Jakich kobiet mężczyźni nie lubią?

Mężczyźni uciekają przed takimi kobietami gdzie pieprz rośnie.
Jakich kobiet mężczyźni nie lubią?
19.11.2011

Gdy myślimy o współczesnym ideale kobiety, mówimy: zadbana, zgrabna, ambitna, pewna siebie, roześmiana, z dobrą pracą i wysokimi zarobkami. Czy jednak pokrywa się z to z pragnieniami mężczyzn, postanowili sprawdzić naukowcy. Jedno z wielu badań dotyczących ideału kobiety w oczach płci przeciwnej pozwoliło stwierdzić, że perfekcyjna partnerka to ta z długimi, puszystymi włosami, o krągłych kształtach, naturalna, inteligentna, mająca zainteresowania, namiętna, wierna, sympatyczna, spontaniczna… Sama możesz się przekonać, czy jesteś bliska ideału, zaglądając do osobnego artykułu. Tyle o cechach, których panowie w nas szukają. A jakich kobiet mężczyźni się boją i od których uciekają?

Zbyt perfekcyjna

– Przywiązuję dużą wagę do wyglądu. Lubię dobrze czuć się we własnej skórze, kupować ubrania i kosmetyki. Nie znoszę, kiedy mężczyzna widzi mnie nieumalowaną czy zaniedbaną. To obdziera mnie z kobiecości – opowiada 25-letnia Aleksandra z Radomia. Jak przyznaje, praktycznie od zawsze była traktowana jak klasowa „modnisia”, na brak powodzenia nie narzekała. Ale mimo to miała pecha w miłości. – Z chłopakami zazwyczaj kończyło się na flircie czy kilku randkach. Pierwszy poważny związek miałam dopiero w klasie maturalnej – wyznaje Aleksandra. Dodaje, że przez długi czas zastanawiała się, dlaczego mężczyźni nie chcą związać się z nią na stałe. – Dopiero po rozmowie z dobrym znajomym, dotarło do mnie, że faceci się mnie bali. Wyjaśnił mi, że byłam dla nich zbyt perfekcyjna – twierdzi Aleksandra.

Jest tak: mężczyźni przede wszystkim z góry skazują siebie na porażkę i nie zabiegają o względy idealnej kobiety, bo są pewni, że nie mają u niej szans. A po drugie, wielu facetów – choć zwykle się do tego nie przyznają – woli naturalne dziewczyny, którymi nie będą musieli się z nikim dzielić. I jeszcze jedno. Zadbane kobiety są drogie w utrzymaniu – a mężczyźni doskonale o tym wiedzą. Więcej o tym, czemu mężczyźni boją się idealnych kobiet, piszemy w innym tekście.

kobiety

Dla wielu mężczyzn grubość portfela jest wyznacznikiem ich męskości. Dlatego uciekają od kobiet, które zarabiają od nich więcej. Poza tym panie, którym sprawy zawodowe i finansowe świetnie się układają, nierzadko wypominają swoim partnerom niezaradność, opieszałość, lenistwo, brak instynktu biznesowego. A one same często z pewnych siebie, spełnionych pracownic stają się zarozumiałymi snobkami. Kobieta niezależna przeraża mężczyzn, bo uważa, że wszystko zrobi lepiej, nie pozwala sobie pomóc, bywa przemądrzała. I co więcej, nigdy nie będzie posłuszną panią domu. Wielu mężczyzn woli jednak poszukać kobiety, którą można pokierować.

Wulgarna Polka

Myślisz, że faceci szaleją za dziewczynami takimi, jak Doda? Fakt, to atrakcyjna kobieta. Gdy jednak zapytasz mężczyzn, co sądzą o jej sposobie bycia, z pewnością nie raz usłyszysz, że jest zbyt wulgarna. Mężczyźni nie lubią i boją się kobiet głośnych, krzykliwych, agresywnych, ordynarnych. Bo przede wszystkim brak im kobiecości, której większość panów w nas szuka. Według jednej z ankiet przeprowadzonych przez studentów wydziału politologii i studiów międzynarodowych wynika, że mężczyźni za nic w świecie nie zaakceptowaliby tzw. disco-laski czy kobiety lekkich obyczajów – tymczasem okazuje się, że Polki potrafią być sprośne i wulgarne. Inne znienawidzone typy kobiet wskazane przez studentów to: feministka, kobieta fałszywa, plotkara. Mężczyźni nie chcą partnerki, która przeklina, zaczepia innych, knuje intrygi, jest nieszczera czy ma obojętny stosunek do jakichkolwiek zasad. Przede wszystkim dlatego, że będąc w związku z taką kobietą, sami by sobie zaszkodzili.

kobiety

Flirtująca na potęgę

Panowie uciekają również gdzie pieprz rośnie przed flirciarami. Miał z nią do czynienia Piotrek. – Jakiś czas temu poznałem fajną dziewczynę. Spotkaliśmy się w klubie. Potańczyliśmy, pogadaliśmy. Później wymieniliśmy kilka SMS-ów, przedrzeźnialiśmy się. Wiem jednak, że jest straszną kokietką. Uwielbia, gdy faceci zwracają na nią uwagę. Robi jeden krok do przodu i dwa w tył. Sama się nie odezwie pierwsza. To straszna flirciara, najgorszy typ kobiety – twierdzi rozczarowany Piotrek. Dlaczego mężczyźni boją się kokietek? Bo one przepadają… za wszystkim facetami. Trudno zatem zatrzymać ją przy sobie i tego właśnie każdy mężczyzna najbardziej się obawia. Flirciara nie wysyła jasnych sygnałów. Lubi się bawić, sprawia zatem wrażenie, że nie traktuje związków poważnie. Flirciarę trudno jest usidlić, a co dopiero powiedzieć o zatrzymaniu przy sobie na dłużej. Mężczyźni wolą nie mieć takiego problemu.

Niezależna, bogata, pewna siebie

Być może wydaje ci się, że każdy mężczyzna doceni twoją niezależność finansową i życie w dostatku. Uważaj jednak, bo w praktyce większość facetów od takich kobiet ucieka. Zwłaszcza jeśli mężczyzna pozostaje na utrzymaniu własnej partnerki czy małżonki. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Cornell University w Ithaca (stan Nowy Jork). Naukowcy dowiedli, że mężczyźni finansowo zależni od swoich partnerek są bardziej skłonni do zdrady niż panowie, którzy uzyskują podobne zarobki, co ich kobieta. Z badań wynika, że mężczyźni całkowicie pozostający na utrzymaniu kobiety aż pięć razy częściej popełniali zdradę niż ci, którzy wnosili do domowego budżetu porównywalną kwotę. Wpływ na to miały również inne czynniki, np. zadowolenie z relacji z partnerką, wiek, poziom wykształcenia mężczyzny czy jego religijność.

kobiety

Jakich jeszcze kobiet boją się mężczyźni?

– Nie cierpię chorobliwej zazdrości, która prowadzi kobietę do urojeń i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Narzucanie się i nieustanna chęć bycia adorowaną również są nie do zniesienia. Poza tym każdy potrzebuje w związku przestrzeni i partnerka powinna to zrozumieć – twierdzi Marek z Warszawy.

Oto jeszcze kilka cech, których mężczyźni nam nie wybaczą:

- wyolbrzymianie – spóźnienie się to zdrada, zwrócenie uwagi to chęć zaczepki, brak seksu przez kilka dni to rutyna. Kto by to wytrzymał?

- zero zainteresowań – mężczyzn pociągają kobiety, które mają pasje, hobby, czymś się interesują. Przynajmniej mają z nimi o czym porozmawiać!

- płaczliwość – lepiej panuj nad emocjami, bo twoje łzy szybko przestaną robić jakiekolwiek wrażenie, a zaczną irytować.

- zadzieranie nosa – czyli typ księżniczki, która jest pewna siebie i musi nieustannie być adorowana.

- matkowanie – szybko doprowadza do tego, że facet czuje się jak niesamodzielny nieudacznik. Mężczyźni nie szukają matki, tylko partnerki!

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Co buty mówią o Tobie? 5 typów kobiet!

Przyjrzyj się swoim butom i odkryj prawdę o sobie.

Jak z szarej myszki przeistoczyć się w pewną siebie kobietę? CZĘŚĆ 1.

Masz prawo do chwili słabości. Podpowiadamy, jak zatrzymać przy sobie pewność siebie na dłużej.

Polecane wideo

Komentarze (113)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.11.2018 15:52
Nie prawda,faceci zawsze wolą te łatwiejsze bo nie muszą się o nie starać,nie bez przyczyny te z przebiegiem mają lepszych mężów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.08.2016 22:58
POPIERAM
odpowiedz
jonka (Ocena: 5) 19.07.2013 12:35
artykuł z dupy. sama teoria g... warta. jak ktoś kogoś kocha to nie za coś to raz. a i wulgarne mają mężów co za nimi latają i te zahukane. i te co zarabiają sporo. więc to jakieś totalne bzdury. nie ma reguły. a faceci z tego co wiem to nie lubią mieć za pewnie, więc lepsza wulgarna, kokietka niż cicha, miła dziewczynka. co to za artykuł, po co i dla kogo?
zobacz odpowiedzi (1)
ja (Ocena: 5) 16.02.2013 21:30
a co możemy robić? z tego artykułu wynika że niewiele:))
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 01:48
Dużo prawdy jest w tym artykule. Mężczyźnie jeśli na prawdę zależy na kobiecie i planuje z nią długą przyszłość nie zwiąże się z laską, która jest wulgarna, arogancka, nie umie się zachować w towarzystwie, pije, często przeklina. Typ takiej kobiety to laska do wy**chania. Mężczyźni szukają kobiet porządnych, delikatnych, subtelnych, kobiecych.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie