Jak odzyskać byłego? (1.)

Jeśli wciąż Ci na nim zależy...
Jak odzyskać byłego? (1.)
01.09.2011

Byliście w sobie bezgranicznie zakochani, spotykaliście się od dłuższego czasu, planowaliście wspólną przyszłość… i nagle stało się: zerwaliście. Zapewne jedyne, co w tej chwili odczuwasz, to ból, cierpienie i głęboki smutek. Prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego ta przykra sytuacja spotkała właśnie ciebie albo próbujesz zapomnieć o tym, jacy byliście kiedyś szczęśliwi.

Czasami trudno jednak odkochać się na zawołanie i przekreślić wszystkie wspólne wspomnienia. Jeśli tak właśnie jest w twoim przypadku, a ty podświadomie czujesz, że dla waszego związku jest jeszcze nadzieja, przeczytaj co powinnaś zrobić, aby odzyskać ukochaną osobę.

SYTUACJA 1: Odbiła mi go inna dziewczyna!

Jeśli przyczyną rozpadu twojego związku była „ta trzecia”, prawdopodobnie miałaś do czynienia z typem kobiety-rybaka, która chętnie łowi cudzych facetów. Zazwyczaj jest to koleżanka ze studiów lub z pracy, która wprost adoruje mężczyznę i krąży wokół niego dopóty, dopóki go nie zdobędzie.

Wie coś na ten temat 27-letnia Agata. – Rafał był moją wielką miłością. Dobry, uczynny, zaradny. Wszystkie koleżanki mi go zazdrościły, bo przecież każda kobieta chciałaby mieć u swego boku takiego faceta – wspomina Agata i dodaje: - Jedna z jego znajomych z pracy wyraźnie ostrzyła sobie na niego pazurki, ale ja niestety tego nie dostrzegałam. Przychodziła do naszego domu dosyć często i żaliła się, że nie ma szczęścia w związkach. Nawet jej z tego powodu współczułam! – śmieje się gorzko dziewczyna. – Kiedy prosiła Rafała, żeby przyjechał do niej i pomagał w drobnych pracach remontowych, nie protestowałam, bo przecież ona była taka biedna i taka samotna. Jaka ja byłam głupia!

ex

Jeśli i Ty byłaś w podobnej sytuacji, powinnaś pokazać swojemu eks, że wcale nie cierpisz po rozstaniu. Pokaż mu się kilka razy z innym facetem, a jeśli żadnego akurat nie masz na horyzoncie – sama wyślij do siebie bukiet pięknych kwiatów (jeśli np. ty i twój były pracujecie razem) lub na portalu społecznościowym zamieść kilka zdjęć z imprez, na których świetnie się bawisz. Kiedy Twój ukochany zauważy, że wcale nie rozpaczasz po jego odejściu, na pewno będzie chciał cię odzyskać.

SYTUACJA 2: Odszedł, bo go zawiodłam

Nie zawsze winę za rozpad związku ponosi facet. Czasami zdarza się tak, że to kobieta zawodzi zaufanie swojego partnera. – Spotykałam się z Adrianem od 7 lat – opowiada Agnieszka. - Nie mieliśmy ślubu, ale w pewnym momencie zaczęłam czuć się w tym związku jak w starym małżeństwie. Przestaliśmy się nawzajem adorować. Nie wiem, coś się między nami po prostu wypaliło. I wtedy pojawił się Robert – nowy sąsiad. Nie był może powalająco przystojny, ale wiedział, jak prawić kobiecie komplementy. Dzięki niemu znowu poczułam się atrakcyjna. Ciągle mi powtarzał, że jestem piękna, a Adrian jest prawdziwym farciarzem skoro z nim jestem – kontynuuje Agnieszka. – Raz zaprosiliśmy Roberta do naszego mieszkania na taką trzyosobową mini-imprezę. Kiedy po kilku godzinach zabrakło wina, mój chłopak zaoferował się, że pójdzie po kolejną butelkę do sklepu. Robert nie tracił czasu. Natychmiast zaczął mnie całować. Myślałam, że będę czuła przyjemność, a mnie zrobiło się tak jakoś przykro. Przez kilka dni po tym wydarzeniu unikałam mojego sąsiada, co go wyraźnie rozdrażniło. Opowiedział Adrianowi, że się całowaliśmy i że celowo go uwodziłam. Mój chłopak nie chciał temu początkowo wierzyć, ale ja nie umiałam go okłamywać. Powiedziałam, że to był niewinny flirt i że doszło między nami do jednego pocałunku, ale nie chcę z tego powodu przekreślać 7 lat naszego związku. Niestety, było już za późno.

ex

Adrian natychmiast wyprowadził się z ich wspólnego mieszkania, choć nie urwał całkowicie kontaktu z Agnieszką. – Poza tym, że byliśmy parą, byliśmy też najlepszymi przyjaciółmi i to się nie zmieniło nawet po rozstaniu – tłumaczy dziewczyna.

Sytuacja, kiedy kochankowie po zerwaniu nadal się kolegują, stwarza wymarzony grunt do walki o odzyskanie uczuć eks-partnera. Można przecież nadal się z nim widywać, wyciągać go na „przyjacielskie wypady”, słuchać jego zwierzeń i oczywiście na każdym kroku podkreślać wszystkie swoje atuty – zarówno te cielesne (obcisłe dżinsy, dopasowany top lub seksowna sukienka to strzał w dziesiątkę), jak i wewnętrzne (jeśli do tej pory byłaś zbyt wyniosła lub ciągle go krytykowałaś, po rozstaniu pokaż się mu z zupełnie innej strony – chwal go, doceniaj, rozśmieszaj). Ważne jednak, aby we wszystkim zachować umiar i nie narzucać się facetowi. Jeśli poczuje, że wywierasz na niego presję, ucieknie szybciej niż myślisz. Pamiętaj, w takiej sytuacji najlepiej sprawdza się metoda małych kroków!

Już jutro zapraszamy do lektury drugiej części artykułu, a w niej kolejne rady i historie naszych Czytelniczek.

Maja Zielińska

 Zobacz także:

Czy jemu na Tobie zależy? POZBĄDŹ SIĘ ZŁUDZEŃ

Przeanalizuj zachowania faceta, na którym Ci zależy i poznaj prawdę o poziomie jego zainteresowania.

„Mam obsesję na punkcie byłego! Nie mogę przestać go dręczyć”

Historie z życia wzięte! REPORTAŻ

 

eks

Kilka miesięcy później koleżance z pracy udało się wreszcie uwieść faceta Agaty, a on był na tyle szczery, że do wszystkiego się przyznał. – Mój świat się zawalił – opowiada 27-latka. – Nie sądziłam, że to może spotkać właśnie mnie. Wydawało mi się, że nasz związek jest idealny i ma mocne fundamenty, a tu takie rozczarowanie…

Po rozstaniu Agata i Rafał nie widzieli się przez pół roku. Ich spotkanie było jednak nieuniknione, ponieważ wciąż mieli wspólnych znajomych. – Stwierdziłam, że jesteśmy dorośli i nie musimy się unikać. Kiedy nasza przyjaciółka Aneta zaprosiła nas na swoją imprezę urodzinową, poszłam do jej domu bez oporów. Postanowiłam, że okres żałoby po moim związku musi wreszcie się skończyć. Piłam, tańczyłam i bawiłam się do upadłego, a z Rafałem nie zamieniłam ani jednego słowa poza suchym „cześć” na powitanie. Przez całą imprezę miałam inne towarzystwo, bo adorował mnie akurat jakiś kuzyn Anety. Rafał nie spuszczał z nas oka, ale go ignorowałam – wspomina dziewczyna. - Kiedy w środku nocy dotarłam do swojego domu, pod moimi drzwiami siedział mój eks. Pamiętam, że przegadaliśmy wtedy kilka godzin. Rafał prosił mnie o wybaczenie, mówił, że wciąż mnie kocha, a tamta zdrada to było jakieś jednorazowe nieporozumienie. Przyznał, że bał się ze mną kontaktować, ale kiedy na imprezie zobaczył, że mogę zacząć spotykać się z kimś innym, zrozumiał, że nie może mnie stracić. Dałam mu drugą szansę, mimo że mnie zawiódł. Nie żałuję, bo teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek – podsumowuje Agata.

Polecane wideo

Komentarze (91)
Ocena: 5 / 5
Verona (Ocena: 5) 17.05.2024 12:12
Dzień dobry wszystkim, chcę, żeby wszyscy wiedzieli o doktorze Ogundele, świetnym rzucającym zaklęcia, który przywrócił mi mojego chłopaka (męża) w ciągu 24 godzin dzięki swoim mocom. Mój chłopak zostawił mnie na 2 lata, aby być z inną kobietą, w zeszłym tygodniu byłam przedstawiony doktorowi Ogundele, po pracy mój chłopak wrócił do domu. Powiedziałem doktorowi Ogundele, że podzielę się z nim dobrą nowiną, aby ludzie mogli się o nim dowiedzieć. Jeśli masz problemy w związku, problemy życiowe lub chorobowe, skontaktuj się z nim przez jego WhatsApp lub Viber: +27638836445. Ten człowiek jest potężny i prawdziwy. Przepraszam jeśli ten post Cię uraził, staram się po prostu docenić człowieka, który wniósł szczęście do mojej rodziny, małżeństwa i pracy. Werona.
odpowiedz
Aska (Ocena: 5) 23.04.2024 21:15
Odzyskanie utraconego Bitcoina i pieniędzy może wymagać unikalnych umiejętności hakerskich i wiedzy, którą posiada tylko garstka profesjonalnych hakerów. Chociaż istnieje wiele witryn odzyskiwania danych, należy zachować ostrożność, ponieważ 99% z nich jest obsługiwanych przez oszustów, którzy starają się wyglądać na legalnych. Zamiast tego najlepiej poszukać zaufanego hakera, np. Authentic Hackers, który pomoże Ci odzyskać środki. Udało im się odzyskać BTC o wartości 100 000 dolarów, które straciłem w wyniku wydobywania bitcoinów. Aby skontaktować się z oryginalnymi hakerami, możesz wysłać do nich e-mail na adres ( G E N U I N E H A C K E R S 0 0 0 @ G M A I L . C O M ) lub wysłać wiadomość na WhatsApp pod numer ( + 1 ( 2 6 0 ) 2 1 8 - 3 5 9 2 ).
odpowiedz
JANE MANN (Ocena: 5) 03.04.2024 14:05
Mój mąż wrócił do mnie z pomocą Doktora UDAMA, pomagając mi odbudować związek po 7 miesiącach zerwanego związku. Teraz żyję szczęśliwie z mężem, a on traktuje mnie jak królową. Wszystko dzięki UDAMA. Skontaktuj się z UDAMA poprzez telefon/WhatsApp (+1) 818 532 9812) lub e-mail (UDAMAADA (@) GMAIL. COM). To będzie odpowiedź na twój problem, zaufaj mi. Jestem żywym świadectwem jej dobrej pracy. ...,
odpowiedz
Samantha Gray (Ocena: 5) 24.05.2023 16:18
Dzień dobry, Samantha Grey: Potrzebujesz pomocy, aby sprowadzić byłego chłopaka lub dziewczynę z powrotem, pomóc, aby twój mąż lub żona kochali cię samotnie? Skontaktuj się z dr Ogundele. Ten człowiek jest uczciwym rzucającym zaklęcia, który sprowadził mojego męża z powrotem w ciągu 24 godzin. Mój mąż zdradzał z inną kobietą i jego nastawienie się zmieniło, ale dr Ogundele sprowadził go dla mnie z powrotem. Skontaktuj się z nim przez WhatsApp, Telegram lub Viber Chat: +27638836445. Zgodnie z obietnicą przywrócił mojego męża, a jego moce są nieszkodliwe.
odpowiedz
Martina Bonucci (Ocena: 5) 23.03.2023 13:22
Dobry dzień! Nazywam się Martina Bonucci i to jest moja historia.. Po 3 latach rozbitego małżeństwa mój mąż zostawił mnie z trójką dzieci i moje życie legło w gruzach. Chciałem to wszystko zakończyć, prawie popełniłem samobójstwo, ponieważ byłem tak przygnębiony. Przez cały ten czas byłem tak emocjonalnie przygnębiony, a życie wydawało się bez sensu. Pewnego pamiętnego dnia, przeglądając internet, natknąłem się na kilka opinii o dr Udamie. Niektórzy zeznali, że przywrócił ich byłego, niektórzy zeznali, że przywraca macicę i leczy choroby za pomocą jego ziół. Bardziej interesowało mnie pojednanie z mężem, które dr Udama umożliwiło w 3 dni. Teraz mój mąż wrócił i od tamtej pory żyjemy szczęśliwie. Dziękuję. Tutaj zostawiam kontakt dla wszystkich. E-mail: udamaada@gmail com Zadzwoń / Whatsapp: +27 65 897 8226
odpowiedz

Polecane dla Ciebie