Grzechy popełnione z miłości: CZARNA LISTA uczuciowych występków

Największe błędy jakie możesz popełnić w relacji z facetem.
Grzechy popełnione z miłości: CZARNA LISTA uczuciowych występków
16.09.2011

Poznałaś nowego faceta. Jest cudowny, wspaniały, zupełnie straciłaś dla niego głowę. Ciągle więc myślisz o tym, aby nie zepsuć tej relacji. Niestety, nie ma gotowej recepty na udany związek z mężczyzną. Pewnych podstawowych błędów można jednak uniknąć.

Oto czarna lista największych miłosnych występków:

GDY UCZUCIE DOPIERO ROZKWITA...

Błędy I stopnia

Planowanie szczegółowej strategii podrywu, stosowanie utartych zwrotów w stylu: „To co mi jeszcze powiesz ciekawego...”. Pamiętaj, nie można wszystkich facetów wrzucać do jednego worka. Każdy człowiek jest inny. Lepiej więc zaufaj swojej intuicji.

Mieszanie z błotem poprzedniego chłopaka: Kompromitowanie byłego to nie najlepszy sposób na rozpoczęcie nowej znajomości. Istnieje przecież ryzyko, że nasz obecna sympatia wystraszy się, że przyszłości zostanie podobnie skompromitowana.

Totalne zakochanie się w facecie już po pierwszym spotkaniu, tylko dlatego, że podoba nam się jego wygląd.

Błędy II stopnia

Mówienie nieprawdziwych rzeczy o sobie: Taka sytuacja zdarza się głównie młodym dziewczynom, które nie mają jeszcze do końca sprecyzowanych zainteresowań oraz planów na przyszłość bądź chcą na siłę zrobić dobre wrażenie. Opowiadają więc swojemu ukochanemu niestworzone historie na swój temat. Pamiętaj, kłamstwo ma bardzo krótkie nogi.

miłość

Błędy II stopnia

Dzwonienie i pisanie sms-ów do byłego. Ciągłe dowiadywanie się, co u niego słychać. Takie postępowanie jest szczególnie niewskazane wtedy, gdy to on z nami zerwał.

Obwinianie siebie za wszystkie niepowodzenia w związku. Zamiast rozpamiętywać, lepiej pomyśleć o tym, co zrobiło się źle. Uświadomić sobie również, że to on nie zasługuje na naszą uwagę.

Błędy III stopnia

Planowanie zemsty: Porzucone kobiety mają tendencję do snucia zawistnych intryg. Za wszelką cenę pragną dać nauczkę swojemu byłemu. Skompromitować go w oczach znajomych. Postępując tak, pokazują kompletny brak klasy.

Balowanie do rana i „zapijanie problemu”: To częsty patent na polepszenie sobie samopoczucia. Do tego dochodzi również podrywanie na imprezie wszystkich facetów, którzy się nawiną. Zemsta na całym rodzaju męskim nie jest jednak dobrym rozwiązaniem.

Wypieranie się swojej przyszłości: Zaraz po zerwaniu znajomości chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć o swoim partnerze, wyrzucić go ze swojej pamięci. Czasem dochodzi nawet do tego, że nie poznajemy go na ulicy. Nie warto tak robić, po co wypierać się czegoś, co jest przecież częścią nas samych.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Rozsądny podział ról

Jeśli twój partner uważa, że jego zadaniem jest tylko pójść do pracy i ewentualnie spotkać się kolegami, pora wyprowadzić go z błędu.

Jak pozostać sobą w związku?

Poznaj historie naszych Czytelniczek, które udawały kogoś, kim nie są, a teraz gorzko tego żałują! (CZĘŚĆ 1.)

miłość

Natrętne sms-y: Wysyłanie kilku wiadomości naraz z pytaniem, czemu druga osoba nie odpisuje. Takie zachowanie może tylko zirytować faceta. Nie warto również być stroną, która zawsze pisze jako pierwsza. Mężczyźni to zdobywcy, jeżeli więc spodoba im się jakaś kobieta, sami znajdą do niej drogę.

Zbytnia wylewność: Opowiadanie na pierwszej randce całego swojego życiorysu, ze szczególnym uwzględnieniem historii poprzednich związków.

Błędy III stopnia

Naiwność i  łatwowierność: Ufanie mężczyźnie, który na pierwszej randce mówi stanowczo za dużo miłych słów, na siłę stara się przypodobać i zdobyć kobietę. Nie warto brać zbyt poważnie wszystkich bajerów chłopaka.

Poważne wyznania: Oznajmienie partnerowi już na początku znajomości, że jest on tym Jedynym to nie najlepszy pomysł. Podobnie jak zbyt duże epatowanie przy nim emocjami, okrzyki w stylu: „Jesteś wspaniały. Jak cudownie, że zadzwoniłeś. Czekałam na twój telefon cały dzień”.

Decydowanie się na związek z pierwszym lepszym facetem, który się nami zainteresował, tylko dlatego, że czujemy wielką potrzebę, aby z kimś się spotykać.

GDY JESTEŚCIE JUŻ PARĄ...

Błędy I stopnia

Znaczne ograniczenie jego czasu: Chęć spędzania z nim każdej wolnej chwili. Nie zgadzanie się na jakiekolwiek samotne wyjścia. Wymaganie od faceta miłości bezwarunkowej, czyli zawsze, wszędzie i bez względu na wszystko.

Zbytnia czułość: Mężczyźni nie lubią, gdy kobieta o każdej porze dnia i nocy wyznaje im miłość. Najgorzej, gdy robi to w obecności jego kumpli. W takim związku facet zaczyna się po prostu dusić...

Narzekanie na wszystko, ciągły pesymizm. Nikt nie lubi ludzi, którzy wciąż marudzą i potrafią jedynie krytykować. W takim postępowaniu nie ma nic fajnego ani pociągającego.

miłość

Błędy II stopnia

Nadmierna zazdrość: Obsesyjne wypytywanie się partnera o wszystkie jego koleżanki, o to, co robi w wolnych chwilach. Czasem warto nieco bardziej zaufać swojemu ukochanemu.

Ciągłe mówienie o przyszłości. Jeszcze przed zaręczynami przeglądanie katalogów z sukniami ślubnymi, snucie planów o macierzyństwie. Takie postępowanie może być ryzykowne.

Błędy III stopnia

Obgadywanie jego znajomych, krytykowanie rodziny. Nawet jeżeli nie za bardzo lubimy przyjaciół naszego partnera, nie warto łudzić się, że całkowicie zmieni on krąg swoich najbliższych. Prędzej zerwie kontakt właśnie z nami.

Wyśmiewanie się z partnera w towarzystwie znajomych. Ciągłe wytykanie jego wad i niepowodzeń.

Spotykanie się z facetem, na którym tak naprawdę już nam nie zależy. Traktowanie związku, jak koła ratunkowego, pomocnego w przypadku, gdyby nie udało nam się znaleźć nikogo lepszego.

GDY ZWIĄZEK SIĘ ROZPADA...

Błędy I stopnia

Płacz i błaganie o drugą szansę: Histeryczne reakcje podczas rozstania nie prowadzą do niczego dobrego. Trzeba szanować siebie, z godnością przyjąć decyzję o rozstaniu.

Szybkie umówienie się na kolejną randkę: Jest to jednak błąd do wybaczenia. Zawsze przecież istnieje szansa, że tym razem spotkałyśmy tego Jedynego.

Polecane wideo

Komentarze (43)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2015 18:41
U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2011 19:59
czy uważacie,ze popełniłam wielki bład chcąc wrócić do partnera z którym byłam rok, a nasze rozstanie polegało na tym,ze on przestał sie do mmnie po prostu odzywac, z niewiadpmych powodów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 09:05
nie zapominajmy, że niektórzy mężczyźni zachowują się tak jak kobiety i też takie błędy popełniają..zgadam się z koleżanką poniżej, mój chłopak też się tak zachowuje ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 22:21
Jestem chłopakiem i powiem co odrzuca mnie od kobiet. Nie znosze dzieci, jak widze że kobieta chce mieć lub mysli żeby mieć kiedyś dziecko to się zmywam. Jezeli ma trudny charakter jest konfliktowa, mało rozmowna, brzydka z twarzy to ja się zmywam. Albo macie klase kobiety albo jej nie macie. Liczy się tylko wnętrze, dogadywanie się i dobre przekonania.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 20:49
Ale brednie. Jak chlopakiwi zalezy to nie zwraca uwagi na nic. To moj mezczyzna zabiegal o spotkania, chcial spedzac ze mna kazda chwile.wysylal mi tysiace sms i jak nie odpisywalam to sam pytal po milion rszy, z zreszta do dzis tak robi:) i nadal jest ciagle zazdrosny. Wychodzi na to ze to on popelnial te.bledy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie