Popularna fryzura, przez którą stajesz się niewidzialna dla facetów. To udowodnione

Wyniki badania nie pozostawiają wątpliwości.
Popularna fryzura, przez którą stajesz się niewidzialna dla facetów. To udowodnione
Fot. Unsplash
19.05.2020
Grzegorz Lawendowski

Fryzura, podobnie jak każdy inny szczegół wyglądu, podlega ocenie. Choć bardzo byśmy chcieli, to nie jesteśmy w stanie podobać się wszystkim. Komuś od razu wpadniemy w oko, a ktoś na pierwszy rzut oka stwierdzi, że woli trzymać się od nas z daleka. Nie sposób to przewidzieć, ale można spróbować zbadać.

Zobacz również: 10 najlepszych kolorów włosów. Pierwsze miejsce w rankingu to spore zaskoczenie

Tak jak Nicolas Guéguen, francuski profesor psychologii, który od lat sprawdza, w jaki sposób uroda może wpływać na nasze życie. Szczególnie upodobał sobie eksperymenty społeczne, które różnią się od anonimowych ankiet tym, że badane zjawisko widoczne jest jak na dłoni.

Jakiś czas temu naukowiec przyjrzał się damskim uczesaniom. I doszedł do zaskakujących wniosków, z których każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę.

rozpuszczone włosy

Eksperyment miał za zadanie sprawdzić, jak fryzura wpływa na postrzeganie i traktowanie drugiego człowieka. Różnice okazały się spore, ale wyłącznie wtedy, gdy różni nas także płeć.

W badaniu wzięła udział kobieta, która spacerowała ulicą. Miała ciemne włosy, które upięto na trzy różne sposoby: naturalnie rozpuszczone, spięte w kucyk lub kok. W pewnym momencie upadała jej rękawiczka, aby w ten sposób sprawdzić reakcję przechodniów

- czytamy we wprowadzeniu.

Brzmi bardzo niepozornie, ale w ten prosty sposób udało się określić czy i ewentualnie jak fryzura pomaga lub przeszkadza w życiu.

Przechodniami byli oczywiście przedstawiciele obojga płci. Czy fryzura bohaterki wpłynęła na ich chęć pomocy? W przypadku pań nie zauważono żadnej różnicy. Kobiety podnosiły rękawiczkę i oddawały ją właścicielce bez względu na to, w jaki sposób była uczesana. Eksperyment wykazał, że w ich przypadku liczy się odruch serca, a nie wizualna ocena.

Zobacz również: Długie, krótkie, proste czy pofalowane? Taką fryzurę doceni większość facetów

kucyk

Mężczyźni zachowali się zupełnie inaczej i to największe odkrycie tego badania. Reagowali natychmiast, gdy roztargniona okazywała się dziewczyna z rozpuszczonymi lub upiętymi w kok włosami. I wyjątkowo niechętnie, kiedy miała na głowie zwyczajny kucyk

- ujawnia naukowiec.

Nicolas jest ekspertem w swojej dziedzinie, który zna się na metodach badawczych, dlatego nie można ignorować jego wniosków. Różnica w postrzeganiu kobiet ze względu na ich fryzurę okazała się bardzo znacząca - na niekorzyść końskiego ogona. Przypadek? Liczby tym razem nie kłamią.

Jeśli chcesz coś załatwić albo po prostu spodobać się facetowi, może lepiej postawić na inne uczesanie…

Zobacz również: Mężczyźni wskazali dwa ubrania, w których kobiety wyglądają na... inteligentniejsze. Będziesz je nosić?

Polecane wideo

10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 3.8 / 5
gość (Ocena: 1) 24.05.2020 16:20
Ta cała wasza seria ,,Męskim okiem" jest żałosna . A pomagać się powinno bez względu na fryzurę,ubiór,wiek
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 21.05.2020 08:22
Kitka 4 life!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2020 20:17
A ja po prostu nie lubię gdy mam kucyk na głowie, zdecydowanie wolę jakiś lekko potargany koczek. Przy moich cienkich i marnych włosach kucyk zwyczajnie nie wygląda za fajnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.05.2020 18:15
Swojego przyszłgo męża poznałam mając włosy upięte w kucyk, właściwie zero makijażu i sweter w romby. Bardzo mu się spodobałam. Skończcie już zatem mieszać młodym dziewczynom w głowach. Macie być sobą. Tyle. Macie się podobać przede wszystkim sobie, nie otoczeniu, a wtedy będziecie autentyczne.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 19.05.2020 16:41
Faceci lubią kucyki bo są dziewczęce. Nie lubią mocno krótkich włosów, lub po prostu boją się takich kobiet
odpowiedz

Polecane dla Ciebie