Za dużo, za mało, w sam raz. Faceci wskazali idealny wzrost dla kobiety

W tej kwestii mają konkretne oczekiwania.
Za dużo, za mało, w sam raz. Faceci wskazali idealny wzrost dla kobiety
Fot. Unsplash
21.04.2020
Grzegorz Lawendowski

W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony wpływ na swój wygląd. Przy pomocy kosmetyków, ubrań, diety i różnego typu zabiegów jesteśmy w stanie poprawić prawie wszystko. Poza jednym - nasz wzrost to nadal kwestia przede wszystkim genów, czyli przypadku. A dla niektórych źródło ogromnych kompleksów.

Zobacz również: LIST: „Mam 170 cm i czuję się niewidzialny. Dziewczyny patrzą tylko na wzrost”

Statystyczny mężczyzna chciałby mierzyć przynajmniej kilka centymetrów więcej, a w przypadku kobiet problemem okazuje się ich nadmiar. Co to konkretnie oznacza? Sprawdziła to firma badawcza YouGov, która zapytała Brytyjczyków o ich oczekiwania. Nie tylko względem siebie, ale także potencjalnego partnera.

Na podstawie odpowiedzi kilku tysięcy respondentów udało się wskazać wzrost idealny. Ile wynosi dla kobiety?

Idealny wzrost dla kobiety

idealny wzrost

Średni wzrost

162 cm - dokładnie tyle mierzy statystyczna uczestniczka badania. To konkretny wynik, który nie bierze pod uwagę naszych oczekiwań, ale wyłącznie twarde dane. Oznacza to, że większość przedstawicielek płci pięknej mieści się właśnie w tej normie +/- kilka centymetrów. Co na to panowie?

idealny wzrost

Za dużo

Ankietowanych zapytano nie tylko o idealny wzrost dla kobiety, ale także sytuację, gdy wyrosła za bardzo. Nieprzekraczalna granica dla większości facetów to, według badanych, 183 cm. Wtedy istnieje spore ryzyko, że partnerka będzie wyższa od nas, a taka sytuacja raczej mało komu jest na rękę.

Zobacz również: One nigdy nie umówią się z facetem poniżej 180 cm wzrostu. „Do niczego się nie nadaje”

idealny wzrost

Za mało

Rzadko kiedy słyszymy o kobiecie, która narzeka na niedobór wzrostu. Ewentualne kompleksy dotyczą raczej sytuacji, gdy centymetrów jest za dużo. A jednak - według przedstawicieli płci brzydszej 150 cm i mniej to nie do końca zadowalający wynik. Dochodzimy wtedy do wniosku, że wizualnie za bardzo się różnimy.

idealny wzrost

W sam raz

Na ten wynik chyba wszyscy czekali. Nie masz żadnych powodów do zmartwień, jeśli mierzysz 168 cm - wyliczyli ankietowani, którzy tę wartość uznali za wzrost idealny dla kobiety. To sytuacja, gdy nie za bardzo górujesz nad partnerem, ale też nie wyglądasz przy nim jak dziecko.

Jesteś trochę wyższa lub zabrakło ci centymetrów, żeby wstrzelić się w męskie gusta? Na szczęście nic straconego. W większości przypadków wystarczy, że będziesz o dokładnie 10 cm niższa od wybranka i wszyscy będą zadowoleni - czytamy na yougov.co.uk.

Mieścisz się w „normie”?

Zobacz również: Dokładnie taki wzrost gwarantuje powodzenie. Zmierzyli to co do centymetra

Polecane wideo

180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty
180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 4.15 / 5
museK (Ocena: 5) 22.12.2020 19:33
Mam 157cm i jestem drobny , nie mam dziewczyny , bo wiem że żadna by mnie nie chciała chociaż lubią one przebywać w moim towarzystwie . Nie jestem męski ani silny można powiedzieć że jestem takim krasnoludkiem . Jestem bardzo sympatyczny i w ogóle bardzo lubiany
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 26.09.2020 21:42
Ten artykuł jest taki sobie. Nie trzeba się nim przejmować. Wszystko zależy od tego jak para się dobierze. Jeśli mężczyzna ma 2 metry, dziewczyna, która ma 1, 62 m nie wygląda przy nim tak dobrze jak dziewczyna, która ma 1, 82 m. I na odwrót. Jeśli mężczyzna ma 1,60 m to dziewczna, która ma 1, 68 m nie wygląda przy nim tak dobrze, jak dziewczyna, która ma 1, 50 m. Poza tym, w miłości nie liczy się wzrost. Często te pary ,,IDEALNE'' szybko się rozpadają, a te które mają jakieś wady są trwałe. I jeszcze ciekawostka. U wielu gatunków ptaków, owadów i pajęczaków samica jest większa ;D
odpowiedz
Franuś (Ocena: 1) 26.07.2020 13:50
Jako trans facet (urodziłem się kobietą) mogę potwierdzić, że wszystko tutaj to czyste bzdury. Sam mam 180, moja dziewczyna ma 157 cm. Jeszcze jesteśmy młodzi, ale według mnie jest mega urocza. Nie wiem, o co chodzi wszystkim z tym wzrostem - może mi się podobać każda dziewczyna, bez względu na wzrost. Byłoby trochę głupio, gdyby miała 140 lub 200 cm, ale to z wymagań moich, no i pewnie całkiem dużej części facetów tyle
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 20.06.2020 01:26
Mam 180 cm wzrostu w wieku 16 lat więc pewnie jeszcze urosnę, moim zdaniem przekonanie że bycie wyższym od swojego chłopaka jest złe to wynik utrwalonego stereotypu że to mężczyźni dominują nad kobietami. Pisanie takich artykułów może wpędzić mnóstwo kobiet w kompleksy i mocno obniżyć ich poczucie własnej wartości ponieważ stwierdzą że nie spełniają określonych wymagań u mężczyzn co jest oczywistą bzdurą. Wiem że kwestia wzrostu jest bardzo przytłaczająca bo sama jeszcze walczę z pewnością siebie i kompletną akceptacją rzeczy na które nie mam wpływu. Teraz do wszystkich wysokich kobiet które myślą że są za wysokie na szpilki, g*wno prawda! Jeśli w butach na obcasie czujecie się pewnie to nie m takiej siły która może wam tego zakazać bo to tak na prawdę nie strój definiuje waszą atrakcyjność tylko pewność siebie, jeśli czujecie się w czymś dobrze i swobodnie to wyglądacie też dobrze i nie kierujcie się żadnymi artykułami bo nie istniejecie po to by podobać się mężczyznom.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.05.2020 22:24
Ja mam 11 lat i mam 167 cm wzrostu Jak dorosnę mam przewidywane 190 cm to co mam na grę zrobić się niższe bo tak nie możemy wpływać na nasz wzrost nie możemy po prostu się nie da więc czy to że ja będę jakoś wybitnie Wysoka oznacza że już nie mam żadnych szans nie można oceniać ludzi poprzez wzrost. Drodzy panowie 168 cm wzrostu to jest wzrost dziecięcy bo norma wynosi jakieś 1,70
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie