Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size? Bardzo szczere wyznania

Ten eksperyment zwraca uwagę na coś bardzo ważnego.
Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size? Bardzo szczere wyznania
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/396176098479335639 & pinterest.com/pin/10062799157615971)
22.08.2021

„Nigdy nie jest łatwo zostać odrzuconym, bez względu na powód. Ale grube kobiety niestety są do tego przyzwyczajone w kontaktach z mężczyznami, ponieważ wyrażanie wstrętu do nadwagi wydaje się bardziej społecznie akceptowalne niż w przypadku innych elementów czyjegoś wyglądu. W naszej kulturze ludzie są uczeni, że bycie grubym jest złe”.

Zobacz również: „Czy kobieta z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?”. Burza po materiale w śniadaniówce

Tak pisze Rebecca Jane Stokes, redaktorka związana z portalem yourtango.com. Jednocześnie otwarcie sprzeciwia się takiemu przekonaniu i zwraca uwagę na fakt, że każdy z nas zasługuje na miłość i szacunek – bez względu na wygląd czy rozmiar.

W tym samym artykule dziennikarka wyjaśnia, że postanowiła spytać mężczyzn, którzy nie chcą umawiać się z kobietami plus size o powody tej decyzji. Oto, co odpowiedzieli.

Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size?

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/30328997480789999 & pinterest.co.uk/pin/314407617719537466)

Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size?

#1:

“’Gruba’ to pojęcie subiektywne. Duża to nie to samo, co gruba. Podobnie jak kobiety nie chcą spotykać się z facetami niższymi od nich, mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami, które ważą więcej niż oni sami”.

#2:

“Gdy dorastałem byłem gruby i ciężko pracowałem na to, aby utrzymać zdrową wagę. Wiem z pierwszej ręki, w jaki sposób nadwaga niszczy samoocenę i bycie postrzeganym przez innych. Ponadto martwiłbym się, gdyby moja partnerka narażała się na różne komplikacje związane z nadwagą”.

#3:

“Wałeczki tłuszczu nie są atrakcyjne”.

#4:

“Nie licząc zdiagnozowanych problemów z metabolizmem (które często da się leczyć), grube ciało często jest oznaką braku dbałości o zdrowie. Umysł i ciało nie są dwoma oddzielnymi bytami - są ze sobą połączone. Nie możesz zaniedbywać swojego ciała i oczekiwać, że twój umysł będzie pracować na pełnych obrotach. Chociaż nie zawsze tak jest, grube ciało może oznaczać lenistwo i lekceważenie zdrowego stylu życia”.

#5:

“Gruba kobieta ewidentnie o siebie nie dba”.

#6:

“Nadwaga może powodować poważne problemy ze zdrowiem”.

#7:

“Jestem szczupły. Wyglądałbym śmiesznie, gdybym spotykał się z kobietami plus size”.

#8:

“Kobiety z nadwagą nie są w stanie robić wielu rzeczy, które robią szczupłe kobiety, a ja jestem dosyć aktywny fizycznie”.

#9:

“Kobieta przy kości może być urocza. Ale gruba jest po prostu brzydka”.

#10:

“Zrywałem z kobietami, które się zapuściły. Moim zadaniem jest zarabiać pieniądze, a ich zadaniem jest dobrze wyglądać - dla siebie samych i dla mnie”.

#11:

“Nie znoszę leniwych ludzi. Jeśli dziewczynie nie chce się poćwiczyć przez 30 minut, dla mnie to oznaka prawdziwego lenistwa”.

Autorka tekstu konkluduje, że oczywiście każdy z nas ma inne preferencje dotyczące randkowania i potencjalnego partnera czy partnerki. Ale zwraca uwagę na jedną istotną rzecz – to wcale nie daje nam prawa do tego, aby okazywać innym brak szacunku albo ich obrażać.

Randkowanie przez Internet jest wystarczająco trudne, i bez mężczyzn, którzy piszą: “Zapisz się na siłownię, a wtedy pogadamy” (taka historia przydarzyła się mnie).

Zdaniem dziennikarki już najwyższy czas, aby nasze społeczeństwo zmieniło postrzeganie oraz zachowanie wobec kobiet plus size, a odpowiedzi udzielone przez wyżej cytowanych mężczyzn najdobitniej pokazują, jak poważny jest ten problem.

Zobacz również: Mój mąż przytył 30 kilogramów

Polecane wideo

„Nie tylko idealne ciała mogą tańczyć”. Poznajcie balerinę plus size
„Nie tylko idealne ciała mogą tańczyć”. Poznajcie balerinę plus size - zdjęcie 1
Komentarze (98)
Ocena: 4.13 / 5
Tak (Ocena: 5) 09.11.2023 20:34
To jest prawda
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2023 21:29
Jak to dobrze że wolę dziewczyny xd
odpowiedz
Dosix (Ocena: 1) 27.02.2023 16:13
Bo grube nie są atrakcyjne? Przestańcie wymuszać na facetach, żeby brali co jest. Kobiety dobie mogą wybrzydzać,że ten za niski, ten za mało zarabia itp. Ale jeśli facet nie chce grubej baby to nagle krzyk. Kobiety też uważają grubych za nieatrakcyjnych.
odpowiedz
adek (Ocena: 5) 02.12.2022 11:39
ja wolę kobiety młode i szczupłe, nawet nastolatki bo mama małego peniska i z taką grubą to ani ja ani ona nic byśmy nie czuli
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2022 22:48
Ej dobra zastanawiam się skąd oni biorą tych ludzi co się wypowiadają na te tematy bo to chyba z gazetki sprzed 90lat o tym że kobieta tylko wygląda i sprząta :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie