Dlaczego faceci odchodzą?

Oto najczęstsze powody rozstań…
Dlaczego faceci odchodzą?
27.07.2012

Rozstania nigdy nie są przyjemne, zwłaszcza gdy jedno z partnerów nadal kocha swoją drugą połówkę. Zostajemy przecież pozbawieni tego, co znaliśmy najlepiej, a równocześnie dysponujemy bardzo nikłą wiedzą o tym, co nastąpi dalej.

Jakie są zatem najczęstsze powody rozstań? Dlaczego mężczyźni od nas odchodzą?

Znalazł sobie kogoś innego

Być może trudno ci pojąć, że twój facet nagle się w tobie odkochał i znalazł sobie inną miłość, ale – niestety – często tak właśnie się zdarza. Pokusy, w postaci innych kobiet, czekają przecież na niego na każdym kroku: w szkole, na studiach, w pracy, na męskim wieczorze. Jeśli do tego mężczyzna czuje, że jego dotychczasowy związek utkwił w martwym punkcie, bez zbędnych wyrzutów sumienia wda się w nową, bardziej ekscytującą relację.

Rozstanie

Czuje się przyparty do muru przez twoich rodziców lub przyjaciół

Możesz być pewna, że im mocniej twoi bliscy będą naciskać na twojego partnera i wypytywać go, kiedy wreszcie się pobierzecie, tym szybciej facet ulotni się z twojego życia. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zmuszanie kogoś do poważnych deklaracji.

- Mężczyźni nie lubią, gdy na okrągło wypytuje się ich o to, kiedy wreszcie się ustatkują. Aluzje robione przez partnerkę lub jej rodzinę paradoksalnie mogą tylko pogorszyć sytuację – tłumaczy 26-letni Robert z Warszawy.

Koledzy mają na niego zły wpływ

Wystarczy jeden bliski znajomy, który jest zdeklarowanym singlem i kobieciarzem, aby zasiać w twoim chłopaku ziarno niepewności: `Czy oby na pewno powinienem teraz wiązać się z jedną kobietą i zrezygnować z flirtów?`. Męski punkt widzenia niestety różni się w tej kwestii od kobiecego. O ile my dążymy do monogamii i szukamy partnera na całe życie, o tyle mężczyźni wolą się najpierw wyszaleć i popróbować romansów z różnymi kobietami.

Rozstanie

Za dużo zrzędzisz

Za każdym razem, gdy prosisz swojego partnera drugi raz o zrobienie konkretnej czynności, on odbiera to nie w kategoriach przypomnienia, a zrzędzenia. Absurd? Być może, ale tak właśnie czują faceci.

- Nie lubię, gdy wydaje mi się polecenia. Wynieś śmieci, nie krusz na dywan, zmyj po sobie kubek – te słowa powtarzane przez kobiety jak mantra, mogą naprawdę zirytować – mówi z przekąsem 22-letni Kamil.

Za dużo go kosztujesz

Czasy są obecnie ciężkie, więc faceci muszą ciąć koszty. Jeśli za każdym razem twój partner musi płacić za was w knajpie, kinie, czy na wspólnym wyjeździe, a do tego raz na jakiś czas upominasz się o kwiaty, możesz być pewna, że facet szybko znajdzie sobie tańszą w utrzymaniu dziewczynę.

- Nawet jeśli mężczyzna jest milionerem, to chce poczuć, że kobiecie zależy na nim, a nie na jego pieniądzach. Najmilsze słowa, jakie usłyszałem od mojej dziewczyny, brzmiały: `Pozwól mi dziś kupić bilety do kina. Jesteś moim chłopakiem, a nie sponsorem` - wspomina Grzegorz z Warszawy.

Rozstanie

Nie jesteś już tą kobietą, w której się zakochał

Czy twój ukochany zaczął ostatnio wspominać seksowną sukienkę, w której zobaczył cię pierwszy raz i narzekać, że teraz już się tak nie ubierasz? A może wytknął ci, że nie jesteś już tą samą kobietą, z którą zaczął się spotykać kilka lat temu, bo stałaś się dużo poważniejsza, przestałaś lubić wygłupy i zbyt często marudzisz? Jeśli tak, to jest to sygnał ostrzegawczy, że twój partner zastanawia się nad rozstaniem.

- Dbanie o wygląd powinno wypływać z obu stron, podobnie jak praca nad swoim charakterem. Gdy stara się tylko jeden partner, drugi długo z nim nie wytrzyma – twierdzi 24-letni Maciek.

Pamiętaj: jeśli twój facet postanowił z tobą zerwać, nie smuć się z tego powodu. Najwyraźniej na ciebie nie zasługiwał. Z pewnością na twojej drodze pojawi się jeszcze kilku wartościowych mężczyzn, którzy zapragną stworzyć z tobą trwały związek.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Czy rozstania i powroty mają sens?

Istnieją związki, które na zmianę rozpadają się i odbudowują. Dlaczego ciągle schodzicie się i rozchodzicie?

Gdy mężczyzna stroi fochy...

To nieprawda, że tylko kobiety się obrażają. Bardzo często właśnie mężczyźni stroją fochy. Co to oznacza dla waszego związku?

 

Polecane wideo

Komentarze (75)
Ocena: 5 / 5
Anonim t (Ocena: 5) 11.06.2016 19:04
Facet to ...,nie wiem ? Bylam w związku 8 lat ,dzisiaj jest 2 rocznica jak dostałam pierścionek,ale 26 grudnia 2015 powiedział abym na niego nie czekała,bo mieszka nie w polsce,abym ułożyła zycie po swojemu i abym była szczesliwa i kocha i bla bla ,a 28 grudnia pisze mi bydlak ze jest po słowie,zranił mnie bardzo bo naprawde bardzo go kochałam,a szczytem a własciwie ciosem ostatecznym były zdjecia z zareczyn z tamta kobietą,i on ma czelność do dzisiaj nazywac mnie swoim przyjacielem,poprostu dupek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2015 16:16
Byłam w związku przez 5 cudownych lat. Jednak moje szczęście się skończyło i nie mogłam tego zrozumieć i poradzić sobie. Pytałam się czy ma inną, twierdził że nie. Pytałam się czy mnie już nie kocha...też nie to. Powiedział, że nie chce mnie krzywdzić więc odchodzi ( a skrzywdził odchodząc). Nie wiedziałam co robić pisać sms, dzwonić do niego, czy to tak zostawić. Pragnęłam by tylko wrócił. I w koncu wrócił. Wszystko dzięki urokowi u rytualisty [email protected] po 2 miesiącach oczekiwania powiedział że odejście ode mnie było największym błędem jego życia.
odpowiedz
ewelka (Ocena: 5) 16.01.2013 14:30
Było bosko, krótko ale bardzo intensywnie, zadowolenie po obu stronach tyle tylko że spotkał sie ze swoim przyjacielem który kobiety ma tylko na chwilę, niestety obawiam sie że namieszał mu w głowie. Najgorsze że następnego dnia jak mu uległam zostawił mnie bez słowa!!! Powód zapewne miał, tylko jaki ?????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2012 22:13
mąż odszedł do innej kobiety. po 28 latach dobrego malżeństwa- dlaczego?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.08.2012 00:05
ja nie wiem jak możwa tak napisać irradated znasz wgl pojęcie zakochać się?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie