Część ciała, do której faceci mają ogromną słabość. Dla wielu kobiet to źródło kompleksów

Od teraz nie będziesz chciała jej maskować.
Część ciała, do której faceci mają ogromną słabość. Dla wielu kobiet to źródło kompleksów
Fot. Pinterest.com (https://www.pinterest.co.uk/pin/503981014554825162//https://www.pinterest.co.uk/pin/570831321505954985/)
22.08.2020

Mężczyźni są wzrokowcami – taka po prostu ich natura. Dlatego zwracają wielką uwagę na kobiecy wygląd, a gdy ktoś lub coś przykuje ich uwagę, nie są w stanie skupić się na niczym innym i dosłownie odpływają. Jeśli kiedykolwiek byłaś świadkiem sytuacji, gdy jakiś mężczyzna z szeroko otwartymi oczami oglądał się na ulicy za atrakcyjną kobietą na pewno wiesz, o czym mowa. 

Zobacz również: 5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach (chociaż nigdy się do tego nie przyznają)

Do pewnych części kobiecego ciała mężczyźni mają wyjątkową słabość. Zazwyczaj największym zainteresowaniem z ich strony cieszą się pośladki i biust, ale panowie zwracają uwagę także na inne, mniej oczywiste części ciała. W tym takie, których my, kobiety, nigdy nie uznałybyśmy za atrakcyjne, i które dla wielu z nas stanowią źródło kompleksów. Jednak badania mówią same za siebie - mężczyźni wprost nie są w stanie się im oprzeć.  

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/liangalliard/)

Na jakie części ciała zwracają uwagę mężczyźni?

Badacze z University of New South Wales w Australii przeprowadzili eksperyment na grupie mężczyzn. Ochotnicy oglądali nagrania 96 kobiet, które przechadzały się w tę i we w tę. Następnie mieli za zadanie ocenić ich atrakcyjność. W przeszłości w podobnych badaniach mężczyźni wskazywali przede wszystkim na stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Ustalono wówczas, że najbardziej pożądane proporcje wynoszą 0,7, czyli gdy talia ma w obwodzie 70 proc. wartości obwodu bioder. 

Jednak tym razem wyniki badania pokazały coś zupełnie innego. Mężczyźni nie skupili się ani na kobiecej talii, ani na biodrach. Okazuje się, że za najbardziej atrakcyjną część kobiecego ciała uznali długie i kształtne ramiona. To właśnie one w największym stopniu przykuwają męską uwagę. 

Co sądzicie o wynikach tych badań? Zaskakuje was wskazanie właśnie tej części ciała przez mężczyzn? 

Zobacz również: Dla kobiet z taką figurą faceci tracą głowę. Oblicz swój wskaźnik WHR

Polecane wideo

Jej ciało zachwyciło 2 miliony ludzi. Tak wygląda figura „fit plus size”
Jej ciało zachwyciło 2 miliony ludzi. Tak wygląda figura „fit plus size” - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
:( (Ocena: 1) 23.09.2020 15:26
ja nie mam ramion...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2020 13:35
Mam duże ramiona, dużo trenuje, ręce małowiele, żeby pasowały do reszty ciała a tricepsa pozazdrościłby mi nie jeden facet...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.08.2020 11:09
Hm może i jest w tym trochę prawdy kiedyś usłyszałam dziwny komplement że mam takie słodkie smukłe" bareczki ".
odpowiedz

Polecane dla Ciebie