Gdy on jest zazdrosny o Twojego przyjaciela...

Z jednej strony nie chcemy zranić uczuć partnera, a z drugiej zaniedbywać wieloletniej przyjaźni.
Gdy on jest zazdrosny o Twojego przyjaciela...
Fot. Pinterest.com
03.07.2021
Wiktoria Sobocińska

Dobry związek powinien opierać się przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu, ale niestety gdy bardzo nam zależy, często zazdrość bierze górę. Z jednej strony nie chcemy zranić uczuć partnera, a z drugiej zaniedbywać wieloletniej przyjaźni. Jak znaleźć złoty środek?

Zobacz również: Jeśli w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje… to z pewnością nie jest facet dla Ciebie

Kiedy zauważysz pierwsze niepokojące sygnały, postaraj się szczerze porozmawiać z ukochanym. A jeśli masz do czynienia z chorobliwym zazdrośnikiem... czasami rozstanie jest jedyną słuszną opcją.

Co robić, gdy partner jest zazdrosny o przyjaciela?

#1 Spróbuj go uspokoić

Zanim zaczniecie bezsensownie się o to kłócić, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego partner jest zazdrosny o Twojego przyjaciela. Wytłumacz mu, że to, że masz męskie grono znajomych, nie oznacza, że nie jesteś nim zainteresowana. To jego kochasz i jest dla Ciebie najważniejszy.

#2 Bądź uważna na jego uczucia

Nie bagatelizuj emocji swojego partnera, ponieważ świadczą one wyłącznie o tym, że mu na Tobie zależy i nie chce Cię stracić. Może martwi się, że sam nie zna Cię tak dobrze, jak ktoś, kto jest w Twoim życiu znacznie dłużej. Albo że z nim nie bawisz się aż tak dobrze. Doceniaj go.

#3 Nie zaniedbuj przyjaźni 

Zazdrość partnera absolutnie nie jest powodem do tego, aby całkowicie zrywać kontakty z przyjacielem. Mówi się, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje, ale to Twoja własna decyzja. 

Nikt nie chce być zaniedbywany z powodu czyjegoś związku. Poza tym przyjaciele są na całe życie, a w relacjach bywa różnie... Nie podejmuj impulsywnych decyzji, jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia.

#4 Informuj go o wszystkim

Powinniśmy martwić się raczej o to, czego nie widać. Jeśli na bieżąco informujesz partnera, kiedy i z kim się spotykasz, powinien być spokojniejszy. Nikt nie lubi, kiedy coś dzieje się za jego plecami.

Po prostu dziel się z nim swoim życiem, a zrozumie, że wcale nie masz nic do ukrycia.

#5 Szanuj jego granice

Każdy z nas ma inne granice, dlatego uszanuj reakcje swojego partnera i to, że czuje się z czymś niekomfortowo. Przyjaźń jest ważna, ale partner też powinien wiedzieć, że jest dla Ciebie priorytetem.

Możecie porozmawiać i wspólnie ustalić jakieś zasady, żeby dojść do kompromisu, który zadowoli obydwie strony. Zapytaj, czego on potrzebuje i co sprawia, że czuje się nieswojo.

#6 Angażuj go we wspólne aktywności

Postaraj się w miarę możliwości proponować chłopakowi wspólne spędzanie czasu. Grupowe aktywności zbliżają i integrują, a on zobaczy na własne oczy, że nie łączy Was nic więcej.

Będzie miał kontrolę nad sytuacją i świadomość, że jest dla Ciebie ważny, skoro o nim pomyślałaś. Nie martwi się, co takiego robisz bez jego udziału, i nie tworzy nierealnych scenariuszy. To jest fair.

#7 Zastanów się, czy sobie ufacie

Mimo wszystko, nadchodzi taki moment, kiedy warto zastanowić się, czy związek z chorobliwym zazdrośnikiem ma w ogóle sens. Jeśli partner nie potrafi Ci zaufać, jaką to wróży przyszłość?

Kiedy druga osoba chce kontrolować nas na każdym kroku i nieustannie domaga się "dowodów miłości", wpędzając przy okazji w poczucie winy... lepiej rozważyć rozstanie, niż ciągle się tłumaczyć.

Zobacz również: Po czym poznać, że Twojemu facetowi podoba się... jego koleżanka?

Polecane wideo

Myślała, że zmieniła się na lepsze. Zazdrosne przyjaciółki gorzko to skomentowały
Myślała, że zmieniła się na lepsze. Zazdrosne przyjaciółki gorzko to skomentowały - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2022 00:31
kuba kaczor tez taki jest
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2022 00:30
nomka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2021 09:59
Kobiety Twierdzą że taka relacja jest możliwa ale to można porównać do tego że kobiety twierdzą że ginekolog to tylko lekarz
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.11.2021 09:58
Moja żona też miała przyjaciela już jesteśmy po rozwodzie taka relacja nie istnieje zawsze się kończy łóżku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.07.2021 12:31
Ja w liceum miałam kilku przyjaciół, po prostu przyjaciele ...Ale już wiem ,że przyjaciel może liczyć na coś po cichu ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie