Ile czasu potrzebuje chłopak, żeby się w Tobie zakochać?

I kiedy wreszcie się do tego przyzna?
Ile czasu potrzebuje chłopak, żeby się w Tobie zakochać?
Fot. pexels
19.02.2021
Grzegorz Lawendowski

Uczucia, jak sama nazwa wskazuje, powinno się przede wszystkim odczuwać. Mówienie o nich wydaje się sprawą drugorzędną, choć bardzo pożądaną. Lubimy wiedzieć, na czym tak naprawdę stoimy i nie łudzić się zbyt długo, jeśli druga strona ich nie odwzajemnia. W idealnym świecie wyznanie miłości powinno być jedynie formalnością.

Zobacz również: Faceci nie zauważają kobiet, które mają tyle lat. To najgorszy moment na bycie singielką

W prawdziwym życiu jednak różnie z tym bywa. Często boimy się lub zwyczajnie nie potrafimy się przyznać do tego, co tak naprawdę chodzi nam po głowie. Nie chcemy zostać źle odebrani, szukamy odpowiedniego momentu albo potrzebujemy jeszcze chwili, aby nabrać pewności.

Efekt? Obiekt westchnień może poczuć się odrzucony.

para

Jak szybko facet może się zakochać?

Naukowcy nie od dziś próbują ustalić, ile tak naprawdę trwa proces zakochiwania się oraz - kiedy wreszcie jesteśmy gotowi to z siebie wyrzucić - czytamy na womenshealthmag.com. Portal przyjrzał się ich obliczeniom, ze szczególnym uwzględnieniem męskich reakcji. Udało się ustalić, jak szybko mężczyzna nabiera pewności, czy jesteś tą jedyną i kiedy najprawdopodobniej to od niego usłyszysz.

Do zakochania dochodzi bardzo szybko, bo już po 1/5 sekundy (czyli mniej niż mrugnięcie okiem) odpowiednie substancje chemiczne docierają do mózgu i wysyłają impuls: zainteresuj się tą dziewczyną, bo zdecydowanie ma w sobie to „coś”. Później utwierdzamy się w tym przekonaniu albo dochodzimy do wniosku, że to był fałszywy alarm.

Jeśli nadal jesteśmy sobą zafascynowani, wtedy wypadałoby o tym głośno powiedzieć. Kiedy?

Zobacz również: Kiedy on się oświadczy? Można to obliczyć

para

Kiedy on powie, że mnie kocha?

Warto zachować cierpliwość i nie oczekiwać wielkich słów po 2 tygodniach razem. Niektóre wartości zdążyły się już zdewaluować, ale miłość na pewno do nich nie należy. Panowie traktują sprawę poważnie i potrzebują trochę więcej czasu, aby zdradzić swoje zamiary. Statystycznie mniej niż 3 miesiące, bo robią to po 88 dniach razem.

39 procent mężczyzn decyduje się na ten krok w pierwszym miesiącu znajomości. Kobiety są mniej wyrywne i „kocham cię” z ich ust można usłyszeć średnio po 134 dniach związku.

Panowie często postrzegani są jako mniej emocjonalni i bardziej skryci, ale w tej kwestii chyba niczego nie można nam zarzucić. Zakochujemy się błyskawicznie i jeśli tylko pierwsza myśl okaże się słuszna, wtedy dość szybko o tym mówimy. Zazwyczaj 6 tygodni przed naszą partnerką.

Zobacz również: Twój chłopak ma tyle lat? To może być ten jedyny

Polecane wideo

Statystycznie najprzystojniejszy facet na świecie. To zasługa proporcji
Statystycznie najprzystojniejszy facet na świecie. To zasługa proporcji - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.86 / 5
ona (Ocena: 5) 19.02.2021 12:04
zgadzam się. szkoda czasu
odpowiedz
ona (Ocena: 4) 19.02.2021 12:03
Uczucia powinno się przede wszystkim odczuwać - to po co ten artykuł?
odpowiedz
Piotr (Ocena: 5) 05.09.2020 16:29
OJ DROGIE PANNY .. kto odgadnie co w waszych głowach się kryje .. Tym bardziej w SERCU .. . Ja nadal szukam Tej JEDYNEJ Panny .. Tego błysku w oku ..Samotny kawaler z okolic BIAŁEGOSTOKU ... Dla samotnej panny .. ZACZEP MNIE NA ULICY .. Bo inaczej się miniemy .. I się stanie .. NIGDY SIĘ JUŻ NIE SPOTKAMY .. Chwila .. Błysku oka Twojego Panno droga .. Miłego Dnia .. Kocham Was Panny / nie jestem przeciw was .. / ...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.08.2020 20:27
bardzo fajny artykuł
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 17:57
Faceci nie są stworzeni do uczuć wyższych jak miłość. Niestety , pogódźcie się z tym
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie