Co koniecznie musicie ustalić, zanim ze sobą zamieszkacie (6 kwestii do rozważenia!)

Aby życie pod jednym dachem nie zakończyło się katastrofą...
Co koniecznie musicie ustalić, zanim ze sobą zamieszkacie (6 kwestii do rozważenia!)
26.09.2012

Decyzja o wspólnym zamieszkaniu jest jedną z najpoważniejszych w związku. Jedni decydują się na to wcześniej, inni później. I wcale nie jest powiedziane, że ci drudzy odznaczają się większą powagą oraz rozsądkiem. Bo w przypadku mieszkania z partnerem, to nie czas, jaki ze sobą jesteście, pełni główną rolę (choć również jest ważny). Istotniejsze są inne kwestie...

Oto 6 rzeczy, które powinniście rozważyć, zanim zabierzecie się za uwijanie wspólnego gniazdka:

1. Zdefiniujcie waszą relację

Zastanówcie się, co ten związek oznacza dla każdego z was? Co przychodzi wam na myśl, gdy słyszycie słowa: miłość, zaangażowanie, wierność...? Dlaczego chcecie w ogóle zamieszkać razem – tak bardzo się kochacie, a może po prostu czujecie się samotni w czterech ścianach?

2. Omówicie sprawy finansowe

Pieniądze to wielki generator problemów w związku. Każdy z nas ma przecież różne nawyki finansowe, a to może wywoływać poważne sprzeczki. Warto więc jeszcze przed wspólnym zamieszkaniem ustalić, jak będzie wyglądało zarządzanie domowym budżetem: czy zakładacie dwa konta, czy będziecie mieli jedno wspólne. I dalej: czy on płaci rachunki, a ty kupujesz jedzenie i środki czystości itd.

wspólne mieszkanie

3. Porozmawiajcie o podziale domowych obowiązków

Najlepiej, aby obie strony zrobiły listę rzeczy i czynności, które ich zdaniem składają się na domowe zadania. Zastanówcie się wspólnie, co każde z was umie, lubi i chce robić, a później sprawiedliwie rozdzielcie obowiązki. Ważne, aby zrobić to na samym początku. Po fakcie może być trudno cokolwiek wyegzekwować.

4. Jak wyglądają wasze relacje z rodziną i przyjaciółmi?

Nie każdy lubi w weekendy jeździć do rodzinnego domu. Wiele osób, zamiast iść na wieczorne spotkanie ze znajomymi, będzie wolało spędzić wolny czas na kanapie przed telewizorem. A jak jest u Was? Czy przypadkiem któreś z was nie będzie za bardzo tęsknić za bogatym życiem towarzyskim?

wspólne mieszkanie

5. Jak radzicie sobie z gniewem i innymi emocjami?

Wszystkie pary kłócą się od czasu do czasu. Zwykle jednak są to drobne sprzeczki, o których szybko się zapomina. Gorzej jednak, gdy któreś z was kompletnie nie potrafi trzymać na wodzy swoich emocji i w napadach gniewu robi się agresywne. Warto uporać się z tym problemem jeszcze przed wspólnym zamieszkaniem. Potem może być już tylko gorzej...

6. W jaki sposób okazujecie sobie miłość?

Niektórzy zakochani na każdym kroku okazują swoją troskę. Często sprawiają sobie małe przyjemności. Inni nie czują takiej potrzeby, uważając, że miłości nie trzeba cały czas udowadniać. Zastanówcie się więc, jak to jest w waszym związku... Co sprawia, że każde z was czuje się kochane przez drugą osobą? W jaki sposób możecie okazywać sobie uczucia, gdy już zamieszkacie pod jednym dachem?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Do czego może doprowadzić zazdrość?

Kontrolowana zazdrość jest dobra dla związku, ale obsesyjna...

10 zasad MIŁOŚCI: Pomogą ją rozpoznać!

Nieważne, czy wciąż szukasz wymarzonego partnera, czy udało ci się już stworzyć stały związek. Te zasady przydadzą ci się na wielu etapach życia.

Polecane wideo

Komentarze (54)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2015 23:38
Byłam już zaręczona z facetem, który był moim ideałem – wrażliwy, czuły a zarazem zaradny. Planowaliśmy ślub i wspólne życie. Aż nagle on stwierdził że to jednak nie to…..tragedia. Wiedziałam że to facet mojego życia. Nie mogłam go wypuścić z rąk. Jako że zawsze wierzyłam w magię postanowiłam się odwołac do niej. Zamówiłam rytuał miłosny ze strony urok-milosny.pl – i on wrócił, mówiąc że nie wie jak mógł wcześniej ze mną zerwać. Znowu jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2012 21:17
mieszkam od miesiaca z chlopakiem w UK. Nie pracuje,on tak, nie musze mu placic za mieszkanie,jedzenie itp. Obowiazki domowe dzielimy wspolnie on czesto gotuje obiady,sam prasuje sobie ubrania do pracy... co prawda wymaga,zebym mu pomagala i w sumie ma racje tez wykonuje prace domowe, ale u nas nie panuje zasada,ze jak jedna osoba pracuje to tylko pracuje,a druga dba o dom skoro nie chodzi do pracy
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2012 21:04
Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 - 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 - 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu - 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić. ... Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Ciekawe?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2012 20:33
jestem z moim chlopakiem ponad rok i czesto do niego jezdze is ie dobrze dogadujemy m,usle ze gdybysmy teraz razem zamieszkali nie bylo by katastrofy :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2012 14:44
ja zamiszkałąm kolegą ze szkoly haha... rozmiawialismy tylko jeden raz ze soba i wlasnie podczas tej rozmowy (hmm lekko wstawieni) postanowilismy zamieszkac na czas studiow i JEST ZAJEBISCIE =) nie jestesmy para ale takimi dobrymi kumplami i nie mamy zadmych problemow... trzeba tylko znalezc wspolny jezyk i do wszystkiego podchodzicz dystansem =)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie