To odkrycie naukowców powinno dać do myślenia właścicielkom długich włosów

Uczesanie może mieć ogromny wpływ na na relacje damsko-męskie. Wiadomo, jaką fryzurę wolą faceci.
To odkrycie naukowców powinno dać do myślenia właścicielkom długich włosów
Fot. Unsplash
30.06.2020

Sprawa wydaje się wręcz oczywista. Długie włosy uważane są powszechnie za symbol kobiecości, z którego lepiej nie rezygnować. Zwłaszcza, jeśli chcesz być atrakcyjna w oczach płci przeciwnej. Falujące na wietrze pukle zawsze wygrają z krótszą fryzurą „na chłopczycę”. Tak mówią aktualne trendy i historyczne doświadczenie.

Zobacz również: 10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić

Z czego to wynika? To istotny szczegół, który wizualnie nas od siebie odróżnia, a nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Bez wahania wymieniamy typowo męskie oraz żeńskie cechy wyglądu. Tak przynajmniej było do tej pory, bo wyniki kolejnych badań zdają się temu przeczyć. A przynajmniej podają ten stereotypowy obraz w wątpliwość.

Sprawa jednak nie jest taka oczywista - czytamy na psychologytoday.com.

długie włosy

Krótkie czy długie włosy?

Portal uznanego magazynu psychologicznego, który ukazuje się na rynku od ponad 50 lat, opisuje wyniki eksperymentu przeprowadzonego przed skandynawskich naukowców. Ci doszli do wniosku, że długość włosów kobiety nie ma aż tak dużego znaczenia w relacjach towarzyskich oraz intymnych. A jeśli już, to w trochę inny sposób, niż większości z nas się wydawało.

Właścicielki długich włosów postrzegane są jako bardziej dominujące i inteligentne. Z kolei panie z krótszymi fryzurami kojarzą się ze szczerością, troską i emocjonalnością

- wynika z badania. Dowiadujemy się z niego również, że bez względu na ilość włosów na głowie kobiety uważane są za równie pewne siebie i niezależne. Długie fryzury to większa kobiecość, a krótkie - płodność.

Zobacz również: Najlepsza fryzura, jaką możesz sobie zrobić w 2020 roku

krótkie włosy

Długość włosów a charakter

Wnioski wydają się mało konkretne i tak naprawdę wracamy do punktu wyjścia. Warto jednak skupić się na wspomnianej płodności, bo ta ma zasadnicze znaczenie - twierdzą psychologowie ewolucyjni. Nie od dziś wiadomo, że w relacjach intymnych rzadko myślimy sercem, a tym bardziej rozumem. Popęd wynika zazwyczaj z bardziej lub mniej świadomej chęci przedłużenia gatunku.

W tym celu bezkonkurencyjne wydają się jednak panie krótkowłose. Przypomnijmy, że to z nimi utożsamiane są takie cechy jak siła, troska oraz instynkt macierzyński. Czy to powód by zrezygnować z dotychczasowego wizerunku i chwycić pospiesznie za nożyczki?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się coś pomiędzy. Postaw na średniej długości fryzurę. Jeśli pukle nie sięgają pośladków, ani nie kończą się już na wysokości karku: wszyscy będą zadowoleni - sugeruje portal psychologytoday.com. Nie rób też nic wbrew sobie, bo jeśli będziesz czuła się źle w konkretnym uczesaniu, wtedy faceci i tak to wyczują…

Zobacz również: 10 najmniej uwodzicielskich kolorów włosów

Polecane wideo

10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Krytyk (Ocena: 1) 11.07.2020 07:28
Dawno mnie tu nie było, ale byłam na Mazurach. A jeśli chodzi o artykuł, to ja mam długie siano na łbie i wali mnie ten cały artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie