5 rzeczy, które muszą się wydarzyć, aby facet był gotowy na ślub

Oto 5 warunków koniecznych, aby on zechciał zmienić stan cywilny.
5 rzeczy, które muszą się wydarzyć, aby facet był gotowy na ślub
Fot. Unsplash (Marcus Lewis)
16.09.2020

Mówi się, że to kobietom bardziej zależy na ślubie i weselu. Wiele kobiet, które już od lat są w stałych związkach z niecierpliwością wyczekuje dnia, w których ukochany wreszcie im się oświadczy. A czy mężczyznom też zdarza się fantazjować o ożenku i romantycznej ceremonii ślubnej?  

Zobacz również: Męskim okiem: „Ta jedna rzecz sprawiła, że zapragnąłem się ożenić”

Odpowiedź brzmi - oczywiście, że tak. Ale zanim facet stwierdzi, że naprawdę chce zmienić swój stan cywilny, a co więcej - że jest gotowy na ślub, musi stać się parę bardzo istotnych rzeczy. To właśnie one decydują o tym, że mężczyzna czuje, iż nastał odpowiedni czas, by oświadczyć się swojej ukochanej i rozpocząć z nią kolejny rozdział wspólnego życia - jako mąż i żona. Co musi się stać, aby mężczyzna stwierdził, że jest gotów do małżeństwa? Na to pytanie odpowiada Brian Zarpertine, redaktor portalu bolde.com. 

Kiedy facet jest gotowy na ślub? Najpierw musi zrobić te 5 rzeczy

Fot. Unsplash.com

Kiedy mężczyzna decyduje się na ślub? 

Gdy jest dojrzały 

Dziennikarz mówi wprost: “Wszyscy wiemy, że mężczyźni dojrzewają nieco później niż kobiety. To jeden z powodów, dla których często jesteśmy o parę lat starsi od naszych żon”Dodaje, że co prawda wielu młodych facetów bierze ślub, ale często ma to miejsce pod wpływem impulsu.Tylko starszy, bardziej dojrzały mężczyzna będzie naprawdę gotowy pójść do ołtarza wiedząc, co to oznacza” - mówi Zarpentine i radzi czytelniczkom, aby były cierpliwe wobec swoich partnerów. Potrzebują trochę czasu. 

Gdy może zapewnić rodzinie byt 

Mężczyźni wciąż wychodzą z założenia, że muszą być w stanie zapewnić swojej partnerce byt i bezpieczeństwo oraz że są głównymi żywicielami rodziny. “Większość z nas ma poczucie, że powinniśmy być w dobrym miejscu w naszej karierze zawodowej i że musimy być w stanie zapewnić byt żonie i potencjalnym dzieciom, zanim będziemy gotowi na ślub” - wyjaśnia Zarpentine. Bez takiego przekonania myśl o małżeństwie nawet nie przejdzie facetowi przez głowę. 

Gdy skończył z imprezowaniem 

Redaktor portalu bolde.com przekonuje: “Oczywiście wiele osób po ślubie wciąż wychodzi na miasto i imprezuje, ale wielu facetów utożsamia małżeństwo z ustatkowaniem się. Zanim się to stanie musimy zaakceptować, że czasy balowania do upadłego w weekendy mamy już za sobą. Kiedy się z tym pogodzimy szanse, że zdecydujemy się na ślub staną się większe” 

Gdy spędził trochę czasu w samotności 

Dziennikarz podkreśla, że to wyjątkowo istotna kwestia. “Zanim poczujemy, że jesteśmy gotowi na małżeństwo, zazwyczaj potrzebujemy ostatniego, dość długiego okresu czasu tylko dla siebie. Dodaje, że paradoksalnie niektórzy mężczyźni nieco wycofują się z relacji tuż przed tym, zanim zdecydują się na oświadczyny. Wyjaśnia też, że mężczyźni potrzebują zrobić krok do tyłu zanim ostatecznie podejmą decyzję o ślubie. To czas na przemyślenia i refleksję. 

Gdy ma pewność, że będzie potrafił cię uszczęśliwić 

“Wiem, że faceci często wychodzą na samolubnych, ale kiedy chodzi o małżeństwo bardzo często myślimy przede wszystkim o swoich partnerkach. Większość facetów musi mieć pewność co do tego, że ukochana będzie szczęśliwa jako jego żona. Chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie uszczęśliwić was na dłuższą metę” - tłumaczy Brian Zarpentine. 

Zobacz również: Twój chłopak ma tyle lat? To może być ten jedyny

Polecane wideo

Ma piętnaścioro dzieci i od 10 lat niemal nieustannie jest w ciąży. Niebawem jej rodzina znów się powiększy
Ma piętnaścioro dzieci i od 10 lat niemal nieustannie jest w ciąży. Niebawem jej rodzina znów się powiększy - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 20.09.2020 16:03
Musisz objebać gałę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 19.09.2020 18:36
Z kretynkami nie bierze się ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 09:06
Jeśli kobieta ma swoje zasady i nie oferuje facetowi "pełnego pakietu" przed ślubem, to będzie w stanie wyłapać, czy on rzeczywiście ją kocha i mu na niej zależy, czy też jest z nią z braku laku albo z pobudek egoistycznych. Jeśli dostaje wszystko i niewiele musi w zamian dać od siebie, to będzie raczej skłonny do "przechodzonego związku", a nie hajtania się. Nic skomplikowanego...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie