Za dużo, za mało, w sam raz. Faceci wskazali idealny wzrost dla kobiety

W tej kwestii mają konkretne oczekiwania.
Za dużo, za mało, w sam raz. Faceci wskazali idealny wzrost dla kobiety
Fot. Unsplash
21.04.2020

W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony wpływ na swój wygląd. Przy pomocy kosmetyków, ubrań, diety i różnego typu zabiegów jesteśmy w stanie poprawić prawie wszystko. Poza jednym - nasz wzrost to nadal kwestia przede wszystkim genów, czyli przypadku. A dla niektórych źródło ogromnych kompleksów.

Zobacz również: LIST: „Mam 170 cm i czuję się niewidzialny. Dziewczyny patrzą tylko na wzrost”

Statystyczny mężczyzna chciałby mierzyć przynajmniej kilka centymetrów więcej, a w przypadku kobiet problemem okazuje się ich nadmiar. Co to konkretnie oznacza? Sprawdziła to firma badawcza YouGov, która zapytała Brytyjczyków o ich oczekiwania. Nie tylko względem siebie, ale także potencjalnego partnera.

Na podstawie odpowiedzi kilku tysięcy respondentów udało się wskazać wzrost idealny. Ile wynosi dla kobiety?

Idealny wzrost dla kobiety

idealny wzrost

Średni wzrost

162 cm - dokładnie tyle mierzy statystyczna uczestniczka badania. To konkretny wynik, który nie bierze pod uwagę naszych oczekiwań, ale wyłącznie twarde dane. Oznacza to, że większość przedstawicielek płci pięknej mieści się właśnie w tej normie +/- kilka centymetrów. Co na to panowie?

idealny wzrost

Za dużo

Ankietowanych zapytano nie tylko o idealny wzrost dla kobiety, ale także sytuację, gdy wyrosła za bardzo. Nieprzekraczalna granica dla większości facetów to, według badanych, 183 cm. Wtedy istnieje spore ryzyko, że partnerka będzie wyższa od nas, a taka sytuacja raczej mało komu jest na rękę.

Zobacz również: One nigdy nie umówią się z facetem poniżej 180 cm wzrostu. „Do niczego się nie nadaje”

idealny wzrost

Za mało

Rzadko kiedy słyszymy o kobiecie, która narzeka na niedobór wzrostu. Ewentualne kompleksy dotyczą raczej sytuacji, gdy centymetrów jest za dużo. A jednak - według przedstawicieli płci brzydszej 150 cm i mniej to nie do końca zadowalający wynik. Dochodzimy wtedy do wniosku, że wizualnie za bardzo się różnimy.

idealny wzrost

W sam raz

Na ten wynik chyba wszyscy czekali. Nie masz żadnych powodów do zmartwień, jeśli mierzysz 168 cm - wyliczyli ankietowani, którzy tę wartość uznali za wzrost idealny dla kobiety. To sytuacja, gdy nie za bardzo górujesz nad partnerem, ale też nie wyglądasz przy nim jak dziecko.

Jesteś trochę wyższa lub zabrakło ci centymetrów, żeby wstrzelić się w męskie gusta? Na szczęście nic straconego. W większości przypadków wystarczy, że będziesz o dokładnie 10 cm niższa od wybranka i wszyscy będą zadowoleni - czytamy na yougov.co.uk.

Mieścisz się w „normie”?

Zobacz również: Dokładnie taki wzrost gwarantuje powodzenie. Zmierzyli to co do centymetra

Polecane wideo

180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty
180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty - zdjęcie 1

Komentarze (27)

Ocena: 4.41 / 5
gość (Ocena: 1) 25.05.2020 22:24
Ja mam 11 lat i mam 167 cm wzrostu Jak dorosnę mam przewidywane 190 cm to co mam na grę zrobić się niższe bo tak nie możemy wpływać na nasz wzrost nie możemy po prostu się nie da więc czy to że ja będę jakoś wybitnie Wysoka oznacza że już nie mam żadnych szans nie można oceniać ludzi poprzez wzrost. Drodzy panowie 168 cm wzrostu to jest wzrost dziecięcy bo norma wynosi jakieś 1,70
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 03.05.2020 19:21
Ja nawet nie wiem ile mierzę...
odpowiedz
Asia (Ocena: 5) 29.04.2020 04:58
Co mie bawi, że nie które laski wyglądają jak dziewczynki do lat 10, jak by okres dojrzewania ich ominął. Zero kobiecości.
odpowiedz
Gość 168 (Ocena: 5) 24.04.2020 14:49
Akurat mam 168 😁
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 15:07
A ja mam 175 i jestem bardzo zadowolona nie zamieniłabym tego na mniej niż 170. Ładne długie nogi, fajna figura uważam, że lepiej nie mogłam trafić. Z resztą faceci mówią o 162 a za taką Iriną czy Adrianą się oglądają więc uważam, że jeżeli kobieta nie jest wyższa od faceta to nie zwrócą na to uwagi.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie