Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size? Bardzo szczere wyznania

Ten eksperyment zwraca uwagę na coś bardzo ważnego.
Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size? Bardzo szczere wyznania
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/396176098479335639 & pinterest.com/pin/10062799157615971)
22.08.2021

„Nigdy nie jest łatwo zostać odrzuconym, bez względu na powód. Ale grube kobiety niestety są do tego przyzwyczajone w kontaktach z mężczyznami, ponieważ wyrażanie wstrętu do nadwagi wydaje się bardziej społecznie akceptowalne niż w przypadku innych elementów czyjegoś wyglądu. W naszej kulturze ludzie są uczeni, że bycie grubym jest złe”.

Zobacz również: „Czy kobieta z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?”. Burza po materiale w śniadaniówce

Tak pisze Rebecca Jane Stokes, redaktorka związana z portalem yourtango.com. Jednocześnie otwarcie sprzeciwia się takiemu przekonaniu i zwraca uwagę na fakt, że każdy z nas zasługuje na miłość i szacunek – bez względu na wygląd czy rozmiar.

W tym samym artykule dziennikarka wyjaśnia, że postanowiła spytać mężczyzn, którzy nie chcą umawiać się z kobietami plus size o powody tej decyzji. Oto, co odpowiedzieli.

Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size?

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/30328997480789999 & pinterest.co.uk/pin/314407617719537466)

Dlaczego mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami plus size?

#1:

“’Gruba’ to pojęcie subiektywne. Duża to nie to samo, co gruba. Podobnie jak kobiety nie chcą spotykać się z facetami niższymi od nich, mężczyźni nie chcą spotykać się z kobietami, które ważą więcej niż oni sami”.

#2:

“Gdy dorastałem byłem gruby i ciężko pracowałem na to, aby utrzymać zdrową wagę. Wiem z pierwszej ręki, w jaki sposób nadwaga niszczy samoocenę i bycie postrzeganym przez innych. Ponadto martwiłbym się, gdyby moja partnerka narażała się na różne komplikacje związane z nadwagą”.

#3:

“Wałeczki tłuszczu nie są atrakcyjne”.

#4:

“Nie licząc zdiagnozowanych problemów z metabolizmem (które często da się leczyć), grube ciało często jest oznaką braku dbałości o zdrowie. Umysł i ciało nie są dwoma oddzielnymi bytami - są ze sobą połączone. Nie możesz zaniedbywać swojego ciała i oczekiwać, że twój umysł będzie pracować na pełnych obrotach. Chociaż nie zawsze tak jest, grube ciało może oznaczać lenistwo i lekceważenie zdrowego stylu życia”.

#5:

“Gruba kobieta ewidentnie o siebie nie dba”.

#6:

“Nadwaga może powodować poważne problemy ze zdrowiem”.

#7:

“Jestem szczupły. Wyglądałbym śmiesznie, gdybym spotykał się z kobietami plus size”.

#8:

“Kobiety z nadwagą nie są w stanie robić wielu rzeczy, które robią szczupłe kobiety, a ja jestem dosyć aktywny fizycznie”.

#9:

“Kobieta przy kości może być urocza. Ale gruba jest po prostu brzydka”.

#10:

“Zrywałem z kobietami, które się zapuściły. Moim zadaniem jest zarabiać pieniądze, a ich zadaniem jest dobrze wyglądać - dla siebie samych i dla mnie”.

#11:

“Nie znoszę leniwych ludzi. Jeśli dziewczynie nie chce się poćwiczyć przez 30 minut, dla mnie to oznaka prawdziwego lenistwa”.

Autorka tekstu konkluduje, że oczywiście każdy z nas ma inne preferencje dotyczące randkowania i potencjalnego partnera czy partnerki. Ale zwraca uwagę na jedną istotną rzecz – to wcale nie daje nam prawa do tego, aby okazywać innym brak szacunku albo ich obrażać.

Randkowanie przez Internet jest wystarczająco trudne, i bez mężczyzn, którzy piszą: “Zapisz się na siłownię, a wtedy pogadamy” (taka historia przydarzyła się mnie).

Zdaniem dziennikarki już najwyższy czas, aby nasze społeczeństwo zmieniło postrzeganie oraz zachowanie wobec kobiet plus size, a odpowiedzi udzielone przez wyżej cytowanych mężczyzn najdobitniej pokazują, jak poważny jest ten problem.

Zobacz również: Mój mąż przytył 30 kilogramów

Polecane wideo

„Nie tylko idealne ciała mogą tańczyć”. Poznajcie balerinę plus size
„Nie tylko idealne ciała mogą tańczyć”. Poznajcie balerinę plus size - zdjęcie 1
Komentarze (63)
Ocena: 4.75 / 5
Jasd (Ocena: 5) 28.08.2021 17:32
Dzisiehsi faceci to przeważnie chuderlaczki .tyłka brak spodnie zwisają przód też skromny .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2021 06:01
Moje pytanie: czemu ktokolwiek musi sie z tego tlumaczyc? Jedni chca a inni nie. Normalne.
odpowiedz
A. (Ocena: 3) 25.08.2021 19:50
Wszyscy tu o wyglądzie a mnie totalnie przeraża komentarz #10 z artykułu. Facet jest od zarabiania a kobieta od wyglądania? Sorry ale z jakiej on się epoki wyrwał? Jak ktoś tak dalej myśli to niech do tej epoki sobie wraca. Potem nagonka, że kobiety nie pracują, a mężczyźni lepiej zarabiają. Kobiety, nie dajcie się! Dbajcie o siebie i swoje potrzeby! Czy to dotyczące wyglądu, czy rozwoju i intelektu! Potem taki kretyn zostawi Was dla młodszej, piękniejszej jak pojawią się pierwsze oznaki starzenia bo stwierdzi, że o siebie nie dbacie. Szkoda słów :/
zobacz odpowiedzi (1)
Gruby Gość (Ocena: 4) 25.08.2021 08:36
Bawi mnie stwierdzenie "W naszej kulturze ludzie są uczeni, że bycie grubym jest złe”. Jest bardzo złe - otyłość ukryty zabójca łatwo się zatracić w nadmiernym jedzeniu potem często ciężko jest wrócić do zdrowej wagi. Cholesterol, choroby wieńcowe, nadciśnienie, zapalenie trzustki, cukrzyca, "stopy cukrzycowe", obciążone stawy prowadzące do kontuzji brak ruchu. Zawał serca. Wszystko wymienione mniej więcej po kolei
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 20:44
Co to w ogóle za temat? Podam przykład... Mam problemy z wagą, bardzo ciężko mi ją utrzymać a jeśli zrzucę to szybko wraca do stanu z przed... Ale pracuje nad sobą, nie katuje się, nie niszczę... Uważam na to co jjem... Uwielbiam wafelki ale staram się ich unikać, lubię się najjesc i czasem sobie na to pozwalam ale wiem ile musiałem poświęcić żeby zrzucić kilka kilo... Staram się o siebie dbać... To takie dziwne, że chce aby moja partnerka również o siebie dbała? No i kwestia gustu... Jednym podoba się to innym co innego.. ja nie chciałbym mieć jako partnerki otyłej osoby, a wmawianie im że to że o si nie nie dbają jest pi one albo mowieni zamiast gruby plus size? Paranoja...
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie