Mężczyźni wskazali dwa ubrania, w których kobiety wyglądają na... inteligentniejsze. Będziesz je nosić?

To udowodnione naukowo!
Mężczyźni wskazali dwa ubrania, w których kobiety wyglądają na... inteligentniejsze. Będziesz je nosić?
Fot. Unsplash
02.04.2020

Mówi się, że strój jest naszą wizytówką. Tylko co to w praktyce oznacza? Ubranie nie tylko podkreśla nasz indywidualny styl, ale okazuje się także komunikatem, jaki wysyłamy w kierunku innych. Podlegamy ciągłej ocenie i prędzej czy później dochodzimy do wniosku, że szata jednak zdobi człowieka.

Zobacz również: Największy błąd, który popełniasz kupując ciuchy. Dziewczyna Adama robi to nagminnie

Zupełnie inaczej postrzegamy osoby noszące się np. na sportowo, a co innego mówi nam o nich elegancka garderoba. Odzieżowe wybory, które podejmujemy każdego dnia, rzutują bezpośrednio na to, co myślą o nas ludzie. Czasami w bardzo zaskakujący sposób, na co najlepszym dowodem są wyniki tego badania.

Naukowcom udało się ustalić, które ciuchy dodają nam IQ.

damski sweter

Oczywiście tylko wizualnie, bo od noszenia konkretnych strojów nagle nie zmądrzejemy. Czasami wystarczy jednak odpowiednia stylizacja, aby przynajmniej stwarzać wrażenie człowieka o ponadprzeciętnej inteligencji - przekonuje dr Alfredo Gaitan oraz jego koledzy z brytyjskiego University of Bedfordshire.

Eksperyment przeprowadzony przez zespół naukowców rozwiał wszelkie wątpliwości i wykazał jednoznacznie, w jaki sposób postrzegamy innych. A konkretnie, co musi zrobić kobieta, aby zyskać w męskich oczach - czytamy na goodhousekeeping.com.

Badacze poprosili grupę 64 studentów o ocenę modelki przedstawionej na zdjęciach w zupełnie różnych strojach.

Zobacz również: Po tych słowach zastanowisz się dwa razy, zanim znowu założysz jeansy

moda damska

Na jednej fotografii kobieta miała na sobie długą spódnicę i obszerny sweter, które szczelnie zasłaniały jej ciało. Druga stylizacja składała się ze spódniczki mini i krótkiego topu. Respondenci mieli ocenić wyłącznie na podstawie stroju, w której odsłonie modelka prezentuje się jako bardziej godna zaufania, moralna, odnosząca sukcesy i inteligentna.

Wydaje się, że to bardziej zachowawczy strój bardziej pasuje do tego opisu. A jednak uzyskany wynik okazał się zupełnie inny. Badani w zdecydowanej większości mieli lepsze zdanie o dziewczynie w krótkiej spódniczce. To ona wygląda na mądrzejszą.

Myślimy, że bardziej skąpy strój postrzegany jest negatywnie, ale nasze obserwacje zupełnie temu przeczą. Wyrażona w ten sposób pewność siebie wywołuje bardzo pozytywne skojarzenia

- podsumowuje dr Gaitan. Będziesz miała to na uwadze?

Zobacz również: 13 ubrań, dzięki którym od razu stajesz się atrakcyjniejsza w męskich oczach

Polecane wideo

Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy
Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 3.58 / 5
gość (Ocena: 1) 07.05.2020 16:06
Palikot się stacza
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 03.05.2020 18:37
Naprawdę, to jest żenada. Faceci wybrali tą atrakcyjniejszą. Nie zapominajcie dodawać oceny do komentarza, bo możecie tą ocenę artykułu zawyżyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2020 18:21
A ja myślę, że chodzi to, że w krótkiej spodniczce wygląda schludniej niż w workowatym sweterze. Moim zdaniem prace szybciej też by dostała w krótkiej spodniczce niz w workowatym stroju obojętnie, czy szefem byłaby kobieta, czy mężczyzna. Jak ktoś jest zadbany to wygląda na kogoś komu się bardziej chce
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.04.2020 10:03
Faceci nie lubią kobiet inteligentniejszych od siebie. Artykuł do bani
zobacz odpowiedzi (1)
Gość (Ocena: 1) 14.04.2020 18:18
Już dawno nie czytałam większej głupoty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie