Co jest najtrudniejsze w związkach i w randkowaniu? Bardzo szczere męskie wyznania

Faceci zdradzili swoje największe lęki i obawy.
Co jest najtrudniejsze w związkach i w randkowaniu? Bardzo szczere męskie wyznania
Fot. Unsplash
05.01.2022

Randkowanie potrafi być niesamowicie ekscytującym i ciekawym doświadczeniem. Poznawanie nowych ludzi, flirtowanie, nabieranie pewności siebie, a być może nawet spotkanie swojej drugiej połówki - to zdecydowanie pozytywne aspekty umawiania się na randki. 

Zobacz również: Randkowanie z tym znakiem zodiaku jest wyjątkowo trudne. Wymaga anielskiej cierpliwości

Ale randkowanie potrafi mieć także swoją ciemną stronę. Wie o tym każdy, kto chociaż raz został wystawiony do wiatru albo spotkał się z osobą, z którą nie miał absolutnie nic wspólnego, a randka była prawdziwą torturą. To wszystko sprawia, że poszukiwanie miłości wcale nie jest takie łatwe. 

Jakie inne przeszkody stają na drodze jeśli chodzi o randkowanie i budowanie romantycznych relacji? Ostatnio wymienili je anonimowi mężczyźni cytowani przez portal yourtango.com. Ich wypowiedzi są niezwykle szczere. 

Męskim okiem: Co jest najtrudniejsze w związkach i w randkowaniu?

Fot. Unsplash

Męskim okiem: Co jest najtrudniejsze w związkach i w randkowaniu? 

#1: Brak pewności na czym się stoi 

“Nigdy nie wiem, czy osoba, z którą się spotykam naprawdę jest mną zainteresowana”. 

#2: Zaczynanie wszystkiego od początku 

“Myślałem, że poznałem miłość życia. Parę miesięcy temu zerwaliśmy. Mam 35 lat i muszę zacząć poszukiwania od zera. To będzie beznadziejne. Powiedziałbym więc, że najtrudniejsze jest wykrzesanie z siebie energii, aby znów zacząć randkować”. 

#3: Mierzenie się ze ślepym optymizmem 

“Jedno z błędnych przekonań głosi, że prędzej czy później każdy trafi na swoją drugą połówkę. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz kogoś, z kim jesteś kompatybilny tylko na pierwszy rzut oka, a potem okaże się, że zupełnie do siebie nie pasujecie. Albo że w ogóle nie znajdziesz takiej osoby. Nie uważam, żeby znalezienie dobrej partnerki było niemożliwe, ale kiedy inni z całą pewnością mówią mi, że kogoś poznam, czuję się traktowany protekcjonalnie przez ich ślepy optymizm”. 

#4: Nieopłacalny wysiłek 

“Kiedy próbowałem randkować, udawało mi się umówić na spotkanie średnio raz na 3-6 miesięcy. Mowa tylko o jednej randce. Wkładałem dużo energii w szukanie partnerki z nadzieją, że uda mi się kogoś znaleźć tylko raz na ćwierć lub pół roku. Mam znajome, które umawiają się na randki bez żadnego wysiłku miesiąc po zerwaniu z poprzednim partnerem. A jeśli aktywnie szukają, mogą zapewnić sobie spotkanie w przeciągu tygodnia”. 

#5: Trudności w otworzeniu się 

“Najtrudniejsze jest wyjście ze skorupy. Nie chodzi o bycie zranionym przez kogoś, tylko o zranienie samego siebie. Jestem mistrzem autosabotażu. Jeżeli nie otworzę się przed drugą osobą to wiem, że niczego nie zepsuję”. 

#6: Poznawanie nowych ludzi 

“Największa trudność to wyjście z domu. Nie wiem, co robić, żeby poznawać nowych ludzi”. 

#7: Lęk przed ghostingiem 

“Ghosting. To zawsze jest beznadziejne, bo zastanawiasz się: “Dlaczego?”. Ale zrozumiałem, że nie chciałbym być z kimś, kto nie szanuje mnie na tyle, żeby mi odpisywać”. 

#8: Znalezienie czasu 

“Nie mam czasu na to, aby poznać kogoś nowego. Jestem bardzo zajęty i gdybym miał partnerkę, moim priorytetem byłby czas spędzany z nią, ale trudno jest mi znaleźć wolną chwilę, aby poznawać nowych ludzi, zwłaszcza kiedy często kończy się to rozczarowaniem”. 

#9: Interpretacja 

“Moją największą trudnością jest rozróżnienie czy dziewczyna traktuje mnie jak przyjaciela, czy jest mną romantycznie zainteresowana. Nie potrafię interpretować sygnałów i zazwyczaj nie wychodzę z inicjatywą, ponieważ nie chcę się narzucać jeśli moje uczucia nie są odwzajemnione”. 

#10: Wzrost 

“Mam 160 cm wzrostu, co czyni mnie praktycznie niewidzialnym. Rozmawiam z dziewczynami w Internecie, ale kiedy dowiadują się jak jestem niski, przestają mi odpisywać”. 

Zobacz również: Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości

Polecane wideo

10 przystojniaków, którzy z TAKIM wyglądem mogliby zrobić karierę w Hollywood!
10 przystojniaków, którzy z TAKIM wyglądem mogliby zrobić karierę w Hollywood! - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
Kot Jarosława Kaczyńskiego (Ocena: 5) 06.02.2024 01:40
NAJGORSZE JEST JAK 999999 BAB OLEWA BIEDNEGO CHŁOPA BEZ POWODU I TRZEBA CZEKAĆ AŻ JAKAŚ JEDNA W KOŃCU SIĘ ZLITUJE I CHOCIAŻ ODPISZE
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2023 10:45
Oczywiście , że nie. To , że ty takich znasz to nie znaczy , że wszyscy faceci tacy są. Kupa facetów jest niewidzialna bo nie mają pewności siebie więc nie wychodza z domu wieć widzisz tylko tych, którzy są odważni.
zobacz odpowiedzi (1)
Gościówa (Ocena: 5) 07.01.2022 20:05
Oczywiście że bardziej to dotyczy kobiet niż mężczyzn. Sama mam znajomych mężczyzn którzy bez problemu znajdują jak nie na portalach randkowych to w social mediach znajdują kobiety naiwniaczki spragnione miłość i zainteresowania. Nie że by było to coś złego ,poszukiwanie miłości,ale każda szanująca się kobieta w takich miejscach nie szuka kogoś na poważnie. A facet który widzi zaangażowanie a liczy tylko na sex,zaraz się zmywa. Bo po co mu pytania gdzie był co robił...?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2022 12:43
Większość z tych problemów dotyka tez kobiety. Z wyjątkiem wzrostu bo u nas to kwestia wagi/figury.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 05.01.2022 08:50
Ja to rozumiem, bo mam podobnie, a jestem kobietą. Minusy obracania się w kobiecym gronie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie