Inteligentna twarz. Jak według facetów wyglądają najmądrzejsze dziewczyny?

Wysokie IQ rozpoznają na pierwszy rzut oka.
Inteligentna twarz. Jak według facetów wyglądają najmądrzejsze dziewczyny?
Fot. Unsplash
26.05.2020
Grzegorz Lawendowski

Nie od dziś wiadomo, że poszukując partnera zwracamy uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także osobowość. Trudno stworzyć udany związek z kimś, kto tylko nam się wizualnie podoba, a rozmowa z nim zupełnie się nie klei. Najchętniej wiążemy się z osobami o podobnym charakterze, wrażliwości oraz inteligencji.

Zobacz również: LIST: „Na pierwszej randce zawsze zadaję dziewczynie kilka konkretnych pytań. To test IQ”

Zapominamy jednak o tym, że nasza ocena nie zawsze musi być racjonalna i poparta konkretnymi dowodami. W relacjach międzyludzkich liczy się także pierwsze wrażenie, a to naukowcy zdążyli dokładnie zbadać - czytamy na inc.com. Badania pokazują, że test IQ okazuje się zupełnie zbędny. Mądrość rozmówcy jesteśmy w stanie wyczytać z jego twarzy.

Na co zwracają uwagę mężczyźni?

kobieta w okularach

Jak wygląda inteligentna twarz?

#1 Szeroko otwarte oczy

Nie zawsze masz na to wpływ, ale chyba warto się postarać. Według facetów liczy się przede wszystkim spojrzenie. To powinno być przenikliwe i bystre, dlatego oczy nie mogą być przymrużone i opuchnięte. Zamiast zalotnie mrugać do adoratora - otwórz je jak najszerzej.

#2 Widoczne kości policzkowe

Ten drobny szczegół wyglądu wymaga dość smukłej twarzy, a to szczupłość uważana jest za przejaw wysokiego IQ - wynika z badań. Pełna buzia kojarzy się z dużym poczuciem humoru i troskliwością, ale raczej nie z ponadprzeciętną inteligencją.

#3 Okulary z grubymi oprawkami

Znany motyw, który okazuje się czymś więcej, niż tylko stereotypem. Dodatkowe oczy faktycznie utożsamiane są z kobietą o przenikliwym umyśle. Im więcej czytasz, tym bardziej psuje się wzrok - wynika z męskiego rozumowania. A im bardziej solidne oprawki, tym większa wiedza.

#4 Subtelny uśmiech

Powinien być trafiony w punkt i na tym polega największe wyzwanie. Smutasy z ustami w podkówkę raczej nie kojarzą się z wysokim IQ. Tym bardziej niepoważni ludzie z uśmiechem od ucha do ucha. Kąciki ust powinny być delikatnie uniesione. Ale nie za bardzo!

Zobacz również: Imię a iloraz inteligencji: Sprawdź, czy masz ponadprzeciętne IQ

czytająca kobieta

#5 Wąska broda

Najlepiej spiczasta, wyraźnie zaznaczona i bez drugiego podbródka. Ostre rysy twarzy okazują się  znakiem rozpoznawczym bardzo inteligentnej kobiety. To kolejny dowód na to, że smukłość utożsamiana jest przez nich z bardzo wysokim IQ.

#6 Duży nos

Rozmiar jednak ma znaczenie. Rzadko kiedy uważany jest za atut, ale tym razem nie ma sobie równych. Wyraźnie zarysowany, pociągły nos panom kojarzy się z przenikliwym umysłem. Jeśli spoczywają na nim okulary w grubych oprawkach - mamy do czynienia z Einsteinem w spódnicy.

#7 Nieskazitelna cera

Z jednego prostego powodu - inny eksperyment wykazał, że mądrość zazwyczaj idzie w parze z urodą. Ładne kobiety postrzegane są jako bardziej inteligentne, a gładka skóra bez widocznych niedoskonałości to ważny element tej atrakcyjności.

Czy twarz spełniająca wszystkie te warunki z całą pewnością należy do geniusza? Tego naukowcy już nie rozstrzygają. Nie ulega jednak wątpliwości, że robi dobre wrażenie, a to na początku znajomości jest na wagę złota.

Zobacz również: Mężczyźni wskazali dwa ubrania, w których kobiety wyglądają na... inteligentniejsze. Będziesz je nosić?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 20.06.2020 23:24
gówno jak zwykle
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 26.05.2020 09:50
I się okaże, że ta śliczna pani która skończyła studia a podstawówkę z samymi 6- kami, jest kasjerką w mcdonaldzie bez studiów. Nie zapomnijcie dodać oceny.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie