Jak (inteligentnie) poprawić faceta?

Są takie męskie zachowania i nawyki, które można zmienić. Warto próbować!
Jak (inteligentnie) poprawić faceta?
10.07.2012

Pamiętasz moment, w którym zaczęłaś się spotykać ze swoim obecnym partnerem? Z pewnością wydawało ci się, że facet nie ma wad i jest absolutnym ideałem. Każde wspólne wyjście przyprawiało cię o zawrót głowy, a jego spojrzenia wprost rozpalały wszystkie twoje zmysły.

Stopniowo jednak coś zaczęło się między wami psuć. Dostrzegłaś, że Ten Jedyny wcale ideałem nie jest i do doskonałości sporo mu brakuje. Jeśli niektóre z jego zachowań irytują cię obecnie do tego stopnia, że rozważasz zerwanie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Podpowiemy ci, jakie męskie nawyki można sprytnie zmienić, a jakie… warto zaakceptować.

Zmiana na lepsze wskazana, gdy…

1. Partner nie pomaga w obowiązkach domowych

Bez względu na to, czy mieszkacie już razem, czy jeszcze nie, warto zaangażować partnera w prace domowe. Podział obowiązków powinien być jasny: jeśli zaprosiłaś chłopaka na obiad, daj mu do zrozumienia, że będzie ci miło, gdy po wspólnym posiłku to właśnie on pozmywa naczynia. Nie musisz jednak w tym celu wydawać mu suchych poleceń. Wystarczy, gdy użyjesz swojego kobiecego czaru.

 

Para

- Kiedy ja i Bartek zamieszkaliśmy ze sobą, wiedziałam od początku, że muszę go oswoić z kilkoma domowymi obowiązkami. Nie zamierzałam być przecież jego kucharką i sprzątaczką – tłumaczy 23-letnia Aneta z Warszawy. – Ponieważ oficjalny podział prac by się w przypadku mojego faceta nie sprawdził, znalazłam na niego inny sposób. Po prostu zaczęłam go chwalić za każdą najdrobniejszą rzecz. Kiedy wyniósł śmieci, mówiłam: `Oh, jaki jesteś kochany!`. Kiedy zrobił zakupy, szeptałam mu do ucha: `Co ja bym bez ciebie zrobiła?`. Dzięki temu Bartek poczuł się doceniony i chętniej starał się we wszystkim mi pomagać – śmieje się dziewczyna.

2. Partner nie rozmawia szczerze o swoich emocjach

Niestety, faceci są zazwyczaj tak wychowywani, że nie mówią szczerze o tym, co ich boli lub z czym sobie nie radzą. Przyznanie się do swoich uczuć dla wielu z nich jest bowiem równoznaczne ze słabością. W efekcie wiele negatywnych emocji w sobie tłumią.

Ponieważ szczera rozmowa z ukochaną osobą przynosi wiele korzyści, warto nauczyć faceta, jak się zwierzać. W tym celu najlepiej zacząć od siebie. Opowiedz partnerowi o swoim problemie i poproś go o radę. Podkreśl przy tym, że mu ufasz i traktujesz go jak najlepszego przyjaciela. Po kilku takich wyznaniach, chłopak również zacznie się przed tobą stopniowo otwierać.

Para

3. Partner ogląda się za innymi kobietami

Mężczyźni są wzrokowcami i lubią podziwiać piękno kobiecego ciała. To właśnie dlatego niektórzy z nich automatycznie oglądają się na ulicy za atrakcyjną dziewczyną, nawet jeśli trzymają akurat za rękę swoją partnerkę. Nie oznacza to jednak, że takie zachowanie należy akceptować.

- Mój facet lubił głośno mówić o tym, że jakaś panienka z reklamy ma niezłe ciało. Od czasu do czasu przyłapywałam go też na tym, że spogląda na inne dziewczyny. Zamiast robić mu z tego powodu awanturę, zaczęłam postępować dokładnie tak, jak on. Kiedy oglądaliśmy razem jakiś film, robiłam maślane oczy i zachwycałam się pierwszym lepszym aktorem. Posuwałam się nawet do tego, że na oczach Marcina szperałam w Internecie i szukałam zdjęć tego aktora, a potem ustawiałam je na pulpicie laptopa – uśmiecha się 26-letnia Ewelina. – Marcin był tak zazdrosny, że przestał zachwycać się kobietami wokół i skupił się wyłącznie na mnie.

Zaakceptuj fakt, że twój facet…

1. Ma denerwującą pasję

Zapewne początkowo jego zainteresowania wydawały ci się sexy. Mogłaś słuchać godzinami, jak opowiada ci o samochodach, meczach, czy zbieraniu monet. Teraz jednak jego hobby doprowadza cię do szału…

No cóż, lepiej zaakceptuj zainteresowania swojego mężczyzny i pod żadnym pozorem nie wypowiadaj się o nich złośliwie. Każdy człowiek ma przecież prawo do własnych pasji. Jeśli twojemu facetowi coś sprawia radość, nie odbieraj mu tego, bo będzie nieszczęśliwy.

Para

2. Ma inne poglądy, niż ty

Owszem – to, że twój facet popiera inną partię polityczną, niż ty, lub ma odmienny od twojego pogląd na sprawy religii, może być denerwujące. Jednak bez względu na to, jak bardzo chciałabyś go przekonać do swoich racji, nie rób tego za wszelką cenę. Pomyśl sobie raczej, ile będziecie mieli tematów do rozmów i wielogodzinnych dyskusji właśnie dzięki temu, że macie odmienne zdanie na pewne kwestie.

I pamiętaj – przeciwieństwa się przyciągają!

3. Lubi spotykać się z kumplami

Czy czułabyś się szczęśliwa, gdyby facet zakazał ci babskich spotkań w gronie najlepszych przyjaciółek? Nie. Więc tego samego nie wymagaj również od partnera. Zamiast narzekać, że chłopak nie siedzi z tobą w domu i nie patrzy ci czule w oczy, tylko idzie z kumplami na piwo – ustal z nim pewne zasady. Wybierzcie na przykład wspólnie taki dzień tygodnia (lub wieczór), który będziecie spędzać osobno: on z kolegami, ty z przyjaciółkami. Dzięki temu żadne z was nie będzie miało poczucia krzywdy, że jest zaniedbywane przez swoją drugą połówkę. Poza tym dzień rozłąki dobrze wam zrobi, bo zdążycie od siebie odpocząć i za sobą… zatęsknić.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Strach przed poważnym związkiem

Boisz się zaangażowania? Nie tylko Ty!

Czego nie robić po rozstaniu?

Na pewno miałaś na to ochotę. A może nawet zrobiłaś!

Komentarze (89)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2012 09:41
Chciałam jeszcze dodać, że czasami do faceta trzeba z grubej rury, inteligentnego traktowania czasami nie rozumie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2012 01:33
gil9ix ftuplxvhclkc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2012 00:30
ej6Bv6 sqjirprejlwj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 04:39
staryczarnuch pisze:nawet sobie nie wyobrażacie jak iidnlaee ten utwf3r oddaje to co czuję teraz w środku masakra.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2012 08:31
te dane są na: www.pkw.gov.plprzy okazji możesz tam też zocbazyć, ile było głosf3w nieważnych w tym samym wojewf3dztwie (i w innych też) w wyborach 2005 (i w innych też). Nieważne głosy to po prostu zjawisko naturalne.pozdr
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo