Feng shui partnerstwa - bądźcie yin & yang i oczyśćcie miłosną przestrzeń!

Jak poprawić energię związku? To proste, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.
Feng shui partnerstwa - bądźcie yin & yang i oczyśćcie miłosną przestrzeń!
10.07.2011

Żeby korzystnie wpłynąć na przepływ energii między partnerami i w ten sposób przywrócić w związku harmonię, namiętność oraz przywiązanie, trzeba cofnąć się do źródła. Czyli odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest feng shui. Dosłownie oznacza to „wiatr i woda”, a zasadniczo sprowadza się do sztuki harmonijnego współżycia z otoczeniem. – Starożytni Chińczycy wierzyli, że w świecie istnieje porządek i równowaga, a człowiek, stosując pewne środki może przyciągnąć do siebie pomyślny los – wyjaśnia Richard Webster, autor książki „Feng Shui. Jak zaplanować życie pełne sukcesów?”.

Związek jak yin i yang

Klasyczne feng shui dzieli się na szkołę yin i yang. Chińczycy uważają je za zasady równoważące i harmonizujące cały wszechświat. Są uzupełniającymi się przeciwieństwami – jak kobieta oraz mężczyzna – i w ten sposób można je interpretować. Bo, jak wyjaśnia Richard Webster, w rzeczywistości energia yin jest zawsze obecna wewnątrz yang i na odwrót. Świadczy o tym białe pole (yang) w części yin i czarnego (yin) w części yang. Co ważne, yang jest aktywne, męskie, dominujące, wypełnione energią i siłą, natomiast yin – przejmujące, żeńskie, ustępliwe, wspomagające i podtrzymujące. – Żaden z tych elementów nie może istnieć bez drugiego – zaznacza Webster. Pierwszy krok do poprawienia energii w związku, to zrozumienie, że kobieta i mężczyzna są jak yin i yang. Choć zupełnie różni, przeciwstawni, wzajemnie się uzupełniają i nie mogą bez siebie istnieć. Richard Webster zaznacza, że yin i yang nie są ani złe ani dobre – one po prostu są. Podobnie jest z każdym związkiem, w którym nie ma strony złej oraz dobrej. Kobieta oraz mężczyzna są partnerami i właśnie tak powinni się traktować.

Oczyścić przestrzeń

W związkach pojawiają się trudności oraz niepewność, kiedy energia negatywna zaczyna górować nad pozytywną. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku par, które ze sobą mieszkają – oczyszczenie mieszkania zazwyczaj okazuje się niezbędne, żeby poprawić relacje między kobietą a mężczyzną. Najprostszym sposobem na pozbycie się negatywnej energii, są kadzidełka. Sięgnij m.in. po amber, cedr, goździka korzennego, mirrę, rozmaryn, szałwię czy sosnę. Więcej o kadzidłach oraz o dniach tygodnia, kiedy powinno się je palić, przeczytasz w osobnym tekście. Oczyszczającą moc mają również świece. Jeśli zależy ci na poprawie energii w związku, pal przede wszystkim białe. Symbolizują prawdę, spokój, niewinność, równowagę duchową oraz siłę. Skuteczne może się także okazać palenie świecy czerwonej, która oznacza moc, siłę życiową, magnetyzm, poza tym jest korzystna przy ściąganiu miłości i namiętności. Uwaga tylko na czerwień intensywną i energetyzującą, ponieważ zamiast pomóc, może doprowadzić do rozłamu w związku. Palenie odpowiednich świec pomoże oczyścić przestrzeń i ściągnąć pozytywną energię. O świecach poczytasz również tutaj.

zakochana para

Magiczna sypialnia

Najważniejszym w każdym związku pokojem jest sypialnia. Chaotyczne rozmieszczenie mebli czy nagromadzenie przedmiotów ściągających negatywną energię to prosta droga do kryzysu w związku. Co o sypialni mówi feng shui? – Powinna znajdować się możliwie najdalej od głównego wejścia, a wręcz idealne byłoby jej umiejscowienie diagonalnie (przeciwlegle, ukośnie – przyp. red.) w stosunku do drzwi frontowych – podpowiada Richard Webster. W sypialni kluczową rolę pełni łóżko. Powinno być umieszczone tak, aby można było widzieć wchodzące do pokoju osoby. Ale uwaga: stopy śpiącego nie powinny być wycelowane prosto w wejście. Zalecane jest, żeby wezgłowie stykało się ze ścianą; może do niej przylegać jedna strona łóżka. Chociaż lustra na ogół są korzystne, nie należy zwracać ich w stronę łóżka. – Lustro stojące vis-a-vis łóżka wytwarza duże napięcie w małżeństwie – uprzedza autor książki „Feng Shui. Jak zaplanować życie pełne sukcesów?”. W najbliższym sąsiedztwie łóżka nie należy ustawiać dużych skrzyń czy komód. W sypialni nie powinien znajdować się telewizor czy elektroniczne sprzęty do gimnastyki. Ściany warto pomalować na pastelowy kolor i powiesić na nich zdjęcia zakochanych. Symbole serc czy sentymentalne gadżety również korzystnie wpływają na związek.

Gadżety i kolory

Osoby, którym zależy na poprawie stosunków partnerskich w związku, powinny zaznajomić się z remediami feng shui. – Remedia stanowią metodę modyfikowania lub eliminowania szkodliwego oddziaływania wywołanego przez shar lub brak równowagi pięciu żywiołów – wyjaśnia Richard Webster. Shar to z kolei negatywne energie przynoszące nieszczęście i niepowodzenia. I tak nadzwyczaj skuteczną siłę wykazują kryształowe żyrandole (podobnie jak każdy przedmiot wykonany z kryształu). Szczęście gwarantują akwaria, rośliny (zwłaszcza bambus), cięte kwiaty, pomarańcze, wietrzne dzwonki, obrazy z dzikimi zwierzętami. Zwróć również uwagę na symbolikę kolorów. – W Chinach panny młode przywdziewają szkarłat, który symbolizuje błogosławieństwo niebios oraz długi, trwały i pomyślny związek małżeński – podkreśla Richard Webster. Korzystny jest również złoty i zielony.

Eksperymentuj, a będziesz szczęśliwa

Feng shui jest istotne w każdej dziedzinie życia i z powodzeniem może być wykorzystywane również w partnerstwie. – W obszarze miłości, partnerstwa czy związków jest szczególnie ważne, by uczyć się przeszłych wydarzeń i przy pomocy feng shui budować szczęśliwą przyszłość – twierdzi konsultantka feng shui Iwona Kubis. A Richard Webster radzi: eksperymentuj z feng shui w każdej dziedzinie swojego życia.

Nie oczekuj, że w ciągu jednej nocy wydarzą się cuda, lecz bądź ufna i cierpliwa. Powoli, ale systematycznie zaczniesz dostrzegać, że twoje życie ulega poprawie na wielu płaszczyznach – przyznaje Webster. Również w miłości. Dzięki feng shui możesz razem z partnerem zaznać znacznie większego szczęścia i zadowolenia niż kiedykolwiek wcześniej. – Odkryjesz także istotę absolutnej radości życia, doświadczanej dzięki harmonijnemu współistnieniu z całą ziemią – podsumowuje Richard Webster w swojej książce.

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Jak urządzić mieszkanie w stylu Feng Shui?

Prawidłowo umeblowany dom pozwoli ci długo cieszyć się szczęściem.

Numerologia – prawda zapisana w liczbach

Jaką jesteś cyfrą i co to oznacza?

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 21:10
F5RCSK rceqapbvwgps
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 11:05
MxTxD0 uuaacfhhkrau
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 16:40
Holy cocnsie data batman. Lol!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 16:15
Thanks guys, I just about lost it lokoing for this.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 19:14
"Ściany warto pomalować na pastelowy kolor i powiesić na nich zdjęcia zakochanych. Symbole serc czy sentymentalne gadżety również korzystnie wpływają na związek." Znaczy że dla związku najlepszy jest kicz i tandeta? Ohyda
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo