Badacze ustalili, po jakim szczególe wyglądu faceci rozpoznają najlepszą kandydatkę na żonę

Przygotuj się na spore zaskoczenie.
Badacze ustalili, po jakim szczególe wyglądu faceci rozpoznają najlepszą kandydatkę na żonę
Fot. pexels
27.10.2020
Grzegorz Lawendowski

Czym kierujemy się wybierając partnera na całe życie? Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to osobowość, zaradność czy wierność. Prym wiodą cechy charakteru niezbędne do stworzenia stałego związku. Jednak nie tylko - przekonują naukowcy. W każdym z nas jest coś ze wzrokowca.

Zobacz również: Jak wiek kobiety wpływa na powodzenie u płci przeciwnej? Faceci nie mają wątpliwości

Wygląd to oczywiście nie wszystko, ale w relacjach damsko-męskich uroda także się liczy, o czym świadczą wyniki tego badania. Co konkretnie? To już zależy od naszych zamiarów. Czego innego oczekujemy po drugiej połowie, a na co innego zwracamy uwagę, gdy marzy nam się przygoda na jedną noc.

Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn.

figura kobiety

Na co patrzą mężczyźni: ciało czy twarz?

Wyniki eksperymentu przeprowadzonego na Uniwersytecie Teksańskim w Austin, którego wyniki opisuje „The New York Times”, nie pozostawiają wątpliwości. 375 studentów obojga płci oceniło zdjęcia potencjalnych partnerów - a konkretnie ciała i twarze. Ostateczny werdykt zależał od ich zamiarów.

Dla kobiet sylwetka i oblicze mają podobne znaczenie. Zarówno wtedy, gdy poszukują tymczasowego kochanka, jak i kandydata na męża

- twierdzą badacze i od razu dodają, że w drugą stronę działa to zupełnie inaczej.

25 procent mężczyzn poszukujących żony kieruje się jej sylwetką. To samo stwierdziło 51 proc. respondentów zainteresowanych chwilowym romansem

- czytamy w raporcie.

Zobacz również: Faceci marzą o żonie, która pracuje w jednym z tych 15 zawodów

twarz kobiety

Kandydatka na żonę

Naukowcy wykazali, że panowie rozglądający się za stałą partnerką o wiele więcej uwagi poświęcają jej oczom, ustom czy kościom policzkowym niż długim nogom i krągłościom ciała. Buzia wygrywa z figurą - komentują niektórzy. Dlaczego?

Twarz sporo mówi o młodości i zdrowiu kandydatki. Jest podatna na działanie hormonów płciowych, które odgrywają zasadnicze znaczenie przy staraniu się o potomstwo. Pokazuje, jak długo kobieta będzie jeszcze płodna. Z kolei sylwetka zdradza płodność tu i teraz. Buzia ujawnia również emocje i charakter, a w stałym związku panowie nie są zainteresowani wyłącznie przedłużeniem gatunku, ale także emocjonalną intymnością

- tłumaczą autorzy badania. A z tego wynika, że w tym przypadku zalotny uśmiech zawsze wygra z głębokim dekoltem.

Zobacz również: Po tym szczególe faceci rozpoznają idealną kandydatkę na żonę. Chodzi o rodzeństwo

Polecane wideo

Jak wygląda „twarzowa fryzura”? One sprawdziły to na własnych włosach
Jak wygląda „twarzowa fryzura”? One sprawdziły to na własnych włosach - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Prawdziwy facet (Ocena: 5) 27.10.2020 14:11
Ja moją ukochaną wybrałem bo miała zajebiste duże i sterczące piersi, takie idealnie, nawet kobiety po operacji plastycznej nie mają tak symetrycznych, jędrnych i delikatnych jak moja narzeczona. Na taką z mniejszymi to nawet bym nie spojrzał i nie ważne czy by się ładnie uśmiechała jak jest deską.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie