Po tych gestach poznasz, że on już szykuje się do rozstania. Mowa ciała nie kłamie

Nie mówi tego na głos, ale zdecydowanie planuje to zakończyć.
Po tych gestach poznasz, że on już szykuje się do rozstania. Mowa ciała nie kłamie
Fot. Unsplash
12.02.2021

Podobno mowa ciała jest w stanie przekazać więcej informacji niż to, co komunikujemy za pomocą słów. Zdaniem ekspertów to właśnie nasze gesty, ton głosu czy mimika w największym stopniu zdradzają nasze intencje. Czasem mowa ciała zupełnie przeczy komunikatom werbalnym. M.in. na tej podstawie specjaliści są w stanie stwierdzić czy ktoś jest prawdomówny czy też nie. 

Zobacz również: Ta subtelna zmiana zwiastuje koniec związku. Pary nawet nie zdają sobie z tego sprawy

Większość z nas nie jest ekspertami w dziedzinie mowy ciała i nie zauważamy tego typu niuansów. Gdyby jednak było inaczej moglibyśmy dowiedzieć się o naszych rozmówcach wielu interesujących rzeczy albo... przygotować się na niemiłą niespodziankę. Zdaniem Judi James, ekspertki cytowanej przez portal dailymail.co.uk mowa ciała zdradza kiedy dana osoba chce zakończyć związek. Wymienia też szereg gestów, które o tym świadczą.  

Oznaki końca związku a mowa ciała

Fot. Unsplash.com

Oznaki końca związku a mowa ciała 

Rytmiczne, niecierpliwe ruchy 

Zdaniem specjalistki od interpretowania mowy ciała o zbliżającym się końcu związku ma świadczyć niecierpliwość objawiająca się jako rytmiczne ruchyKiedy jesteśmy zakochani rozkoszujemy się każdą wspólnie spędzaną chwilą, ale przed rozstaniem te momenty dłużą się w nieskończoność. Niewerbalne sygnały zwiastujące koniec związku mogą przybrać formę rytmicznego stukania, np. w blat stołu, albo wybijanie rytmu, jak gdybyśmy chcieli przyspieszyć rzeczy” - wyjaśnia Judi James. 

Kojące gesty 

Zerwanie zawsze wiąże się ze stresem, zauważa ekspertka. I dodaje, że osoby, które planują zakończenie związku często podświadomie zaczynają wykonywać pewne subtelne, kojące gesty. To może być np. bawienie się włosami, dotykanie twarzy albo wiercenie się na krześle. “Takie zachowania nawiązują do uspokajających rytuałów z okresu dzieciństwa, gdy jako dziecko przeżywaliśmy niepokój” - tłumaczy Judi James. 

Gesty “barykady” 

Zakochane pary nie są w stanie oderwać od siebie rąk. Zupełnie inaczej jest w sytuacji gdy uczucia zaczynają się wypalać. “Kiedy na horyzoncie pojawia się rozstanie zaczynamy rzadziej się dotykać, a nawet wykonywać gesty, które odgradzają nas od partnera. Przykład? Noszenie telefonu, torebki czy kluczy w dłoni, aby uniknąć trzymania się za ręce albo krzyżowanie ramion, co uniemożliwia przytulanie się”. 

Uciekanie wzrokiem 

Zdaniem ekspertów oczy są najbardziej ekspresyjną częścią ciała, a ludzie są w stanie zakomunikować nimi nawet najbardziej subtelną zmianę emocjonalną. “To właśnie dlatego uciekamy wzrokiem zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy coś ukryć. Partner, który planuje rozstanie będzie za wszelką cenę unikał kontaktu wzrokowego, wbijał wzrok w podłogę albo udawał, że jest zajęty innymi rzeczami kiedy do niego mówisz”. 

Ostre rysy twarzy 

“Gdy jesteśmy zakochani cała nasza twarz zmienia się, gdy patrzymy na ukochaną osobę. Mięśnie wokół oczu rozluźniają się, policzki lekko się unoszą, przez co wzrok wydaje się łagodniejszy. Mięśnie wokół zewnętrznych kącików ust też się rozluźniają aby uformować uśmiech” - opisuje Judi James. Zmiana sposobu w jaki patrzymy na partnera to jeden z najpoważniejszych sygnałów świadczących o rychłym końcu związku. Wzrok staje się o wiele surowszy, a uśmiech, o ile w ogóle się pojawia, jest zdecydowanie bardziej wymuszony”. 

Zobacz również: Niewiernych facetów łączy zaskakująca cecha. Poznasz to po jego głosie

Polecane wideo

„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę
„Zbyt ładna, by być lekarzem”. Lekarka notorycznie walczy z hejterami, którzy wątpią w jej wiedzę - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.02.2021 21:19
Z rytmicznym wyszukiwaniem, to prawda
odpowiedz

Polecane dla Ciebie