ROZSZYFRUJ FACETA: Czemu on to zrobił?

Nie zadzwonił, zdradził, rozpowiedział twoje sekrety – niektóre męskie zachowania mogą cię zaskoczyć. My szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego on to zrobił.
ROZSZYFRUJ FACETA: Czemu on to zrobił?
07.09.2012

Mężczyźni nie rozumieją kobiet, a my – mężczyzn. Jesteśmy kwita? Pewnie bylibyśmy, gdyby nie fakt, że obcujemy ze sobą każdego dnia i jakaś siła wciąż nas do siebie przyciąga.

Mówi się, że mężczyźni są nieskomplikowani i żyją według określonego schematu. I pewnie mogłybyśmy w to uwierzyć, gdyby nie fakt, że ten schemat wymyka się często spod jakiejkolwiek kontroli. Są zachowania mężczyzn, po których zachodzimy w głowę, dlaczego on nam to zrobił. Właśnie – dlaczego?

Związek

Nie zadzwonił, gdy obiecał, że to zrobi

Sytuacja: umówiliście się na randkę, podczas której świetnie się ze sobą bawiliście. Albo nie odstępowaliście siebie na krok podczas ostatniej imprezy. Wymieniliście się numerami telefonów, a ty poczułaś, że może połączyć was coś więcej. Cały czas nosiłaś przy sobie komórkę i nerwowo zerkałaś na wyświetlacz. Ale on nie zadzwonił. Po tygodniu straciłaś nadzieję, że kiedykolwiek się do ciebie odezwie.

Wytłumaczenie: mogłybyśmy wzniecać w tobie nadzieję, że zgubił twój numer telefonu albo jest zapracowany. Szkoda jednak na to czasu – z tym facetem raczej nie stworzysz stałego związku. Greg Behrendt i Liz Tuccillo, autorzy książki `Nie zależy mu na tobie` twierdzą wprost: mężczyzna, który chce umawiać się z kobietą, nigdy nie jest zbyt zajęty, aby do niej zadzwonić.

Co możesz zrobić? Zapomnij o nim jak najszybciej.

Związek

Rozpowiedział twoje sekrety

Sytuacja: zaufałaś mu, a on odwdzięczył ci się, wyjawiając twoją tajemnicę – swoim kolegom albo waszym wspólnym znajomym. Mało tego, nie zrozumiał, dlaczego zrobiłaś mu awanturę i nie rozmawiałaś z nim przez parę dni. Wmówił ci, że przesadzasz i że nie stało się nic takiego. A to dodatkowo podcięło ci skrzydła.

Wytłumaczenie: jeśli podzieliłaś się z facetem swoim sekretem, a on uznał go za błahostkę i rozpowiedział, to znak, że jesteście ulepieni z zupełnie innej gliny. Poza tym przykro nam, ale trafiłaś na niedorosłego smarkacza, który nie sprawdzi się nawet jako krótkoterminowy chłopak. Nie licz na to, że on zrozumie, o co ci chodzi. Wasz związek byłby jak relacja matki z synem.

Co możesz zrobić? Powiedz mu do słuchu, co sądzisz o jego postępowaniu. To, co się stało, już się nie odstanie, ale być może uchronisz kolejne dziewczyny przed taką samą sytuacją. I jak najszybciej zakończ tę znajomość. Nie będzie z was nawet para znajomych – ten chłopak nie nadaje się na kumpla.

Związek

Powiedział, że potrzebuje przerwy

Sytuacja: jesteście ze sobą już jakiś czas i układało się między wami różnie. Bywało lepiej i gorzej, jak to w związku. Trwaliście jednak przy sobie do czasu, aż on oznajmił ci, że chce sobie zrobić przerwę. Nie rozumiesz dlaczego i wydaje ci się, że to początek końca związku. Jesteś zdruzgotana.

Wytłumaczenie: cóż, jeśli mężczyzna twierdzi, że potrzebuje przerwy, to najprawdopodobniej chce się rozstać, tyle że znowu nie ma odwagi, aby powiedzieć ci to wprost. Gdyby chciał ratować wasz związek, szczerze by z tobą porozmawiał, a nie szukał sposobu, aby się od ciebie oddalić. Być może on przeniósł już uczucia na inną kobietę, ale szuka najprostszego sposobu, aby zakończyć wasz związek. Zapytaj go o to.

Co możesz zrobić? Pora odbyć poważną rozmowę. Zastanówcie się wspólnie, dokąd zmierza wasz związek i co chcecie oraz jesteście w stanie zrobić, aby go uratować. Musicie zdawać sobie sprawę, że w większości przypadków przerwa jest przypieczętowaniem końca. Ale jeśli on będzie się przy niej upierał, to niezawodny znak, że wasze uczucie się wypaliło i trzyma was przy sobie wyłącznie przyzwyczajenie, które twojemu partnerowi zaczęło już ciążyć. Zamiast na siłę ciągnąć związek, lepiej będzie się rozstać, zachowując godność i wzajemny szacunek.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Jak podtrzymać chemię w związku?

Uczucie wcale nie musi gasnąć.

Dlaczego wciąż jesteś sama?

Szukamy odpowiedzi na pytanie, czemu niektóre kobiety są singielkami.

