To podobno najlepszy wiek na znalezienie męża. „Później może być z tym problem”

Jeśli marzysz o ślubie, nie warto zbyt długo zwlekać - sugeruje „The Sun”, który przeanalizował wyniki najróżniejszych badań.
To podobno najlepszy wiek na znalezienie męża. „Później może być z tym problem”
fot. Unsplash (Jonathan Borba)
01.12.2020
Grzegorz Lawendowski

Statystycznie pobieramy się coraz później, a rozwodzimy się coraz częściej. Na ślubnym kobiercu stajemy w okolicach trzydziestki, by już kilka lat później doświadczyć kryzysu, który w jednym na 3 lub nawet 2 przypadki kończy się rozwodem. Jak temu zapobiec i zwiększyć szanse na trwałe małżeństwo?

Zobacz również: Faceci nie mogą oprzeć się kobietom, które mają tyle lat. Wtedy są najpiękniejsze

Nie zwlekać aż tak długo - sugeruje portal brytyjskiego dziennika „The Sun”, który przeanalizował wyniki najróżniejszych badań. Te zdają się potwierdzać, że kobiety są gotowe na ślub już kilka lat wcześniej i warto byłoby to wykorzystać. Każdy kolejny rok zwłoki ma być czasem straconym.

Kiedy jesteście najbardziej decyzyjne?

dziewczyna

Kiedy znajdę męża?

Odpowiedź na to pytanie ma przynieść psychologia i socjologia. Na podstawie przeprowadzonych eksperymentów udało się wskazać konkretny przedział wiekowy. Ten znajduje się poniżej współczesnej średniej, bo pomiędzy 23. a 26. rokiem życia. To właśnie wtedy masz największe szanse spotkać tego jedynego i trzymać się go do końca życia.

Świadczą o tym trzy bardzo istotne wskaźniki:

#1 Atrakcyjność

Zawsze jesteś piękna, ale w wieku 23 czujesz się najbardziej atrakcyjna, a mężczyźni są dokładnie tego samego zdania. Czysto fizyczna uroda osiąga swoje apogeum, dlatego zdaniem naukowców warto to wykorzystać. Masz największe szanse, aby zdobyć najlepszego kandydata na męża.

Zobacz również: Jesteś prawdziwą szczęściarą, jeśli Twój chłopak ma właśnie tyle lat

#2 Satysfakcja

Wygląd to nie wszystko, bo żeby podjąć decyzję o wspólnym życiu, trzeba przede wszystkim polubić siebie. Według innego badania dzieje się to dokładnie w tym samym momencie. Statystyczna 23-latka czuje się tak bardzo usatysfakcjonowana z życia, jak nigdy wcześniej. Następny taki moment przyjdzie dopiero przed czterdziestką, kiedy osiągniesz maksimum zarobków.

#3 Ustatkowanie

Według naukowców to najlepszy moment, aby podjąć najbardziej świadomą decyzję o założeniu rodziny. Mając 26 lat jesteś wystarczająco poważna i potrafisz utemperować swój charakter. Przemawia przez ciebie wewnętrzny spokój i potrzeba stabilizacji. To podobno najlepszy moment na zaręczyny, a kiedy pobierzecie się maksymalnie 2-4 lata później, wtedy drastycznie spada ryzyko rozwodu.

Oczywiście to tylko statystyka, ale brzmi całkiem rozsądnie. Co Ty na to?

Zobacz również: Faceci nie zauważają kobiet, które mają tyle lat. To najgorszy moment na bycie singielką

Polecane wideo

To miał być tylko próbny makijaż ślubny. Klientki nie chcą go zmywać
To miał być tylko próbny makijaż ślubny. Klientki nie chcą go zmywać - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 05.12.2020 09:30
Ja na razie korzystam z usług mojego ginekologa nie mam czasu szukać teraz faceta chodź już prawie mam 30 lat
zobacz odpowiedzi (9)
gość (Ocena: 5) 05.12.2020 09:26
Miałam 28 lat, on 33, slub 1.5 roku później. Oboje wiedzący czego chcemy, z doswiadczeniami zwiazkowymi, ustatkowani, dobre prace. Jest to najlepszy związek jaki miałam :) nie powiem, że to reguła, ale zauważyłam już w kilku związkach, w tym w związku mojej siostry: pary z długim stażem, które poznały się młodo i wzięły ślub lata później, często się rozczarowują po ślubie, bo niby się znali, ale jednak ludzie się zmieniają w pewnym wieku i nagle oczekiwania są inne. Siostra poznała męża w wieku 18 lat, slub w wieku 25, obecnie ma 28 i coraz częściej mówi, że chcą czego innego od życia z mężem. Tak naprawdę w wieku 20+ kształtuje się osobowosc: studia, decyzja co do kariery zawodowej itd i tu oni się np bardzo rozminęli. Ja i mąż poznaliśmy się w momencie, kiedy już mieliśmy wszystko poukładane z pracą, warunkami mieszkaniowymi itd i dziś, po 10 latach razem powiem, że jakiś drastycznych zmian juz w tych kwestiach nie było. Poznaliśmy się po prostu w momencie, kiedy już wiedzieliśmy konkretnie czego chcemy, na każdym polu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2020 19:38
Poznałam swojego w wieku 22 lat. Teraz mam 29, jestem 2 lata po ślubie i szczerze mówiąc myśle czasem o rozwodzie...
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 02.12.2020 16:45
Poznałam męża bedac przed 30, oboje z doświadczeniem, świadomi czego od życia chcemy, swoich oczekiwania względem siebie, niezależni finansowo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.12.2020 15:50
Ja mojego narzeczonego w wieku 28lat, poprzedni związek 4 lata i się rozleciał... Potem 2 lata przerwy bez facetów. Nie ma reguły, ważne żeby być dojrzałym emocjonalnie na taki poważny krok jak ślub
odpowiedz

Polecane dla Ciebie