SZTUKA UWODZENIA: Jak prawidłowo wykorzystać siłę swojej kobiecości?

Przeczytaj, jak zdobyć i utrzymać przy sobie wymarzonego faceta!
SZTUKA UWODZENIA: Jak prawidłowo wykorzystać siłę swojej kobiecości?
29.06.2011

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego najfajniejsi mężczyźni żenią się z przeciętnymi dziewczynami? Na pierwszy rzut oka wydają się niepozorne, nie przykuwają uwagi, a jednak… potrafiły sobą zainteresować superfacetów. Jak to zrobiły?

Bo we mnie jest seks…

Billy Crystal mawiał: - Kobiety potrzebują powodu, żeby uprawiać seks. Mężczyźni potrzebują jedynie miejsca. Niestety sporo w tym prawdy. Większość facetów traktuje stosunek jak zawody: najpierw upatrują sobie daną dziewczynę, potem na nią polują, by jak najszybciej znaleźć się z nią w łóżku, a kiedy jest już po wszystkim… rozglądają się za następną zdobyczą. Wiele w tym naszej winy. Dlaczego? Bo sobie na to pozwalamy! Przyszedł jednak czas na to, by powiedzieć STOP uległej osóbce, która siedzi w naszym wnętrzu. Jeśli chcesz, by twój wymarzony facet Cię szanował i nie widział żadnej innej poza tobą – naucz się właściwie wykorzystywać siłę swojej kobiecości.

Magazyny kobiece bombardują nas rewelacjami na temat męskich upodobań: „Mężczyźni zwracają uwagę na sposób, w jaki kobieta się ubiera i jak bardzo epatuje seksapilem…”. Na kolejnych stronach zachęcają nas do kupienia konkretnej szminki czy tuszu do rzęs, który sprawi, że każdy chłopak będzie jadł nam z ręki. Biegniemy więc do najbliższej drogerii po cudowny kosmetyk, po czym okazuje się, że… jego czar wcale nie działa. I znów znajdujemy się w punkcie wyjścia.

Niejaki Brad wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje: - Istnieją dwa rodzaje kobiecej seksowności. Kobieta, która się stara być seksowna, i taka, która się nie stara, tylko po prostu jest seksowna. Większość facetów bardziej kręci ta druga. Może się wydawać, że jest inaczej, bo kobieta, która bardzo się stara, w końcu przyciągnie męski wzrok. Ale kobieta, która się nie stara, jest ciekawsza. I taką dziewczynę traktujesz serio.

piknik

Siła kobiecości

Kiedy wspólny pierwszy raz będziecie mieli już za sobą, nie oznacza to bynajmniej, że masz być od teraz na każde skinienie faceta. On wciąż nie powinien czuć się panem sytuacji. Jeśli nie będzie w stanie przewidzieć, kiedy znów pozwolisz mu wejść do swojego łóżka, radość polowania będzie dla niego tym większa. Właśnie dzięki temu, że będziesz się z nim spotykać na swoich warunkach, on nigdy nie będzie miał poczucia, że już cię zdobył.

– Kiedy znajomość niemal zaczyna sie od seksu, bo miła dziewczyna rozpaczliwie chce przywiązać do siebie mężczyznę, jego zachowanie zmienia się nie do poznania. Kolacje przy świecach, kwiaty - to wszystko nagle sie kończy. Zamiast zabierać ją na kolacje czy do kina, wpada niezapowiedziany z kasetą wideo, bo już wie na pewno, co będzie dalej. Kiedy jednak kobieta każe mu czekać, a on dalej odbywa romantyczne zaloty, kolacje i kwiaty są nadal aktualne. Dlaczego? Bo traktowanie jej z szacunkiem weszło mu w nawyk, zanim dostał to, co chciał – tłumaczy Sherry Argov.

Powinnaś jednak wiedzieć, że wymarzony mężczyzna będzie się o ciebie starał jedynie wówczas, jeśli nabierze przekonania co do dwóch rzeczy: że jest dla ciebie atrakcyjny i że nie jest aktualnie jednym z wielu. W przeciwnym wypadku gra nie jest dla niego warta świeczki i… daje za wygraną. Pamiętaj przy tym, że facet ma w swojej głowie niezły radar i natychmiast wyczuje, że udajesz kogoś, kim nie jesteś. W początkowym etapie znajomości unikaj więc następujących sytuacji:

1. Nie wykręcaj się od seksu po tym, jak pozwoliłaś rozebrać się do połowy i doprowadziłaś partnera niemal do stanu wrzenia. Słowa „Jeszcze za wcześnie. Nie powinniśmy teraz tego robić” nie będą brzmiały w takim momencie wiarygodnie, a facet poczuje się oszukany i rozdrażniony. Zrozumie, że odgrywasz przed nim przedstawienie i straci ochotę na dalsze starania.

piknik

Zapomnij więc o wszystkich dobrych radach z babskich pism i źródła seksapilu poszukaj w swoim wnętrzu. Pamiętaj, że kobieta, która na siłę stara się być seksowna, przede wszystkim dużo mówi o seksie już na pierwszej randce, ubiera się wyzywająco i wciąż klei się do faceta. Z kolei kobieta, która seksapil ma we krwi, pozwala sobie jedynie na subtelny flirt, ubiera się w coś, co podkreśla jeden z jej atutów i podtrzymuje zainteresowanie mężczyzny, prawiąc mu niewymuszone komplementy. No i najważniejsze: dziewczyna, która jest seksowna, nie udowadnia tego partnerowi w łóżku już na pierwszym spotkaniu, bo wie, że wtedy zostanie przez niego uznana za łatwą. Jeśli jednak zakwalifikuje się w jego oczach jako warta zachodu – już nigdy nie zostanie przyporządkowana do kategorii ZZZ, czyli Zabawowa, Zaliczona, Zapomniana.

- Jakiś czas temu wybrałam się z przyjaciółką na dyskotekę – opowiada na jednym z for internetowych 19-letnia Kiki. - Poznałyśmy tam dwóch fajnych chłopaków. Marek, ten z którym kręciłam ja, był nieziemsko przystojny. Taki mój typ… Wysoki, niebieskie oczy, blond włosy, cudnie zbudowany. Strasznie mi się spodobał. Kiedy zaczęliśmy się całować na parkiecie, czułam, że oboje mamy ochotę na seks. Pomyślałam sobie: „Raz się żyje!” i poszłam z nim do toalety. Tam się oczywiście kochaliśmy. Było fantastycznie, ale zaraz po tym kompletnie stracił zainteresowanie moją osobą. Wziął co prawda mój numer telefonu, zapewnił, że byłam świetna i że na pewno zadzwoni, a potem zniknął. Przez resztę wieczoru bawiłam się z Magdą, moją przyjaciółką, i Pawłem, kolegą Marka. Po imprezie zwierzyłam się jej z tego, co zaszło w toalecie. Obie zaczęłyśmy snuć plany, że będziemy we czwórkę chodzić na randki; cieszyłyśmy się, że udało nam się poderwać takich fajnych chłopaków… Niestety, następnego dnia zadzwonił telefon tylko jednej z nas – Magdy – mówi Kiki i apeluje: - Dziewczyny, nie warto iść z facetem do łóżka już na pierwszym spotkaniu! Pewnie gdybym na dyskotece nie przespała się z Markiem, teraz byłby moim facetem.

piknik

Powstrzymanie się z seksem nie ma przy tym nic wspólnego z upodobaniem do celibatu czy dziewictwa. Chodzi w tym jedynie o to, żebyś sama nabrała pewności, czy konkretny facet rzeczywiście wart jest wspólnej nocy. Kiedy będziesz zwlekać z pójściem z nim do łóżka, zbudujesz między wami przyjemne napięcie. Mężczyzna zacznie wtedy bardziej się o ciebie starać i przede wszystkim uświadomi sobie dwie rzeczy: po pierwsze, że wymagasz szacunku, a po drugie, że nie jesteś dziewczyną na jeden raz.

Dla ciebie mógłbym zrobić wszystko…

Jeśli facet poczuje, że musi się najpierw mocno postarać, aby cię zdobyć – będzie cię bardziej cenił. Mężczyźni są łowcami, uwielbiają wyzwania. Nie odbieraj mu więc pola do popisu i nie podawaj mu się od razu na talerzu. Niech najpierw pokaże, na co go stać lub co jest ci w stanie zaoferować. I pamiętaj: żaden facet nie lubi odkrywać terenów, które wcześniej zostały znalezione już przez masę innych osobników płci męskiej. Dlatego właśnie zwlekanie z seksem będzie dla niego sygnałem, że nie sypiasz z kim popadnie.

Przekonała się o tym 27-letnia Paulina z Wrocławia: - Kilka razy zdarzyło mi się pójść z facetem do łóżka na pierwszym spotkaniu. Nie widzę w tym nic złego. Jeśli oboje tego chcemy, to czemu nie? Kto powiedział, że tylko mężczyźni mogą traktować nas jak seks-zabawki? – pyta i dodaje: - Jeden raz zdarzyła mi się nieprzyjemna sytuacja z tego powodu. Przespałam się z facetem, który podobał mi się jak diabli. Kiedy było już „po”, on spojrzał na mnie poważnie i zapytał: „Czemu jesteś taka łatwa?”. Zrobiło mi się strasznie głupio, nie wiedziałam, co odpowiedzieć.

Zapamiętaj więc jedno: Chłopak, który natychmiast dostaje od dziewczyny to, czego chce, w pierwszej chwili myśli sobie: „Jestem taki świetny, że po prostu nie mogła mi się oprzeć!”, ale potem zaczyna w głowie kalkulować, ilu facetom przed nim uległaś równie szybko.

Mężczyźni nie są zbyt skomplikowani – każdemu z nich chodzi na początku znajomości tylko o jedno. Nie obchodzi ich przy tym, jaki jest twój ulubiony kolor; które filmy cię wzruszają albo jakie lubisz kwiaty. Dopiero kiedy będziesz kazała im czekać, zacznie ich interesować coś więcej niż twoje ciało.

piknik

2. Nie sprowadzaj wszystkich rozmów do jednego tematu pt. „Seks”. Zamiast tego rozmawiaj z nim o wszystkim, co jest dla ciebie ważne, śmiej się z jego dowcipów i po prostu bądź dla niego dobrym towarzystwem. Jeśli dostrzeże w tobie kogoś więcej, niż tylko kochankę, wasz związek będzie miał silne fundamenty.

3. Mów mężczyźnie komplementy, ale nigdy ich nie zmyślaj. Miłe słowa powinny być szczere. Dasz mu w ten sposób do zrozumienia, że nie tylko jest atrakcyjny, ale również jest dla ciebie kimś ważnym.

4. Nigdy nie zdradzaj się z tym, że zwlekasz z seksem, aby poddać go próbie wytrwałości, nawet jeżeli tak jest faktycznie. Nie obiecuj też, że ulegniesz mu za miesiąc albo że w najbliższy weekend pozwolisz mu na więcej, niż do tej pory. Po prostu nie stwarzaj okazji do tego, by wydarzyło się coś, na co być może w danym momencie nie będziesz miała ochoty.

5. Nie okazuj zazdrości. Jeśli pojawi się temat innej kobiety, powiedz po prostu od niechcenia: „Jeśli jakaś dziewczyna chciałaby mi odbić faceta, to droga wolna. Ja nie chciałabym resztek”. Facet, który czuje, że z łatwością przechodzi ci przez gardło stwierdzenie „No cóż, było miło, ale żegnaj” zrobi wszystko, aby do rozstania nie dopuścić.

I najważniejsze: pamiętaj, że tak naprawdę gra nie toczy się tutaj o faceta, a o ciebie i twoje szczęście. Musisz być pewna, czy mężczyzna, z którym chciałabyś być, jest naprawdę tego wart. I czy potrafi traktować cię tak, jak chciałabyś być traktowana.

Maja Zielińska

Źródła:

Sherry Argov, Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?, Warszawa 2004.

Zobacz także:

Jak działa biuro matrymonialne?

Jeśli wydaje ci się, że nikt nie korzysta już z usług biur matrymonialnych, jesteś w błędzie. Takie biura wciąż z powodzeniem kojarzą pary.

Różnica wzrostu, wagi, wieku: Przeciwieństwa naprawdę się przyciągają!

Oto 4 pary, których żadna swatka nie wzięłaby na warsztat, a jednak są szczęśliwi, dzieląc ze sobą życie! Na dobre i na złe!

 

Polecane wideo

Komentarze (152)
Ocena: 4.98 / 5
gość (Ocena: 2) 27.07.2019 13:06
Ha, ha, ha. Masakra. Drogie kobiety oto zestaw rad jak uzyskać spełnienie w życiu - znaleźć sobie faceta. Bez niego jesteś niczym, więc czytaj uważnie. Serio??? Jak mam ochotę na seks na pierwszej randce to idę z nim do łóżka, a jeśli pomyśli że jestem łatwa to znaczy, że kolejny burak i i tak nie ma co sobie nim głowy zawracać. Trzeba cieszyć się życiem. Faceci są jego cześcią i czemu nie korzystać? Ale w życiu chodzi o coś znacznie więcej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2015 15:48
A ja nie miałam w ogole powodzenia u facetów, pomogły mi dopiero feromony ( zamawiałam z pherowin.pl) teraz w końcu moje Zycie seksualne wygląda tak jak zawsze chciałam.
odpowiedz
Wyciagjnij kase (Ocena: 5) 27.08.2013 00:07
Chcesz wyciągać z niego pieniądze? Mi to pomogło: www.bit.ly/17Zlmj0 Produkt limitowany ale być może wróci. Ja nauczyłam się wyciągać z nich pieniądze.. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2012 09:17
Tutaj wpisz treść komentarza do SZTUKA UWODZENIA: Jak prawidłowo wykorzystać siłę swojej kobiecości?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 18:29
5MtE36 eckocynxxnaa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie