Długie, krótkie, proste czy pofalowane? Taką fryzurę doceni większość facetów

Tajemnica tkwi w długości i teksturze - wynika z badania.
Długie, krótkie, proste czy pofalowane? Taką fryzurę doceni większość facetów
Fot. Unsplash
05.05.2020
Grzegorz Lawendowski

Chyba wszyscy szukamy odpowiedzi na pytanie, jak zaimponować płci przeciwnej. Lubimy się podobać, bo wtedy rosną nasze szanse na odnalezienie szczęścia w miłości. Atrakcyjność to nie tylko charakter i usposobienie, ale także - niektórzy twierdzą, że przede wszystkim - cielesność. Tylko jak zadowolić większość?

Zobacz również: 10 najlepszych kolorów włosów. Pierwsze miejsce w rankingu to spore zaskoczenie

Odpowiedź na to pytanie przynoszą wyniki badania opublikowanego przez amerykańską stację radiową RNB Philly. Sondaż przeprowadzony na grupie kilku tysięcy mężczyzn wykazał jednoznacznie, jakie są męskie upodobania. Przynajmniej jeśli chodzi o włosy.

Długie, krótkie, pofalowane, a może jednak proste? Sprawa wydaje się jednoznaczna.

kok

Okazuje się, że to wyjątkowo istotna kwestia, która interesuje większość przedstawicieli płci męskiej. Aż 80 procent facetów zauważa, kiedy ich partnerka zmienia fryzurę. Zwłaszcza, jeśli nie spełnia ich upodobań. Co to oznacza? Tajemnica tkwi w długości, ale także teksturze. Panowie raczej nie lubią udziwnień.

Jakie włosy lubią mężczyźni?

#4 Pofalowane średniej długości

Wspominamy o tym wariancie, choć tak naprawdę powinniśmy pominąć go milczeniem. Ta fryzura zdobyła zaledwie 3 procent głosów i wychodzi na to, że raczej nie ma sensu jej powtarzać. Mężczyźni mają inne typy.

#3 Proste średniej długości

Znalazły się na podium, ale zdobyły tylko 9 procent wskazań. To kolejne potwierdzenie, że panowie zwracają uwagę przede wszystkim na długość i nie tak łatwo ich zadowolić. Włosy przed ramiona to jednak za mało.

Zobacz również: 7 rzeczy, których nie powinnaś robić własnoręcznie ze swoimi włosami

długie włosy

#2 Długie i proste

Takiej odpowiedzi udzieliło 13 procent ankietowanych, co także trudno uznać za większość. Wspomniane do tej pory warianty przypadły do gustu zaledwie co czwartemu badanemu. Gdzie podziali się pozostali?

#1 Długie i pofalowane

Właśnie tutaj. Aż 43 procent facetów ma jasne oczekiwania co do damskiej fryzury. Włosy mają być długie (sięgające ramion lub dalej) i raczej potraktowane lokówką, a nie prostownicą. Panowie uwielbiają, gdy na twojej głowie sporo się dzieje.

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego, niż długie pukle, które odbijają światło i unoszą się na wietrze - wynika z badania. O krótkich fryzurach nie było w ogóle mowy, co sporo mówi na temat męskich upodobań. Chłopięce uczesania zdobyły tyle głosów, że można to uznać za błąd statystyczny.

Jednak tylko od Ciebie zależy, co zrobisz z tą wiedzą. W końcu nie każdy ma ochotę podobać się wszystkim.

Zobacz również: 10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić

Polecane wideo

10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, których faceci nam odradzają. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 1.5 / 5
M. (Ocena: 3) 06.05.2020 21:07
Mi długie nie pasują do twarzy. W średnich lub takich ledwie do szyi znacznie bardziej zwracają na mnie uwagę niż w długich. Chociaż rozumiem o co chodzi - te na pierwszy rzut oka najbardziej przyciągają uwagę. Moją w sumie też.
odpowiedz
Ok (Ocena: 1) 06.05.2020 11:32
Caly Papilot to hedna wielka instrukcja, jak dobrze robić samczykom. Sprowadzanie kobiety do roli dziuni
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 05.05.2020 12:12
Nie zapomnijcie zmienić oceny bo zawyżycie ocenę artykułu.
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 05.05.2020 11:48
A ja mam długie i skołtunione. A co moje zrzędziszki myślicie o tym, bym zmieniła nazwę na Krytyczka? Krytyk brzmi jak bym była facetem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie