Kiedy przejąć inicjatywę?? Ty + nowy facet, Ty + twój partner, Ty + sypialnia (PORADNIK)

Nigdzie nie jest napisane, że to mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok.
Kiedy przejąć inicjatywę?? Ty + nowy facet, Ty + twój partner, Ty + sypialnia (PORADNIK)
10.06.2012

Jesteś szczęściarą, jeśli facet, w którym się zakochałaś, zabiega o twoje względy. Być może tworzycie już zgraną parę. Nie wszystkie trafiamy jednak na pewnych siebie, zdecydowanych i przebojowych mężczyzn. Niektórzy wysyłają nam sprzeczne sygnały, inni sami nie wiedzą, czego chcą, a jeszcze inni – boją się własnego cienia. Spokojnie. Choć mężczyźni w dzisiejszych czasach nieco nam zniewieścieli (wystarczy wspomnieć o badaniach, z których wynika, że co czwarty z nich… maluje się przed imprezą), nie oznacza to jednak, że jesteś skazana na samotność. W niektórych sytuacjach nie tylko możesz, ale wręcz powinnaś przejąć inicjatywę: gdy poznajesz nowego faceta, w związku, w łóżku. Gotowa na konfrontację?

Flirt

Ty + nowy mężczyzna

Sytuacja jest typowa – poznaliście się niedawno i coś między wami zaiskrzyło. Ten facet wpadł ci w oko i masz wrażenie, że ty jemu również. Tyle że on jakoś nie kwapi się, aby się określić czy zadeklarować. Zaczynasz wątpić, czy mu się podobasz. Najchętniej wzięłaś sprawy w swoje ręce i sprawdziła, na czym stoisz.

Przejmij inicjatywę, jeśli: nie masz najmniejszych wątpliwości, że to nieśmiały chłopak. Z badań wynika, że tak może być z co trzecim mężczyzną! Poznasz to po jego sposobie bycia czy zachowaniu. Być może wyznał ci nawet, że nie miał szczęścia w miłości i nie ma dużego doświadczenia. Albo został zraniony i boi się odrzucenia. W takim przypadku bardzo dużo zależy od ciebie. Przejmij inicjatywę, a ten chłopak będzie ci za to wdzięczny.

Pamiętaj, że przejęcie inicjatywy, gdy poznasz nowego mężczyznę, nie jest ani narzucaniem się, ani uzewnętrznianiem się z uczuciami. Nie myśl, że się wygłupisz albo zostaniesz odtrącona. Czy faktycznie masz coś do stracenia? Inicjatywę naprawdę warto przejąć, jeśli masz do czynienia z wartościowym, poważnym facetem, w którego towarzystwie dobrze się czujesz.

Nie przejmuj inicjatywy, jeśli: to doświadczony facet, który podoba się kobietom. Być może tylko bawi się z tobą w kotka i myszkę albo chce się utwierdzić w przekonaniu, że kobiety do niego lgną. Nie przejmuj jej również, jeżeli już raz zawiodłaś się na tym mężczyźnie, a teraz on znowu pokazuje ci, że jest tobą zainteresowany. Intuicja mówi ci, że nic z tego nie będzie? Pewnie zatem nie będzie.

Flirt

Ty + twój partner

Jesteście ze sobą już od ładnych paru lat i wpadliście w rutynę. Chciałabyś coś zmienić w waszym związku i nawet masz kilka pomysłów, ale nie chcesz się wychylać. Wolałabyś, aby twój partner bardziej się starał. Być może masz do niego żal – że nie potrafi podjąć decyzji, określić się. Czasem czujesz się w tym związku osamotniona.

Przejmij inicjatywę, jeśli: masz wrażenie, że w waszym związku nie układa się najlepiej i jesteś gotowa, aby to zmienić. Twój partner może tego nie dostrzegać. Albo nie mieć pomysłu, co z tym zrobić. Zawsze warto walczyć o związek, bez względu na to, kto pierwszy wychodzi z inicjatywą. Układ między kobietą a mężczyzną powinien hołdować partnerstwu. Dlatego jeśli w jakiejkolwiek kwestii czujesz, że warto coś zrobić, nie wahaj się ani chwili.

Bądź jednak ostrożna z przejmowaniem inicjatywy w kwestiach, w których decyzję powinniście podjąć oboje – chodzi np. o przeprowadzkę czy kupno samochodu. Jeśli weźmiesz to na siebie, partner może być wściekły, że nie zapytałaś go o zdanie. I będzie miał do tego prawo.