Związek

Poszedł do łóżka z inną

Sytuacja: byliście ze sobą od paru lat, gdy jak grom z jasnego nieba spadła na ciebie wiadomość, że on zdradził cię z inną kobietą. Twój uporządkowany świat rozsypał się na kawałki i nie wiesz, co dalej. A może spotykaliście się od niedawna i nagle ktoś doniósł ci o jego niewierności? Nieważne, jaki był kontekst – zostałaś zdradzona i nie możesz sobie z tym poradzić.

Wytłumaczenie: zdrady nic nie usprawiedliwia. Zdrada to zdrada i powinna oznaczać koniec związku. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, dlaczego on przespał się z inną, możliwości jest kilka. Niewierny mężczyzna, który ma wieloletnią partnerkę, być może poczuł, że związek i namiętność między nimi się wypaliły. W takiej sytuacji zdrada jest zwierciadłem, w którym nagle widzimy własne błędy. Poświęcaliście sobie zbyt mało czasu? Szczędziliście sobie czułości? Dopadła was rutyna? Oto odpowiedzi. Jeśli natomiast zdradził cię niedawno poznany partner, jedno jest pewne – to niedojrzały facet, z którym tylko tracisz czas.

Co możesz zrobić? Od ciebie zależy, czy wybaczysz zdradę. Wyciągnij lekcję z tej sytuacji i jeśli się rozstaniecie, nie popełnij (albo nie popełnijcie) tych samych błędów w kolejnym związku. A jeżeli niewierność miała miejsce w związku z krótkim stażem, możesz zrobić tylko jedno: jak najprędzej zakończyć tę nierokującą na przyszłość znajomość.

Związek

Odszedł z dnia na dzień

Sytuacja: `mój chłopak rozstał się ze mną bez słowa. Po ostatnim spotkaniu po prostu się nie odezwał... Choć przez ostatni miesiąc było już nieciekawie między nami, to powinnam poznać prawdę` – wyznaje 25-letnia internautka. Niejedna z nas tego doświadczyła – mężczyzna niespodziewanie zakończył związek albo odszedł, nie podając przyczyny swojej decyzji. A ty zaczynasz szukać winy w sobie.

Wytłumaczenie: nazwijmy sprawy po imieniu – ten facet po prostu stchórzył. Być może nie dorósł do związku, zdał sobie sprawę, że to nie to albo wystraszył się, że między wami robi się zbyt poważnie. Konkluzja jest jednak taka sama: uciekł, aby uniknąć odpowiedzialności i konfrontacji. Nie dojrzał do stałej relacji partnerskiej, tylko zabrakło mu odwagi, aby ci o tym powiedzieć.

Co możesz zrobić? Nie szukaj winy w sobie. Być może wasze wizje przyszłości się rozminęły, ale nie zapominaj, że to on dał nogę. Poszukaj sobie faceta, który będzie miał odwagę spojrzeć ci w oczy, gdy nawali.

Polecane wideo

Komentarze (63)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:21
głupota facetów nie ma co rozszyfrowywac oni jesli cos robią to dlatego ze chcą ...a nie tak jak kobieta bo moze on pomysli ze...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:02
Zamień swój wolny czas na trochę kaski :) 100-200zł miesięcznie czemu nie? Skoro masz FACEBOOK-a to śmiało rejestruj się już dziś! Czekasz 24h na aktywacje konta. Na start 60gr. I za każde kliknięcie "LUBIĘ TO!" w polecone linki 2gr. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu i chęci. Wypłacają od 6zł na każde konto bankowe. Polecam! ***.likesmanager.com/main/r/11024/ zamiast *** wpisz www.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 11:01
Ostatnie stwierdzenie to jak o moim byłym! Tak samo byłam z nim dwa lata i przez ostatnie dwa miesiące kontakt był coraz rzadszy. I na jednym z portali odezwała się "znajoma" byłego i powiedziała"słyszałam ze z tobą zerwał xD" ja nie wiedziałam o co chodzi i piszę do niego a ten z tekstem "musimy zrobić sobie przerwę". Powiedziałam że żadnej przerwy. Że skoro nie jesteśmy razem to już nigdy nie będziemy. Co się okazało? przez te ostatnie dwa miesiące był równocześnie i z nią i ze mną. Z tym że ona wiedziała o mnie i pewnie specjalnie tak napisała tego smsa żeby szybciej ze mną zerwał, bo się z tym ociągał. Ale potem sk..syn żałował decyzji jeszcze dwa lata po rozstaniu potrafił napisać "śniłaś mi się" i takie tam ;D A ona z niego zrobiła pantofelka.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 00:15
A ja chyba trafiłam na świetnego faceta, ale jestem za młoda, żeby być dalej w związku. Po prostu męczy mnie, że nie mogę spotykać się z innymi chłopakami, imprezować bez chłopaka itd. W dodatku on jest zaborczy, na każdym kroku chce mnie kontrolować. Wiem, że mnie bardzo kocha, ale u mnie to już się chyba wypaliło. I nie wiem co mam robić. Z jednej strony fajnie nam się razem spędza czas, jest przystojny i w ogóle, ale nawet nie wiem czy jeszcze go kocham... Mam 19 lat i jestem w 2-letnim związku.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2012 20:45
HE'S JUST NOT THAT INTO YOU! hahhaah
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie