5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach (chociaż nigdy się do tego nie przyznają)

Decyduje o tym instynkt, a jego nie sposób oszukać.
5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach (chociaż nigdy się do tego nie przyznają)
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/648799890052520880//https://pl.pinterest.com/pin/362469470008122357/)
26.06.2020

Mężczyźni są wzrokowcami – taka po prostu ich natura. Dlatego zwracają wielką uwagę na kobiecy wygląd, a gdy ktoś lub coś przykuje ich uwagę, nie są w stanie skupić się na niczym innym i dosłownie odpływają. Jeśli kiedykolwiek byłaś świadkiem sytuacji, gdy jakiś mężczyzna z szeroko otwartymi oczami oglądał się na ulicy za atrakcyjną kobietą na pewno wiesz, o czym mowa.  

Zobacz również: Jeśli masz na swoim ciele ten mały szczegół, jesteś szczęściarą. Nic tak nie kręci facetów!

Na jakie cechy wyglądu mężczyźni zwracają uwagę najbardziej? Odpowiedzi jest chyba tyle, co samych facetów. Ale pewne cechy kobiecego wyglądu robią na nich o wiele większe wrażenie niż inne, mimo że sami nie potrafią tego wyjaśnić ani nigdy by się do tego nie przyznali. Wszystko sprowadza się do najbardziej pierwotnych, wręcz zwierzęcych instynktów, których nie sposób oszukać. Jakie kobiece cechy wyglądu kręcą zatem mężczyzn najbardziej? 

5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/748793875530262710//https://pl.pinterest.com/pin/647603621398923424/)

5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach

Figura klepsydry 

Wiele kobiet żyje w przekonaniu, że mężczyźni cenią sobie szczupłe i filigranowe sylwetki. Jednak na poziomie instynktownym panowie odczuwają ogromny pociąg zwłaszcza do kobiet o figurze klepsydry. Wszystko sprowadza się do biologii. Szerokie biodra u kobiety mają świadczyć o jej płodności i możliwościach reprodukcyjnych 

Symetria 

Symetria uchodziła za absolutny ideał piękna już w czasach starożytnych. Osoby o symetrycznych rysach twarzy były podziwiane ze względu na swój wygląd. Co więcej, przypisywano im takie cechy jak silny i zdrowy organizm czy też dobra krew. I chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, że na świecie istnieje przynajmniej jedna osoba, która mogłaby poszczycić się idealnie symetryczną twarzą, symetria wciąż jest synonimem atrakcyjności - także w oczach mężczyzn. 

Długie włosy 

W 2003 roku grupa naukowców przeprowadziła badania na temat tego, jak mężczyźni reagują na różne kobiece fryzury takie jak m.in. włosy związane w kok, włosy rozpuszczone, krótkie kosmyki czy włosy o średniej długości. Okazało się, że mężczyźni za najbardziej atrakcyjne uważają kobiety przynajmniej ze średnimi, a najlepiej z długimi włosami. Oceniają je także jako cieszące się dobrym zdrowiem. Z kolei kobiety o krótkich włosach są w ich oczach bardziej męskie i zasadnicze.  

5 cech wyglądu, które faceci uwielbiają w kobietach

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/615585842803578103//https://pl.pinterest.com/pin/646829565218446966/)

Oczy 

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i bez wątpienia jest w tym dużo prawdy. Przeprowadzono badania na temat tego, jakim kobiecym oczom mężczyźni wprost nie są w stanie się oprzeć. Największe wrażenie robią na nich oczy migdałowe, ale nie bez znaczenia jest także ich kolor. Mężczyźni zwracają największą uwagę na oczy w jasnych odcieniach, zwłaszcza jeśli okalają je długie i ciemne rzęsy.  

Ton głosu 

Wbrew powszechnemu przekonaniu mężczyźni wcale nie preferują niskiego tonu głosu u kobiet, mimo że uchodzi on za wyjątkowo pociągający. Zdecydowanie bardziej przyciąga ich wysoki i lekki ton głosu. To dlatego, że podświadomie utożsamiają go z wesołym i pogodnym usposobieniem. 

Zobacz również: Ile powinna ważyć idealna kobieta według mężczyzn i według nas samych? Odpowiedź zdecydowanie zaskakuje!

Polecane wideo

Najpiękniejsza kobieta 2020 roku. Jej uroda podoba się chyba wszystkim
Najpiękniejsza kobieta 2020 roku. Jej uroda podoba się chyba wszystkim - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 00:36
Aha, czyli jeśli mam figurę gruszkę, niebieskie oczy i średniej długości ciemne włosy, to nie mam szans . Super.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.06.2020 08:56
dziewciecza uroda duze zielone niebieskie oczy krotki zadarty nosek szerokie biodra waska talia dziewczecy glos i matczyny charakter
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie