8 typów kobiet, których boją się mężczyźni. Twierdzą, że nie dają im swobodnie żyć

Te zachowania wcale nie wydają im się fajne.
8 typów kobiet, których boją się mężczyźni. Twierdzą, że nie dają im swobodnie żyć
Fot. pexels
01.10.2020

Wiele kobiet działa na mężczyzn destrukcyjnie przez brak umiejętności zdrowej komunikacji. Tymczasem faceci lubią dziewczyny, które po prostu akceptują siebie i nie szukają u nich desperacko tego, co same mogą sobie zagwarantować. Każdy z nas ma wystarczająco dużo własnych problemów, a związek powinien być poniekąd bezpieczną odskocznią od nich. Jakie zachowania psują relacje?

Wszystkie ciężkie sprawy emocjonalne nie są dla facetów – są dla psychoterapeuty. Znajdź sobie fajnego chłopa i daj mu żyć...

- pisze w książce „Instrukcja obsługi faceta” Katarzyna Miller.

Zobacz również: Kobiece wady, które uwielbiają faceci. Nie masz się czego wstydzić!

Jakich kobiet boją się mężczyźni?

#1 Nie dają im przestrzeni

Są kobiety, które trzymają mężczyzn na przysłowiowej "smyczy". Nękają ich telefonami, sms-ami i stale kontrolują, co robią w wolnym czasie. Boją się, że gdy facet poczuje wolność, to je zdradzi. Oni tak naprawdę chcą, żebyś im ufała. A posiadanie własnego życia jest gwarantem zdrowej relacji.

#2 Zmieniają się w związku

Facet wchodzi w relację z osobą, którą poznał na początku. Jeśli Ty nagle ze spontanicznej i szalonej dziewczyny zmieniasz się w królową dramatu i nadmiernej kontroli, albo przed stałym związkiem byłaś niezależna, a teraz widzisz w nim opiekuna, który uratuje Cię i zapewni byt, oni są zmieszani.

#3 Chcą mieć zbyt dużo

Nie wystarcza im, że mają fajnego i kochającego faceta. Zaczynają wymagać coraz więcej prezentów, dowodów miłości, atrakcji i rzeczy materialnych. Ich zachłanność rośnie w miarę stażu relacji i nie da się ich w pełni uszczęśliwić.

#4 Mają wygórowane oczekiwania

Nikt z nas nie jest w 100% idealny. Przekonujemy się o tym zwłaszcza w bliskiej relacji, gdy na jaw wychodzą ukrywane słabości. Gdy kobieta zaczyna z dnia na dzień zwiększać swoje wymagania, jaki powinien być według niej mężczyzna i jak ma się zachowywać, on czuje się niewystarczający. Właśnie wtedy zaczyna szukać odskoczni gdzieś indziej... aby znów poczuć się męsko.

#5 Manipulują seksem

Mężczyźni boją się kobiet, które nie lubią seksu lub nudzą się w trakcie. Tak samo nie godzą się na sytuację, kiedy kobieta używa seksu w celu manipulacji i karze jego brakiem faceta

#6 Drama Queens

Ukochany wesprze Cię w problemach, ale nie kiedy stajesz się królową życiowych dramatów, ciągle pakujesz się w nieodpowiednie relacje, wyolbrzymiasz każdy problem, reagując histerią i płaczem, żeby zwrócić na siebie uwagę. Z czasem przestanie traktować Cię poważnie, albo ucieknie od takiego energetycznego wampira. Nie wymyślaj zagrożenia, w oczekiwaniu na ratunek.

#7 Nie doceniają ich

Chcesz wzbudzić w nim zazdrość, wspominając o męskich cechach swoich kolegów z pracy? Przyjaciel pomógł Ci i wychwalasz jego zdolności pod niebiosa? Męskie ego bardzo na tym cierpi. Nawet, kiedy robisz to nieświadomie. Oni po prostu muszą czuć się doceniani i potrzebni, bez tego usychają. Facet czuje się niczym superbohater, gdy za coś go pochwalisz i wie, że sprawił Ci przyjemność.

#8 Walczą o pozycję

Mężczyźni nie lubią, kiedy kobieta za wszelką cenę walczy o pozycję. Szanują, kiedy po prostu wiesz, że masz w sobie moc i znasz swoją wartość. Nie musisz nieustannie tego podkreślać. Lepiej spożytkuj tę energię dopiero wtedy, gdy będziesz chciała się go pozbyć raz na zawsze.

Zobacz również: 7 typów kobiet, które nie podobają się mężczyznom

Polecane wideo

„Nigdy nie słyszałam tylu komplementów”. 11 krótkich fryzur, które uwielbiają faceci
„Nigdy nie słyszałam tylu komplementów”.  11 krótkich fryzur, które uwielbiają faceci - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.5 / 5
Krytyk (Ocena: 2) 20.11.2020 10:52
No dobra, to AŻ TAK tragiczne nie jest, ale trochę denerwujące.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2020 06:09
A KTÓRA Panna Taka jest chętna Bo nie widzę Tego na ulicy ani w sklepie ... ani nigdzie ..Samotny KAWALER .. z podlaskiego ..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2020 09:17
Panowie nie zawsze dajecie z siebie wszystko, nie staracie się, nie walczycie o kobietę, nie widzicie jej problemów ale najprościej zwalić jest wszystko na nas. Uważacie że Kobieta was kontroluje, nie ona chce spędzić z wami czas, porozmawiać a wy uciekacie, robicie to na co macie ochotę, nie zastanawiając się że sprawiacie jej przykrość
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 10:01
Pani Perfekcjonistka to zdecydowanie najgorszy typ. Za mało zarabiasz, za mało ćwiczysz, nie rozwijasz się, nie wytrzymujesz pół godziny w łóżku (a przecież w filmach tak potrafią!), za mało zarabiasz, za dużo wydajesz, sąsiad jeździ lepszym autem, jesteś za mało miły wobec mamusi, a tak w ogóle to nie wiem, po co z tobą jestem... ale co kto lubi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 09:35
"mężczyźni boją się kobiet, które nie lubią seksu lub nudzą się w trakcie" - nie, nie, nie! To po prostu tacy mężczyźni są kiepscy w te klocki i seks z nimi nie jest ciekawy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie