Dla kobiet z taką figurą faceci tracą głowę. Oblicz swój wskaźnik WHR

Nie chodzi tylko o wygląd.
Dla kobiet z taką figurą faceci tracą głowę. Oblicz swój wskaźnik WHR
Fot. Unsplash
16.06.2020
Grzegorz Lawendowski

Chyba każda kobieta chciałaby być zgrabna, ale co to tak właściwie oznacza? Sylwetki różnią się od siebie, podobnie jak gusta płci przeciwnej, więc trudno opisać figurę idealną. Jedni lubią pełniejsze kształty, a innym podoba się rozmiar 0. Ile osób, tyle opinii. Co jednak wcale nie oznacza, że nie można tego zmierzyć.

Zobacz również: Za dużo, za mało, w sam raz. Faceci wskazali idealny wzrost dla kobiety

Juz kilka lat temu naukowcy doszli do wniosku, że nie liczą się konkretne wymiary wyrażone w centymetrach, ale proporcje. Zwłaszcza te dotyczące talii i bioder, które jednoznacznie kojarzą się z kobiecością - czytamy na sciencealert.com. Wskaźnik ten ma nawet swoją oficjalną nazwę: WHR. W relacjach damsko męskich okazuje się mieć znacznie większe znaczenie, niż słynne BMI.

Co tak właściwie oznacza i jak można go obliczyć?

miarka

Jak obliczyć wskaźnik WHR?

WHR, czyli waist-hip ratio (stosunek obwodu talii do obwodu bioder), to jeden z głównych czynników świadczących o atrakcyjności kobiet - przekonują badacze. Wskaźnik ten niemal bezbłędnie opisuje damską sylwetkę, biorąc pod uwagę także męskie oczekiwania. Obliczając go wystarczy podzielić obwód talii przez obwód bioder.

Obwód talii należy zmierzyć w połowie odległości między dolnym brzegiem (łukiem) żeber a górnym brzegiem grzebienia kości biodrowej, natomiast pomiaru obwodu bioder dokonuje się, prowadząc miarkę przez największą wypukłość mięśni pośladkowych, poniżej talerzy biodrowych

- sugeruje Wikipedia.

Wynik powyżej 0,85 dla przedstawicielek płci pięknej i 1,0 w przypadku panów ma być wręcz wskaźnikiem otyłości brzusznej lub pośladkowo-udowej. To nie jedyny wniosek ekspertów. Udało im się określić także najbardziej pożądane proporcje, które dla pań wynoszą 0,7. W praktyce oznacza to sytuację, gdy talia ma w obwodzie 70 procent wartości obwodu bioder.

Nie bez przyczyny.

Zobacz również: Ustalono, ile wynosi idealna różnica wzrostu między partnerami. Jeśli Ty masz 170 cm wzrostu, on powinien mieć...

zgrabna kobieta

Co oznacza wskaźnik WHR?

Badacze wykazali, że zwyciężczynie konkursów piękności i modelki „Playboya” w większości mogą się pochwalić WHR 0,7. U podziwiających je mężczyzn dochodzi do aktywacji w mózgu ośrodka przyjemności

- czytamy na łamach „Science Alert”.

Nie chodzi wyłącznie o zmysł estetyczny i fakt, że takie proporcje wydają nam się najzgrabniejsze. W tym przypadku konkretne wartości mają sugerować, czy potencjalna partnerka jest płodna i jak poradzi sobie z urodzeniem potomstwa. Przy wąskiej talii i nieco większych biodrach miednica sprawia wrażenie szerszej, co z fizjologicznego punktu widzenia może znacznie ułatwić rozwiązanie.

Możecie mówić, że jesteśmy wzrokowcami, ale tutaj chodzi o coś więcej. O przedłużenie gatunku.

Zobacz również: Inteligentna twarz. Jak według facetów wyglądają najmądrzejsze dziewczyny?

Polecane wideo

Twierdzi, że ma idealne ciało. To najbardziej pożądana figura w 2020 roku
Twierdzi, że ma idealne ciało. To najbardziej pożądana figura w 2020 roku - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 13:13
0,68%
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 11:36
Wyszło 0,67 %
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 11:24
Oki, przedłużenie gatunku. Misja, której podejmują się prawdziwi bohaterowie. Jak dobrze, że czuwają, dzięki temu nigdy nie zabraknie buraków na tym świecie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 09:53
jak ktoś mnie pyta o tabletki na odchudzanie to polecam mu tylko figurena. stosowałam kilka dostepnych na rynku srodków i te sprawdzają się według mnie najlepiej. Waga spada dość szybko bo po około 10dniach czuć już efekt.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 09:42
to mi wyszło idealnie. 0,69%
odpowiedz

Polecane dla Ciebie