Nie przejmuj inicjatywy, jeśli: czujesz, że zaangażowanie w ten związek jest wyłącznie jednostronne (i to ty jesteś tą stroną). Już wielokrotnie starałaś się i robiłaś wszystko, aby ożywić wasze uczucie, ale twój partner nie zrobił nic, aby wam pomóc. W takiej sytuacji przejmowanie inicjatywy po raz kolejny nie będzie miało sensu. Lepiej porozmawiajcie ze sobą szczerze i zdecydujcie co dalej. Nie przejmuj również inicjatywy, jeśli sprawa dotyczy wyłącznie twojego partnera. W kwestiach indywidualnych każdy powinien odpowiadać za siebie.

Flirt

Ty + sypialnia

Wiesz pewnie, o co chodzi. O seks. Wiele kobiet zastanawia się, czy w łóżku powinny przejąć inicjatywę. Mają ochotę na nieco inne rzeczy niż mężczyźni, a jednak o tym nie mówią. Boją się, że zostaną uznane za rozwiązłe. W efekcie zamykamy się zarówno podczas przygodnego zbliżenia, jak i podczas seksu ze stałym partnerem.

Przejmij inicjatywę, jeśli: przejmij! Po prostu. Badania mówią, że właśnie tego oczekują od nas mężczyźni. Aż 60 proc. z nich marzy o zaangażowanej partnerce, która w łóżku zaskoczy pomysłowością. Mężczyzn bierna postawa partnerki irytuje i zniechęca. Niby każda kobieta marzy o tym, aby być świetną w łóżku, ale gdy przychodzi co do czego, bardzo często wykazujemy zerową inicjatywę. Pozwalamy, aby pokonały nas kompleksy i uprzedzenia. Nadeszła pora, aby to zmienić.

Współczesna kobieta nie wstydzi się własnych potrzeb. Nie uznaje, że w łóżku potrzeby faceta są ważniejsze od jej pragnień. Współczesna kobieta przejmuje inicjatywę, bo wie, że będzie to z korzyścią i dla niej, i dla jej partnera. Współczesna kobieta czerpie radość z seksu i robi to, co chce. Pamiętaj o tym.

Nie przejmuj inicjatywy, jeśli: jeszcze raz powtarzamy, że każda kobieta powinna przejąć inicjatywę w sypialni, jeśli ma na to ochotę. Nawet gdy w grę wchodzi przygodny seks. Co innego jednak, jeżeli ma być to przejęcie inicjatywy zanim wylądujecie w łóżku. Czy kobieta ma prawo zabiegać o seks? Z własnym partnerem – oczywiście. A z nowo poznanym mężczyzną? To już rzecz indywidualna. Sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie masz zasady, co uznajesz za stosowne, a jakie sytuacje są dla ciebie nie do przyjęcia.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Przerwa w związku – tak czy nie?

Jeśli zamierzacie od siebie odpocząć, sprawdźcie, czy to dobry pomysł.

Mądre kobiety, niemądre decyzje

Jakie błędy najczęściej popełniamy?

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 13:07
Tutaj wpisz treść komentarza do Kiedy przejąć inicjatywę?? Ty + nowy facet, Ty + twój partner, Ty + sypialnia (PORADNIK)...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2012 15:11
Mam 18 lat, ale kompletnie nie wiem jak przejąć tę inicjatywę (albo się po prostu boję) ? Strasznie mi sieOn podoba, ale co napisac w sms albo jak zagadać?????
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2012 12:16
czy po poltorej roku zwiazku jest czas na wspolzycie?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2012 11:22
Teraz będzie trochę nie na temat, ale jestem pewna, że będziecie zainteresowane. Otóż pewna firma wysyła pudełka z markowymi kosmetykami praktycznie ZA DARMO- warunkiem jest zarejestrowanie się, wypełnienie ankiety i zaproszenie znajomych do zabawy. To jest mój link polecający: shinybox.pl/?ref=eab7dce Dzięki niemu możecie się zarejestrować, wziąć udział i zdobyć kosmetyki. Naprawdę warto!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2012 10:28
Jestem z moim chłopakiem krótko, dopiero półtora miesiąca. W ciągu ostatnich dni nie było między nami najlepiej, głównie z mojej przyczyny - miałam gorsze dni i o wszystko się wkurzałam. Chciałabym dać mu do zrozumienia, że teraz już będzie lepiej, że jest dla mnie bardzo ważny, ale nie wiem jak to zrobić. Nie chcę używać wielkich słów i deklaracji, bo boję się, że go to wystraszy.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo