatem dobry sposób na to, by pogodzić ze sobą miłość i przyjaźń?

Randka

Regularnie organizuj babskie wieczory

Bez względu na to, czy spotykasz się ze swoim facetem dopiero od kilku tygodni, czy też już od wielu długich lat, raz na jakiś czas powinniście spędzić wieczór osobno. On w męskim gronie, ty oczywiście w damskim.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim odpoczniecie od siebie nieco i zdążycie się za sobą stęsknić. Po drugie nie będziecie czuć, że związek ogranicza wam kontakty z innymi ludźmi, a po trzecie przyjaciółki będą ci wdzięczne, że potrafisz poświęcić swój czas wyłącznie im, wysłuchać ich problemów, doradzić, pocieszyć lub po prostu poplotkować o facetach.

Nie miej zatem zbędnych wyrzutów sumienia, że zostawiasz swojego chłopaka na pastwę jego kolegów i czym prędzej zorganizuj babski wieczór.

Randka

Nie traktuj każdego spotkania z chłopakiem jako randki

To oczywiste, że chciałabyś jak najwięcej czasu spędzać ze swoim ukochanym, ale spotkanie w szerszym gronie wcale nie musi oznaczać, że z tego rezygnujesz. Po prostu od czasu do czasu zaproponuj znajomym, aby dołączyli się do waszej randki.

Idźcie razem do kina, na obiad lub na drinka. Dzięki temu twój facet lepiej pozna twoich przyjaciół, a ty nie będziesz miała wyrzutów sumienia, że zaniedbujesz jednych kosztem drugich.

Randka

Zorganizuj swój czas

Nawet jeżeli jesteś osobą bardzo zapracowaną i po powrocie do domu nie masz już w sobie wystarczająco dużo motywacji, by spotkać się z przyjaciółką, postaraj się znaleźć dla niej czas choćby raz w tygodniu. Jak to zrobić?

Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład wspólne zapisanie się na jogę lub aerobik. Podczas cotygodniowych ćwiczeń zobaczysz się z koleżanką, zrobisz coś pożytecznego dla swojego ciała, a chłopak nie wypomni ci, że go zaniedbujesz.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest odpowiedni balans między randkami a spotkaniami w gronie znajomych. Jeśli w równym stopniu będziesz dzielić swoje zaangażowanie emocjonalne między ukochanego, a przyjaciół, żadne z nich nie poczuje się odrzucone.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Co koniecznie musicie ustalić, zanim ze sobą zamieszkacie (6 kwestii do rozważenia!)

Aby życie pod jednym dachem nie zakończyło się katastrofą...

Spraw, żeby on się zakochał!

Podążaj za naszymi wskazówkami, a facet będzie Twój!

Komentarze (24)

Ocena: 4.92 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2015 20:21
jetem ładna
odpowiedz
kamila (Ocena: 3) 25.10.2015 20:19
ja sie ubieram ładnie na chopaki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 20:26
Kiedy byłem samotny było mi strasznie ciężko. Na szczęście dzięki rytuałowi ze strony urokmilosny24.pl odzyskałem ukochaną. Jestem najszczęśliwszy na ziemi.
odpowiedz
ZapachLuxusuPL (Ocena: 5) 28.01.2013 19:46
Tak, to jest dość trudne zjawisko. Ale można np. ustalić sobie, że piątkowy wieczór jest tylko dla przyjaciółek.I co piątek urządzać sobie taki babski wieczór na ploteczki przy dobrym winku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2012 22:32
ja własnie straciłam przyjaciołkę... żeby ten jej facet byl choć troche normalny, ale to taki idiota ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo