4 największe męskie kłamstwa. Jest spora szansa, że już usłyszałaś je od swojego faceta

I to nie raz.
4 największe męskie kłamstwa. Jest spora szansa, że już usłyszałaś je od swojego faceta
Fot. iStock
03.10.2020

Szczerość to jeden z podstawowych fundamentów każdego związku. Bez niej nie ma mowy o zaufaniu, a brak zaufania to jedna z najczęstszych przyczyn, które prowadzą do rozpadu relacji. Ale to wcale nie oznacza, że w udanych związkach nie pojawiają się małe (lub większe) kłamstwa. Wręcz przeciwnie. 

Zobacz również: 7 obietnic, które usłyszysz od faceta (ale on ich niestety nie dotrzyma)

Wszystkim nam zdarza się kłamać - bez względu na płeć. Czasami kłamiemy tylko po to, aby nie urazić czyichś uczuć. W takich sytuacjach mamy wrażenie, że nasze kłamstwa są usprawiedliwione oraz że nigdy nie wyjdą na jaw. Czy tak jest rzeczywiście? Niekoniecznie, ale o tym za chwilę. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, czy twojemu partnerowi zdarza się być wobec ciebie nieszczerym odpowiedź na to pytanie brzmi “tak”. Redaktorzy portalu yourtango.com wymieniają 4 największe męskie kłamstwa, które każda kobieta przynajmniej raz usłyszała z ust swojego mężczyzny. Na jakie tematy faceci kłamią najczęściej i dlaczego to robią? 

Największe męskie kłamstwa

Fot. Unsplash.com

Największe męskie kłamstwa 

"Oczywiście, że lubię twoich przyjaciół!” 

Zdziwiłabyś się, jak wielu facetów w rzeczywistości wcale nie chce spotykać się ze znajomymi swojej dziewczyny. Wiedzą jednak, że jej przyjaciele wiele dla niej znaczą i próbują robić dobrą minę do złej gry. W ten sposób sami wpadają w pułapkę i zaczynają widywać się z nimi coraz częściej - bo przecież ponoć lubią ich towarzystwo. Problem polega na tym, że z czasem twojemu facetowi coraz trudniej będzie ukrywać niechęć wobec twoich przyjaciół albo będzie wyładowywał swoją frustrację na tobie. Najlepiej jest zagrać w otwarte karty i nie zmuszać nikogo do tego, aby spróbował polubić innych na siłę. Jeśli z czasem coś się zmieni - świetnie, ale jeśli nie, nie powinnaś zmuszać partnera do zachowywania się wbrew sobie. 

“Kochanie, jesteś najlepsza” 

Intymność to jedna z najbardziej delikatnych sfer naszego życia. Wiąże się nie tylko z obnażaniem się w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale także ze zrzuceniem wszelkich masek oraz wystawieniem się na ocenę. Właśnie z tych powodów wielu z nas - zarówno kobietom, jak i mężczyznom - zdarza się nie być do końca szczerym jeśli chodzi o miłosne doznania. Jeżeli w związku cenisz sobie przede wszystkim szczerość lepiej nie proś swojego partnera o to, aby ocenił twoje łóżkowe umiejętności. A jeśli niewinne kłamstewko zupełnie ci nie przeszkadza możesz być pewna, że na pytanie o to, jak było usłyszysz: “Kochanie, jesteś najlepsza” albo: “Z nikim nie było mi tak dobrze, jak z tobą”.  

“Telefon mi się rozładował” 

Zauważyłaś, że twój facet mówi to zdanie zwłaszcza wtedy kiedy wyszedł spotkać się z kumplami albo gdy obiecał, że zadzwoni do ciebie później? Tutaj nie ma mowy o przypadku. Jeżeli on twierdzi, że nie mógł się z tobą skontaktować z przyczyn technicznych (rozładowany telefon, brak zasięgu, nieudana próba nawiązania połączenia) najprawdopodobniej po prostu nie chciał z tobą rozmawiać. Może nie chciał psuć sobie zabawy w towarzystwie kumpli. Może naprawdę chciał obejrzeć mecz swojej ulubionej drużyny. A może wcześniej o coś się posprzeczaliście i on zwyczajnie nie był gotowy na rozmowę.  

“Nie, ta sukienka wcale nie jest za ciasna. Wyglądasz świetnie!” 

Naprawdę współczujemy facetom, którzy muszą odpowiadać na pytania w stylu: “Czy nie wyglądam w tym grubo?”. Bywa, że z tej pułapki nie ma żadnej ucieczki. Żaden facet przy zdrowych zmysłach nie udzieli na takie pytanie odpowiedzi twierdzącej - byłoby to swoiste samobójstwo. Ale odpowiedź przecząca również może wpędzić go w kłopoty. Wiele dziewczyn w takich sytuacjach drąży temat i zaczyna oskarżać partnera o to, że nie jest wobec nich szczery i na pewno mówi tak tylko po to, żeby nie zranić jej uczuć. Szczerze? W wielu sytuacjach właśnie tak jest. Tylko dlaczego po prostu tego nie zaakceptować? Jeśli twój facet widzi, że nowa kreacja nie leży na tobie idealnie ale mimo to usłyszałaś od niego komplement to jasny znak, że wciąż mu się podobasz. A jeżeli on delikatnie zasugeruje zmianę outfitu nie ma co się obrażać, tylko wziąć sobie jego rady do serca. Jeśli mu na tobie zależy będzie chciał, żebyś czuła się dobrze w swojej skórze. 

Zobacz również: Istnieją tylko dwa powody, dla których on nie odpisuje. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej

Polecane wideo

Rozbierana sesja w „Top Model”. Z programu odpadł Dominik
Rozbierana sesja w „Top Model”. Z programu odpadł Dominik - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 20.03.2021 11:08
Lol xDDDDDD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie