Faceci opisali kobiecą twarz 10/10. Co podoba im się najbardziej?

Ideały jednak istnieją. Jak zostać jednym z nich?
Faceci opisali kobiecą twarz 10/10. Co podoba im się najbardziej?
Fot. Unsplash
07.04.2020
Grzegorz Lawendowski

Mówi się, że ideały nie istnieją, ale mimo to robimy wiele, by choć trochę się do niego upodobnić. Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej, tylko nie zawsze wiemy, co to oznacza w praktyce. Gusta są przecież różne i nie każdemu jesteśmy w stanie dogodzić. Mimo wszystko próbujemy dopasować się do oczekiwań większości, często zatracając swój indywidualizm.

Zobacz również: Mężczyźni wskazali dwa ubrania, w których kobiety wyglądają na... inteligentniejsze. Będziesz je nosić?

Nie o to chodzi - przekonują mężczyźni, którzy wzięli udział w ożywionej dyskusji na łamach reddit.com. Oni wcale nie oczekują, że przedstawicielki płci pięknej zaczną przypominać wiernie odwzorowane klony. Każdemu podoba się co innego, ale istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, o których warto pamiętać.

Ich wypowiedzi to nic innego, ale przepis na oblicze doskonałe. Za każdym razem nieco inne, a jednak wzbudzające równie pozytywne reakcje.

kobieca twarz

Jak wygląda idealna twarz?

#1 Podkład nie może wyglądać jak maska

Nie znam się na tym, a jednak jestem w stanie dostrzec, gdy twarz kolorystycznie nie pasuje do całej reszty. Wszystkie te malowidła warto dopasować do szyi i uszu. Inaczej buzia wygląda jak doklejona.

#2 Nie wszystko trzeba zamalować

Czasami ukrywanie niedoskonałości prowadzi do tego, że stają się jeszcze bardziej widoczne. Rozsądniejsze wydaje się mniejsze, ale bardziej naturalne krycie. W przeciwnym razie wszystko zaczyna przypominać zbyt grubą warstwę kruszącego się tynku. Korektor nakładaj lekką ręką.

#3 Brwi powinny wyglądać naturalnie

Ani za bardzo wyskubane, ani pozostawione bez żadnej kontroli. Tym bardziej namalowane zupełnie od zera. Rysowanie nowych kształtów, które nie mają nic wspólnego z tym, co stworzyła natura, zawsze będzie rzucać się oczy.

#4 Doklejając rzęsy należy zachować umiar

Lepsze słabe, cienkie, delikatnie muśnięte tuszem, niż plastikowe wachlarze sięgające brwi i policzków. W tym przypadku mniej naprawdę znaczy więcej, a prawdziwe życie to nie Instagram.

#5 Usta podkreślone, ale nie domalowane

Pomadka czy błyszczyk niech podkreślają to, co rzeczywiście istnieje. Niestety, coraz częściej lądują daleko poza obrysem prawdziwych warg i całość wygląda jak makijaż upiornego klauna.

Zobacz również: Spotkałem dziewczynę o doskonałym kolorze włosów. Ten odcień śni mi się po nocach

malowanie oczu

#6 Oprawa oczu to tylko dodatek

Nigdy nie byłem fanem tych grubych kresek, czarnych kredek i miliona kolorów na powiece. Wtedy naprawdę trudno skupić się na spojrzeniu, którego jesteśmy tak bardzo spragnieni.

#7 Konturowanie musi być subtelne

To żadna sztuka drastycznie wyszczuplić twarz przy pomocy kosmetyków. Warto jednak pamiętać o tym, że kiedyś trzeba będzie zmyć makijaż, a wtedy czar pryśnie. Niech wersja „po” choć trochę przypomina tę „przed”.

#8 Fryzura także ma znaczenie

Wysokie czoło, pełniejsze policzki, kanciaste rysy - nikt nie jest idealny, ale odpowiednio ułożonymi włosami można nad tym wszystkim zapanować. Trzeba wiedzieć, które fryzury robią swoje, a kiedy raczej szkodzą.

#9 Warto zapanować nad owłosieniem

Zdaję sobie sprawę, że to delikatna kwestia, ale przecież nic co ludzkie nie powinno być nam obce. Meszek na buzi to nic wstydliwego, jednak pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z jego istnienia. Czasami trzeba coś podgolić i sam ten fakt nie odbiera nikomu kobiecości.

#10 Pielęgnacja to absolutna podstawa

Nawet najlepiej pomalowana twarz nigdy się nie obroni, jeśli płótno nie jest wystarczająco wypielęgnowane. Ziemista cera, suche skórki, nabrzmiałe wypryski - czasami naprawdę lepiej kupić porządny krem czy wybrać się do dermatologa, niż zapychać skórę kolejnymi farbkami

- przekonują internauci.

Może warto ich posłuchać?

Zobacz również: Michał zadaje to jedno pytanie każdej dziewczynie. Większość oblewa test

Polecane wideo

Najpiękniejsza twarz na świecie należy do 15-latki. Fani nie mają wątpliwości
Najpiękniejsza twarz na świecie należy do 15-latki. Fani nie mają wątpliwości - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 2.85 / 5
Krytyk (Ocena: 1) 03.05.2020 18:49
Ekhem, mieliśmy tu mówić chyba o cechach twarzy, no nie? A nie o makijażu i ułożeniu włosów...
odpowiedz
XYZ (Ocena: 1) 09.04.2020 09:14
Haha, widzę, że wszyscy mają podobne odczucia na temat tego artykułu :D A tekst o korektorze mnie także rozłożył na łopatki :D Nie wyobrazam sobie by np moj facet uzyl kiedykolwiek takiego zdania :D A jako taką wiedzę na temat kosmetykow posiada (bo czasem za bardzo rozgaduję się na ten temat) :P
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.04.2020 17:30
Co to za bełkot jakiejś kretynki udającej mężczyzn?
odpowiedz
Rita (Ocena: 1) 08.04.2020 15:47
Dokładnie. Msm te same odczucia. Artykuł beznadziejny biorąc pod uwagę tytuł!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 07.04.2020 23:56
Kobiety, dziewczyny! Skorzystałam z tej stronki parę razy dla artykułów o pielęgnacji cery, które nie raz były przydatne. Ale artykuły z serii ,, życie uczuciowe" itp, brak mi słów. Miliard artykułów zatytułowanych: ,,Jakie kolory paznokci odstraszają mężczyzn", ,, Jaka twarz podoba się mężczyznom", ,,Jakie imiona odrzucają mężczyzn". Czy naprawdę to jak wyglądamy i nasze poczucie wartości musi być uwarunkowane oceną mężczyzn. Dojrzałe kobiety, mające pojęcie o życiu, zaśmieją się z nich i je zignorują. Ale co z nastolatkami, które na takich portalach szukają wskazówki jak zdobyć miłość czy jak być bardziej atrakcyjną. Przestańmy krzywdzić młodzież. Pokażmy im, że to jak się czujesz w swoim ciele jest o wiele ważniejsze niż opinia obserwatorów. A wskazówką do znalezienia miłości nie jest w cale podporządkowanie się pragnieniom drugiej osoby, ale podniesienie własnej wartości i poznanie własnych potrzeb.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie