Grzechy pierwszej randki

Jeśli wybierasz się na pierwsze spotkanie z nowo poznanym mężczyzną, sprawdź, czego nie powinnaś robić. I mówić.
Grzechy pierwszej randki
30.07.2011

Pierwsza randka. Ileż to nadziei związanych jest z tym wydarzeniem. Każdy chce wypaść jak najlepiej – twierdzi Michał Dziurdzik, autor poradnika o pierwszej randce. Faktycznie, podczas takiego spotkania zazwyczaj dwoimy się i troimy, żeby wypaść jak najlepiej. Perfekcyjny makijaż, uczesanie, ubiór... I przede wszystkim próba opanowania nerwów (więcej porad na ten temat w oddzielnym artykule). Jednak mimo starań nie zawsze pierwszą randkę można uznać za perfekcyjną. Niestety, bardzo często psujemy ją, nie dając szansy, aby ta znajomość rozkwitła. Chcesz tego uniknąć? Przekonaj się, o czym powinnaś zapomnieć na pierwszej randce – jeśli chodzi o zachowanie i zbytnią szczerość.

Nie opowiadaj o swoich byłych

To największy grzech kobiet wybierających się na pierwsze spotkanie z atrakcyjnym nieznajomym. Stres, beztroska, chwilowy brak tematów do rozmowy w zupełności wystarczą, żeby zacząć wspominać swoje byłe związki. Nie wolno tego robić na pierwszej randce! Na kolejnych zresztą też. A jeśli już, niech będą to ogólne informacje. Szczegółowe nie są nowo poznanemu mężczyźnie do niczego potrzebne. On się zmiesza, a ty będziesz miała wyrzuty sumienia, że powiedziałaś zbyt dużo. I szybko dołączysz do grona dziewczyn wspominających swoje najgorsze randki. Poza tym jakbyś się poczuła, gdyby to facet zaczął opowiadać o swoich eks?

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Wszystko przez stres. Zamiast być sobą i postawić na naturalność, opowiadamy o sobie niestworzone historie. Zdaniem Michała Dziurdzika to podstawowy problem pierwszy randek. – Mało kto jest wtedy sobą, wszyscy grają. To nie jest zbyt dobre rozwiązanie, można troszeczkę pokolorować rzeczywistość, ale warto pamiętać, iż prawda i tak wyjdzie na jaw – twierdzi Michał Dziurdzik. I radzi: – Jeśli myślisz przyszłościowo, postaw na szczerość, autentyczność. Na to, kim jesteś i jaka jesteś. Jeżeli to nie okaże się skuteczne, to oszczędzisz sobie późniejszych rozczarowań.

randka

Nie zgrywaj niedostępnej

To prawda, że dla mężczyzny kobieta jest tajemnicą, którą chciałby odkryć. Twierdzą, którą zamierza zdobyć. Będąc jednak zbyt zamkniętą w sobie, zimną i niedostępną, możesz stracić szansę na coś ważnego. Udawanie księżniczki to strategia dobra na krótką metę. Znacznie bardziej przypadniesz mężczyźnie do gustu, jeśli na randce będziesz roześmiana, miła i pełna wdzięku. Właśnie za takimi kobietami mężczyźni szaleją. Udawanie niedostępnej, o którą należy się tygodniami (lub miesiącami) starać, nie jest dobrą strategią. Pamiętaj, że randkowanie ma swoje etapy, a jeden z początkowych to nieśmiały flirt.

Nie mów o swoich wadach

Przestrzega przed tym psycholog i socjolog Anna Chotecka. – Na pierwszej randce zależy nam, żeby wypaść jak najlepiej. Próbujemy wyeksponować swoje zalety i oczywiście ukryć wady. Wiele osób popełnia jednak typowy błąd i opowiada drugiej stronie o swoich niedoskonałościach. Trudno o lepszy przykład randkowej wpadki. Takie opowieści przecież niczemu nie służą – twierdzi Anna Chotecka. Dlatego zrób sobie dobry PR i zareklamuj samą siebie! Mów o swoich atutach, umiejętnościach, pasjach. A kwestię wad po prostu przemilcz.

Nie bądź nieobecna

Minęło 15 minut i wiesz już, że to facet nie dla ciebie? Zachowaj się z klasą i spokojnie doczekaj końca randki. Wodząc wzrokiem po sali, odwracając głowę podczas rozmowy czy bezmyślne potakując sprawiasz mężczyźnie, z którym się spotkałaś, przykrość. Uprzykrzasz sobie również czas, który spędzacie razem. Jak ty byś się poczuła, gdyby chłopak kompletnie ignorował cię podczas spotkania i dawał ci do zrozumienia, że ma dziesiątki ciekawszych rzeczy do roboty niż siedzenie z tobą? Właśnie. Zaciśnij zatem zęby i wytrzymaj jeszcze pół godziny. Prawda, że można? A przy okazji zajrzyj do naszego abecadła randkowania, przyda się!

Julia Wysocka

Zobacz także:

BHP randki z chłopakiem poznanym przez Internet

Jak się zachować na randce z mężczyzną z sieci?

Seks na pierwszej randce – czy ma dobre strony?

Zanim się na niego zdecydujesz, sprawdź, czy warto iść na całość na pierwszym spotkaniu.

randka

Nie przeklinaj

Nawet jeśli masz to we krwi i wydaje ci się, że większość przekleństw wcale nie jest wulgarnych. Największą zaletą kobiet jest ich... kobiecość. Ale gdy próbujesz ją ukryć, szkodzisz sobie sama. Żaden facet, nawet ten, który dostrzegł w tobie swój ideał, nie zniesie towarzystwa kobiety, która klnie jak szewc. Szczególnie gdy dopiero ją poznał. Dlatego ugryź się w język i powstrzymaj od spontanicznych reakcji. I tego samego wymagaj od mężczyzny, z którym się umówiłaś.

Nie narzucaj się z płaceniem

Jesteś kobietą niezależną i nie wyobrażasz sobie, żeby nowo poznany chłopak płacił za ciebie na randce? To zrozumiałe. Chodzi jednak o to, żebyś nie chciała płacić za wszelką cenę. Michał Dziurdzik zwraca się do mężczyzn: – Fakt. Jest równouprawnienie. Trzeba jednak pomyśleć, czy idziesz na randkę z kumplem czy też kobietą, która pragnie być adorowana, chce, abyś zabiegał o jej względy, lubi być zdobywana. Jeśli zdecydowałeś się na randkę w jakimś miłym miejscu, to jednak wymaga wyłożenia pewnych środków finansowych. To ty powinieneś za wszystko zapłacić. Nie możesz pozwolić sobie, aby kobieta pokryła połowę należności – to zdanie faceta z krwi i kości. Czyli wszystko jest jasne. A dokąd pójść na pierwszą randkę przeczytasz tutaj.

Nie narzekaj i nie użalaj się nad sobą

Po co chodzimy na randki? Między innymi, żeby miło spędzić czas, oderwać się od codziennych zajęć i przeżyć coś ciekawego. Dlatego grzechem jest bycie malkontentem, który ciągle narzeka i widzi wszystko w ciemnych barwach. Uwierz – faceta, z którym jesteś na pierwszym spotkaniu, naprawdę nie interesuje, że za mało zarabiasz, nie możesz dogadać się z rodzicami, a dodatkowe kilogramy spędzają ci sen z powiek. Nawet jeżeli nie jesteś ostatnio w najlepszej formie, postaraj się wyluzować i na randce po prostu dobrze się bawić. Jeśli zaczniesz użalać się nad swoim losem, możesz być pewna, że będzie to wasza pierwsza i ostatnia randka.

Polecane wideo

Komentarze (37)
Ocena: 5 / 5
nika (Ocena: 5) 29.05.2016 17:38
Nos do góry! Tego kwiatu jest pół światu!!! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2012 23:15
czy wypada iść na randke po 10 dniach znajomości?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2012 23:09
Tutaj wpisz treść komentarza do Grzechy pierwszej randki...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2011 13:21
A ja poznałam super kolesia na wakacjach, ale nie wiem czy to ma sens, on chyba nie wydaje się zainteresowany, ale może uda mi się go przekonać. Co sądzicie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.08.2011 22:08
I OSTANIA RADA PUŚĆ śmierdzącego bąka- to działa !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie