Co wzrost mówi o facecie?

Wysocy mają większe powodzenie, ale to niscy tworzą trwałe związki...
Co wzrost mówi o facecie?
Fot. pexels
15.12.2023

Pod koniec XIX wieku średni wzrost mężczyzn w Polsce wynosił zaledwie 165 cm. Na początku XXI stulecia to już 175,5 cm. Panowie są więc coraz wyżsi, ale co to oznacza dla nas? Na pewno nie możemy z tego powodu narzekać, bo nasze wymagania pod tym względem stają się coraz bardziej odważne. Do niedawna uważałyśmy, że facet powinien być od nas chociaż odrobinę wyższy, a dzisiaj marzymy o partnerze, który przerasta nas przynajmniej o głowę. Coraz częściej marzy nam się partner mierzący od 190 cm wzwyż.

Zobacz także: 12 cech, których mężczyzna szuka w swojej przyszłej żonie

Niestety, to co dla nas wydaje się atrakcyjne, panom spędza sen z powiek. Nie tylko dlatego, że niektórym natura poskąpiła tego „atrybutu”. Nawet jeśli wyrastają ponad przeciętność, dostrzegają w tym wiele skutków ubocznych. Wysocy panowie narzekają na zbyt mało miejsca w samochodzie albo komunikacji publicznej. Nie potrafią znaleźć stroju w odpowiednim rozmiarze, a nawet twierdzą, że przesadny wzrost utrudnia im kontakty intymne.

Niscy narzekają jeszcze bardziej, bo skarżą się na brak powodzenia u płci przeciwnej i niepoważne traktowanie przez bardziej wyrośniętych kolegów. Trudno znaleźć złoty środek. A jak wzrost przekłada się na ich życie uczuciowe? Możecie się bardzo zdziwić...

Czy wzrost mężczyzny wpływa na trwałość związku?

Badania na temat wpływu wzrostu mężczyzny na trwałość związku przeprowadzili amerykańscy socjologowie zajmujący się... ekonomią. Tak, te tematy są ze sobą silnie powiązane. Podstawowe wnioski są bardzo korzystne dla panów, którym natura nie poskąpiła centymetrów.

Wysocy mężczyźni:

1. Łatwiej znajdują pracę i osiągają sukces finansowy. To oni szybciej awansują i lepiej zarabiają. Piastują także najwyższe stanowiska.

2. Nie mają problemów z brakiem powodzenia. Wręcz przeciwnie – znacznie wcześniej znajdują partnerkę, z którą chcą spędzić resztę życia.

3. Chętniej wiążą się z kobietami nieco starszymi, przy okazji dobrze wykształconymi i samodzielnymi.

Sielanka? Nie na dłuższą metę. Statystyki nie pozostawiają wątpliwości, że wysocy panowie z łatwością tworzą związki, ale mają ogromne trudności z ich stabilnością. O wiele częściej rozstają się ze swoimi partnerkami.

Niscy mężczyźni:

Z kolei niscy panowie mają trudniej na starcie – cieszą się mniejszym powodzeniem i trudno im odnaleźć tę jedyną. Kobiety podchodzą do nich z rezerwą. Kiedy jednak się przekonają i dadzą im szansę – później raczej tego nie żałują. Związki takie są znacznie bardziej trwałe. Z czego to wynika? Wnioski naukowców wydają się mocno kontrowersyjne...

Badacze doszli do wniosku, że niscy mężczyźni zazwyczaj wiążą się z kobietami mniej zaradnymi i gorzej wykształconymi. Nie imponują wzrostem i wyglądem, ale panie doceniają ich przedsiębiorczość i status finansowy. Nie są aż tak wymagające, jak nieco starsze i znacznie lepiej wykształcone partnerki wysokich mężczyzn. Niscy wynagradzają żonom braki w wyglądzie swoimi zarobkami. Wysocy nie mają takiej możliwości, bo ich ukochane same świetnie sobie radzą.

Mimo wszystko, wszelkie badania potwierdzają, że panowie wolą być wysocy. Nawet jeśli wpływa to negatywnie na trwałość związku...

Zobacz również: Jak randkują współczesne singielki? [WYWIAD]

Polecane wideo

Horoskop miłosny na GRUDZIEŃ
Horoskop miłosny na GRUDZIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie