Mężczyźni wymienili 8 cech współczesnego dżentelmena. Czy Twój facet ma je wszystkie?

Jeśli ten tekst jest właśnie o Twoim partnerze, jesteś prawdziwą szczęściarą.
Mężczyźni wymienili 8 cech współczesnego dżentelmena. Czy Twój facet ma je wszystkie?
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/153474299780069972)
17.04.2021

Pojęcie “gentleman” w swym pierwotnym i ścisłym znaczeniu określało mężczyznę z dobrej rodziny. Polska definicja tego słowa z początków XX wieku odnosiła się do człowieka honoru, odznaczającego się nienagannymi manierami, męstwem, zdecydowaniem i odwagą.  

Zobacz również: 5 sytuacji, kiedy to facet ma pierwszeństwo przed kobietą (a wciąż jest dżentelmenem)

Tyle jeśli chodzi o definicje sprzed lat. Pod współczesnym pojęciem dżentelmena kryją się nieco inne cechyCo przesądza o tym, czy mężczyzna XXI wieku zasługuje na to miano? Ostatnio ten temat podjął dziennikarz Bryan Zarpentine związany z portalem bolde.com. Wymienił 8 cech, bez których nie sposób opisać mężczyzny jako prawdziwego dżentelmena. Czy twój partner ma je wszystkie? 

Cechy współczesnego dżentelmena. Czy Twój facet ma je wszystkie?

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/748160556841129159)

Cechy współczesnego dżentelmena. Czy Twój facet ma je wszystkie?

Hojność 

“Bez względu na epokę, nie możesz uważać się za dżentelmena, jeśli nie jesteś hojny” - twierdzi Bryan ZarpentineDziennikarz podkreśla, że taka szczodrość wcale nie odnosi się do pieniędzy. Jego zdaniem o hojności przesądzają m.in. bycie dobrym dla innych, poświęcanie im czasu i uwagi oraz miłe komplementy. 

Chęć do nauki 

“Współczesny dżentelmen ceni sobie wiedzę i intelekt. Chce przebywać w towarzystwie kobiety, która jest mądra i interesująca oraz podobnie jak on pragnie uczyć się nowych rzeczy. Zawsze chce poszerzać swoje horyzonty, po części po to, by móc dzielić się swoją wiedzą z innymi. Co ważniejsze, dostrzega wartość uczenia się i stymulacji intelektualnej” - pisze Bryan Zarpentine. 

Rycerskość 

Dziennikarz zwraca uwagę na fakt, że chociaż czasy prawdziwych rycerzy minęły bezpowrotnie, rycerskość wciąż jest w cenie - chociaż w bardziej nowoczesnym wydaniu. Jak się ona przejawia? “Współczesny dżentelmen otwiera przed tobą drzwi oraz będzie zwracał uwagę na twoje potrzeby. Bez względu na to, ile czasu ze sobą jesteście, dobry facet zawsze znajdzie sposób, aby zadbać i chronić kobietę, na której mu zależy”.  

Dbanie o wygląd 

Zdaniem Bryana Zarpentine’a ta cecha prawdziwego dżentelmena nigdy nie wyjdzie z mody, bez względu na zmieniające się czasy. “Współczesny dżentelmen dba o swój wizerunek i chce wywrzeć na innych dobre wrażenie”. Wie też, gdzie leży granica, której nie powinien przekroczyć, aby nie narazić się na śmieszność  

Zdolności komunikacyjne 

Według dziennikarza ta cecha przejawia się na dwa sposoby. Pierwszy to umiejętność wyrażania swojego zdania w klarowny sposób oraz z pewnością siebie. Drugi to bycie uważnym słuchaczem. Co równie ważne, współczesny dżentelmen zawsze odpisuje na wiadomości albo oddzwania i nie bawi się w żadne gierki, biorąc drugą osobę na przeczekanie. 

Umiejętność przyznania się do błędu 

“Bycie dżentelmenem nie jest synonimem perfekcji. Taki mężczyzna wie, że ma wady i widzi, kiedy się myli” - wyjaśnia Bryan Zarpentine. Dodaje, że dżentelmen nie będzie miał problemu z tym, aby przyznać się do błędu albo przeprosić. 

Bycie feministą 

“Nie jesteś w stanie traktować kobiet z szacunkiem, jeśli nie wierzysz w równość płci. Współcześni dżentelmeni nie traktują innych z wyższością tylko ze względu na swoją płeć. Co więcej, będą w stanie patrzeć na pewne sprawy z perspektywy kobiety” - przekonuje dziennikarz. 

Niezawodność 

Według Zarpentine’a to jedna z kluczowych cech współczesnego dżentelmena. To mężczyzna, na którym zawsze można polegać. Jeśli da komuś swoje słowo ta osoba może być pewna, że go dotrzyma.  

Zobacz również: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku uwielbiają romantyczne gesty. Będą nosić Cię na rękach

Polecane wideo

Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni
Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej dojrzali. To partnerzy idealni - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.41 / 5
gość (Ocena: 5) 01.05.2021 01:37
W źyciu takiego faceta nie spotkałam 🤣
odpowiedz
Gosc (Ocena: 5) 24.04.2021 23:32
Aqurius o wojnach z innymi paniami musisz psychicznie odpoczac no chcialy aquriys wykonczyc ale im sie nie udalo bo je rozszyfrowalam szybko choc mnie okradaly tyle lat ale tez im dokopalam wyzywajac mocno nie zaluje ze im dokopalam choc duzo wojen z nimi mialam aqurius musi odpoczac i fizycznie i psychicznie duzo przeszlas tak
odpowiedz
Gosc (Ocena: 5) 24.04.2021 22:30
Bo kiedys durne prawo stworzyli zeby sie bogacix sedzia na spadkqch po smierci a te glupoty wyeloki katolickie nagadaly w sadzie ze sa moja rodzina dovre sobie my jestesmy wrogami a nie zadnym pokrewienstwem i tak zostanie
odpowiedz
Gosc (Ocena: 5) 24.04.2021 22:28
To ich dzialka to one poeinny pozadkowac sorawy po smierci swoich wywlok katolickich .a nie aqurius problem i to nie zadna byla moja rodzina tylko wrogowie
odpowiedz
Gosc (Ocena: 5) 24.04.2021 22:27
Aquriua dobrze zrobilas nie otwierajac spraw po smiervi wywlok katolickich to one powinny pozadkowac sprawy bo to ich materlistki katolickie nie zyja a ja nie bede nic pozadkowac ich nie stac mnie tez nie stac
odpowiedz

Polecane dla Ciebie