7 dziwnych sposobów, jak makijaż wpływa na Twoje życie uczuciowe

Sprawdź, zanim się pomalujesz.
7 dziwnych sposobów, jak makijaż wpływa na Twoje życie uczuciowe
Fot. Unsplash
31.03.2020

Wydaje się, że to tylko dodatek. Mało znaczący, choć miły dla oka szczegół, który tak naprawdę niewiele zmienia. Z makijażem czy bez - liczy się przede wszystkim osobowość, a naturalna uroda zawsze się obroni. W końcu cienie do powiek, podkład, maskara, korektor, pomadka albo bronzer to tylko kosmetyki.

Zobacz również: 10 powodów, dlaczego makijaż oczu nie wygląda tak dobrze, jak powinien

Czy aby na pewno? Okazuje się, że tego typu wizualne poprawki to w rzeczywistości coś więcej, niż tylko zalotne spojrzenie, podkreślone kości policzkowe czy gładsza cera. Portal „Your Tango” dotarł do wyników badań, które rzucają na tę kwestię zupełnie nowe światło. Make-up bywa ładny albo gorzej dopasowany, ale zawsze w bezpośredni sposób wpływa na życie uczuciowe jego właścicielki.

Zdziwisz się, jak bardzo.

paleta cieni do powiek

#1 Cienie na powiekach sprawiają, że facet chce się do ciebie odezwać

Pomalowane oczy działają jak wabik, dzięki któremu przedstawiciele płci przeciwnej chcą nawiązać z tobą kontakt. Potwierdziło to badanie zrealizowane przez portal randkowy Zoosk. Okazało się, że użytkowniczki z widocznym cieniem na powiekach otrzymują średnio 140 procent więcej wiadomości niż te, które stronią od makijażu.

#2 Dzięki czerwonej szmince dłużej skupisz na sobie jego uwagę

Po czym poznać, że obiekt westchnień faktycznie ma ochotę na bliższą znajomość? Można to wyczytać z jego spojrzenia. Im dłużej nie spuszcza z ciebie wzroku, tym bardziej mu się podobać. Badacze z University of Manchester wykazali, że czerwona szminka jest w tym bezkonkurencyjna. Skupia na sobie uwagę przez 7,3 sekundy - zdecydowanie dłużej, niż inne kolory.

Zobacz również: 7 sytuacji, kiedy korektor robi więcej złego, niż dobrego

malowanie się

#3 Miłość do makijażu może stanąć na drodze między wami

Perfekcyjny make-up to nie tylko większe szanse na podryw, ale także poważne zgrzyty w relacjach damsko-męskich. Nie wszyscy panowie są fanami mocnego makijażu. Jeśli ty nie wyobrażasz sobie bez niego życia - bardziej prawdopodobne jest to, że zrezygnujesz z chłopaka, niż kosmetyków. Miłość do wizażu okazuje się silniejsza i to w aż 57 proc. przypadków.

#4 Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy nie przesadzisz z ilością kosmetyków

Walijski Uniwersytet Bangor także przyjrzał się tej kwestii, a wyniki eksperymentu potwierdziły odwieczną zasadę - mniej faktycznie znaczy więcej. Może to być trudne do policzenia, ale kobiety noszące o 40 procent mniej makijażu na twarzy okazały się bardziej pociągające w męskich oczach, niż te które przesadzają z jego ilością. 1-centymetrowa warstwa podkładu to jednak za dużo.

#5 Bronzer i róż do policzków zazwyczaj przynoszą odwrotny efekt

O badaniu zrealizowanym przez portal randkowy Zoosk była już tutaj mowa, ale warto wspomnieć kolejne płynące z niego wnioski. Panowie nie mają nic przeciwko pomalowanym ustom, oczom czy rzęsom, ale na niektóre kosmetyki mają najwyraźniej alergię. Policzki podkreślone bronzerem i różem wyglądają według nich gorzej, niż naturalne.

zakochana para

#6 Powinnaś się malować, jeśli chcesz wyglądać na kompetentną

Ciekawe informacje przynosi również badanie globalnego koncernu Procter & Gamble. Okazuje się, że makijaż wcale nie jest (jak niektórym się wydaje) zabawą dla bezmyślnych dziewczynek. Wręcz przeciwnie - pomalowana kobieta postrzegana jest jako mądrzejsza i bardziej kompetentna. Zarówno na rozmowie o pracę, jak i w czasie pierwszej randki.

#7 Pomalowane usta mogą was wykończyć

Nie tylko ciebie, ale także twojego wybranka. Wszystkiemu winny jest skład większości drogeryjnych pomadek. Ten niepozorny kosmetyk ma w sobie co prawda bardzo niewielkie ilości ołowiu, ale po kilkuset użyciach robi się go całkiem sporo. W czasie namiętnych pocałunków oboje się nim karmicie, co w dłuższej perspektywie nie pozostanie obojętne dla zdrowia.

Zobacz również: 12 największych grzechów, które popełniamy aplikując podkład na twarz

Polecane wideo

Twierdzą, że znalazły idealny kształt brwi. Czy oby na pewno..?
Twierdzą, że znalazły idealny kształt brwi. Czy oby na pewno..? - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 2 / 5
Krytyk (Ocena: 2) 05.05.2020 15:27
EMMMM, dziwne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie