Nic nie odpycha mężczyzn tak, jak brak pewności siebie. A konkretnie 5 zachowań

Przez nie tracą zainteresowanie nawet najbardziej atrakcyjną kobietą.
Nic nie odpycha mężczyzn tak, jak brak pewności siebie. A konkretnie 5 zachowań
Fot. Unsplash
31.05.2021

Gdyby zapytać mężczyzn o to, jaka kobieca cecha jest ich zdaniem najbardziej atrakcyjna, ku zaskoczeniu pań wielu z nich wcale nie odpowiedziałoby, że chodzi o zgrabną figurę, długie włosy czy ponętne usta. Dla wielu facetów o wiele bardziej liczy się pewność siebie. Kobiety, którym jej nie brakuje potrafią wywrzeć na mężczyznach niezapomniane wrażenie. 

Zobacz również: Typy dziewczyn, które mają największe powodzenie u płci przeciwnej

Analogicznie to właśnie brak pewności siebie jest tym, co potrafi sprawić, że faceci tracą zainteresowanie nawet najbardziej atrakcyjną kobietą. Jakie zachowania zdaniem mężczyzn świadczą o tym problemie? Portal bolde.com wymienia 5 rzeczy, które są oznakami braku pewności siebie i skutecznie odstraszają facetów. 

5 zachowań świadczących o braku pewności siebie w związku

Fot. Unsplash.com

5 zachowań świadczących o braku pewności siebie w związku 

Nie masz przyjaciół 

Nie chodzi o to, żeby mieść tysiące znajomych na Facebooku czy na Instagramie. Ale jeśli nie masz nikogo, z kim możesz porozmawiać albo wyjść na miasto, twój facet ma poczucie, że jest jedyną osobą odpowiedzialną za twoje szczęście i dobre samopoczucie. To olbrzymia presja. 

Nie masz własnych zainteresowań 

Każdy od czasu do czasu lubi wyjść z inicjatywą przy planowaniu wspólnego weekendu czy randki. Ale jeśli za każdym razem oczekujesz, że to twój partner weźmie sprawy w swoje ręce wysyłasz mu jasny sygnał, że brakuje ci kreatywności i zainteresowań. A to przecież one sprawiają, że facet chce lepiej cię poznać i wejść do twojego świata. 

Opowiadasz o tym, jak skrzywdził cię twój były 

To naturalne, że w każdej relacji prędzej czy później pojawia się temat byłych związków i partnerów. Ale zbytnie skupianie się na tym, jakich krzywd zaznałaś od swoich byłych przez większość facetów jest interpretowane jako brak pewności siebie. Mężczyzna odbiera to jako nieco desperackie szukanie zapewnienia, że nie dołączy do grona byłych, którzy złamali ci serce. 

Domagasz się nieustannych komplementów i wyznań 

Szykujecie się do wyjścia i oczekujesz, że twój partner będzie ciągle ci powtarzał, jak świetnie wyglądasz? Zrobisz coś dla niego i obrażasz się, jeśli nie zacznie zasypywać cię podziękowaniami? Takie zachowania w dobitny sposób świadczą o braku pewności siebie. Domaganie się nieustannych zapewnień o uczuciach od partnera jest nie tylko męczące, ale też toksyczne.  

Złościsz się, kiedy wychodzi z kumplami 

Kiedy twój facet chce spotkać się ze znajomymi ty od razu panikujesz i jesteś przekonana, że ma cię dość? Każesz mu meldować się co godzinę i niecierpliwie czekasz, aż wróci do domu? W taki sposób odbierasz mu całą radość z wyjścia z przyjaciółmi i wpędzasz w poczucie winy, a w dodatku takie zachowanie świadczy o tym, że brakuje ci samodzielności. 

Zobacz również: 5 „zalotnych” kobiecych zachowań, które tak naprawdę odstraszają facetów

Polecane wideo

Jej zniewalająca uroda przyćmiła całą Eurowizję. Kim jest Stefania Liberakakis?
Jej zniewalająca uroda przyćmiła całą Eurowizję. Kim jest Stefania Liberakakis? - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.11 / 5
gość (Ocena: 1) 13.01.2022 04:10
trzeba mieć niezły tupet, żeby napisać artykuł o tym, że mężczyzn odpycha brak pewności siebie, na portalu, na którym większość artykułów polega na mówieniu kobietom czego faceci w nich nie lubią, już pomijam fakt, że z tych artykułów można wywnioskować, że faceci to wgl kobiet nie lubią, bo narzekają na wszystkie możliwe cechy; macie tupet niezły żeby takie farmazony publikować, napisane marnym językiem na poziomie gimnazjum, nazywać to dziennikarstwem i brać za to hajs
odpowiedz
chodz w ramiona pierdolona (Ocena: 1) 20.10.2021 14:11
portal do utylizacji natychmiastowej
odpowiedz
Aleksis (Ocena: 5) 23.08.2021 20:05
Myślę, że na żadnego partnera czy partnerkę w świeżym związku nie działa zbyt dobrze opowiadanie o swoich byłych (niezależnie w jakim kontekście). Są takie związki, które zostawiają po sobie głębokie blizny, ale myślę, że te wspomniane w artykule problemy wynikają bardziej z faktu, że kobiety często nie pozwalają sobie do końca przeżyć żałoby po związku tylko rzucają się w wir randek i chcą "poprawić" sobie humor. To normalne, że zraniony człowiek ma ochotę działać irracjonalnie. Mi po zerwaniu narzeczeństwa pomoga terapia. Chodziłam regularnie do poradni https://www.psychologgia-plus.pl/ przez kilka miesięcy. To może się zdawać głupie, ale kiedy człowiek czuje, że się dusi, powinien poszukać pomocy. Wspominając swoje poprzednie rozstania, jestem pewna, że regularne spotkania z psychologiem uchroniły mnie przed zrobieniem wielu głupot.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2021 17:18
No i to by na tyle bylo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2021 17:18
To by na razie na tyle bylo a wloze musy i jak z daze smotchie z czija jest bardzo dobry
odpowiedz

Polecane dla Ciebie