To nie jest facet dla Ciebie!

Uważaj zanim się zakochasz. Są sygnały, po których poznasz, że ten mężczyzna po prostu nie jest dla ciebie.
To nie jest facet dla Ciebie!
30.04.2012

Faceci są wzrokowcami i wystarczy im mniej niż 10 sekund, żeby się zakochać. Kobiecie, gdy spotyka mężczyznę ze swoim snów, nie potrzeba dużo więcej. Czasem jednak można stracić instynkt samozachowawczy i zauroczyć się kimś, o kim powinnaś jak najszybciej zapomnieć. Zwłaszcza że im dłużej się z kimś spotykamy, tym trudniej pójść w swoje strony. Zanim zakochasz się po uszy, upewnij się, czy przypadkiem nie ulokowałaś uczuć w facecie, który do ciebie nie pasuje.

Nie dzwoni, kiedy obiecuje, że to zrobi

Zgadzamy się, że raz na jakiś czas każdemu może się zdarzyć natłok obowiązków, praca do późna czy zwyczajne roztargnienie. Ale jeśli ma to miejsce częściej niż jeden czy dwa razy, to wyraźny znak, że nie jesteś priorytetem w życiu tego faceta. Bo jeżeli mężczyzna naprawdę chce rozpocząć (lub kontynuować) poważną znajomość z kobietą, na której mu zależy, będzie o tobie myślał i na pewno zadzwoni.

Zaplanował sobie, jak często możecie się widywać

Poniedziałek odpada, bo spotyka się z kumplami. We wtorek wyciska z siebie siódme poty na siłowni. W środę ogląda mecz. Zostaje czwartek, bo w piątek znowu będzie zajęty… Jeśli ten facet wyznacza ci dni (i godziny), kiedy możecie się spotkać – i ma setki w jego mniemaniu ciekawszych spraw na głowie – jak najszybciej daj sobie z nim spokój. Ten mężczyzna nie ma pojęcia, że twoje towarzystwo jest najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale nie zaprzątaj sobie głowy, żeby na siłę go do tego przekonywać. Szkoda zachodu.

On nie kocha

Jest w nałogu

Nieładnie jest zostawiać człowieka w potrzebie, ale jeśli jeszcze możesz, nie wciągaj się w tę znajomość, bo ściągniesz na siebie kłopoty. Być może on jest słodki, ekscytujący, zabawny. Może nawet wyznał, że cię kocha. Ale kocha również to, od czego jest uzależniony. Nie oszukuj samej siebie deklaracjami, że możesz go zmienić. Mężczyzna w nałogu powinien najpierw uporać się z uzależnieniem, a dopiero później umawiać się na randki.

On wie więcej o tobie niż ty o nim

Gdy pytasz go o pracę, rodzinę, zainteresowania, mówi o siebie niewiele i szybko zmienia temat. Nie lubi opowiadać o sobie? Niewykluczone. Ale ten facet może coś przed tobą ukrywać albo po prostu nie zależy mu, aby się do ciebie zbliżyć. Mężczyźni zwykle mówią o sobie niewiele, ale jeśli nie wiesz praktycznie nic o jego życiu, to znaczy, że ten facet trzyma cię na dystans. Czyli nie jest dla ciebie!

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

Nasz test pozwoli ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Zdiagnozuj swoją MIŁOŚĆ: Oto 10 kategorii (potencjalnie) nieudanych związków!

Ten związek się nie uda…

On nie kocha

Nie ufasz mu

Trudno o bezgraniczne zaufanie, gdy dopiero zaczynamy się z kimś spotykać. I owszem, rozsądna dawka zazdrości jest dla związku wskazana. Ale jeśli sprawdzasz jego maile, wiadomości w komórce i zaprzątasz sobie głowę, co robi, gdy nie jest obok ciebie, coś tutaj nie gra. Jeśli jest w tym mężczyźnie coś, co cię niepokoi i sprawia, że przestajesz mu ufać, najprawdopodobniej to nie jest facet dla ciebie. Poszukaj kogoś, kogo nie będziesz musiała sprawdzać na każdym kroku.

Jest masa rzeczy, która ci się w nim nie podoba

I być może nawet sobie spisałaś, co robi lub mówi nie tak albo jakie nosi ciuchy, które są dla ciebie nie do przyjęcia. Jeśli tych rzeczy trochę się uzbierało, albo nie jest to mężczyzna, którego szukasz, albo nie jesteś gotowa na poważny związek. Zamiast zaprzątać sobie głowę, jak go zmienić, lepiej zainteresuj się facetem, którego będziesz mogła zaakceptować – takim, jaki jest.

On nie kocha

Nie zwracasz się do niego, gdy szukasz pocieszenia

Coś cię podłamało, zmartwiło lub sprawiło ci przykrość i teraz zalewasz się łzami jak mała dziewczynka. To się zdarza. Tylko dlaczego zamykasz się w łazience i unikasz kontaktu z tym mężczyzną? Może boisz się, że go wystraszysz, rozzłościsz albo… rozbawisz swoim stanem? Jeśli tak, ktoś z was nie jest gotowy, żeby się w pełni zaangażować w ten związek. „Ten jedyny” powinien umieć cię rozweselić przez łzy. A jego obecność powinna być przyjemna, nie stresująca.

Ma mnóstwo przyjaciółek

Powiedzmy sobie szczerze – czyste przyjaźnie damsko-męskie zdarzają się rzadko. Zwykle po jednej ze stron prędzej czy później pojawiają się uczucia. Albo facet skrycie podkochuje się w jednej ze swoich koleżanek, albo to ona jest nim zauroczona. Dlatego niedobrze, jeśli ten chłopak ma grono przyjaciółek, z którymi spędza praktycznie każdą wolną chwilę. Być może to typ myśliwego, który woli gonić króliczka niż go złapać? A może on stosuje wobec ciebie niewybredną grę? Jednego możesz być pewna – ten mężczyzna nie zamierza się angażować.

On nie kocha

Macie rozbieżne cele

Każdy z nas ma plany, które gotów jest negocjować, oraz plany czy zwyczaje, które nie podlegają dyskusji. Niedobrze, jeśli w waszym przypadku te drugie się ze sobą rozmijają. Ty chcesz mieć już dzieci, a on nie. Ty chodzisz do kościoła co tydzień, a on jest ateistą. On mieszka pod miastem i nie zamierza się stąd ruszać, a ty jesteś typowym mieszczuchem. Takie różnie mogą okazać się zbyt poważne do pogodzenia. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowa pójść na kompromis. Jeśli nie, wygląda na to, że nie jesteście sobie pisani.

Nie informuje cię o swoich planach

Koniec randki… I tyle. Nie masz pojęcia, co będzie teraz robił, ani jakie ma plany na kolejny dzień. Nigdy nie informuje cię o tym, czym akurat się zajmuje, nie mówi ci również, kiedy wróci z pracy, spotkania. Jeśli facet utrzymuje cię w niepewności, jest na to wytłumaczenie. To kolejny wyraźny dowód, że nie chce się angażować i woli trzymać cię na dystans. W zdrowym, dojrzałym związku nie ma miejsca na ukrywanie czegokolwiek, ani tym bardziej na sekrety. On nie zamierza się przed tobą z niczego tłumaczyć? Nie wymagaj tego od niego, tylko zakończ tę znajomość.

Komentarze (81)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2015 18:53
Mówią że czas goi rany, ale w moim przypadku tak nie było. Przez kilka miesięcy tylko egzystowałam. Nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu, ten czas to był koszmar. Musiałam z nim znowu być, ponieważ bez niego nie widziałam swojego życia. Brakowało mi jego głosu, dotyku, dosłownie wszystkiego. Postanowiłam spróbować rytuału miłosnego ze strony urok-milosny.pl , czekałam, odliczalam dni do jego powrotu, w pewnym momencie już traciłam nadzieję. Ale jednak wrócił. A moje życie odzyskało dawny blask : )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2012 19:31
oni chyba opisali tu kolegę , a nie mężczyzne życia . ciekawe czy któryś tak robi.. żenadaa -.-. już dawno z takim bym nie była.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2012 10:56
Jeśli idzie o te przyjaciółki, to niekoniecznie tak jest. Jestem dziewczyną i mam znajomych którzy przyjaźnią się z wieloma dziewczynami i nawet lepiej się dogadują w związkach, bo są przyzwyczajeni np. do zakupów czy innych rzeczy których większość facetów nie znosi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2012 08:31
O ironio losu! Mój były miał te WSZYSTKIE wady... Dobrze, że w porę go w poważanie kopnęłam... Ale w sumie i tak dużo za późno...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 11:38
bylam 4lata ze swoim narzeczonym tydzien po slubie odszedl twierdzac ze on bez swojej matki nie da rady na dluzsza mete juz 3lata od rozwodu a ja ciagle sie zastanawam co ona ma takiego w sobie czego ja nie mam oni nigdy do konca sie nie otwieraja przed kobieta to tylko my takie wylewne jestesmy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo