7 dziwnych sposobów, jak makijaż wpływa na Twoje życie uczuciowe

Sprawdź, zanim się pomalujesz.
7 dziwnych sposobów, jak makijaż wpływa na Twoje życie uczuciowe
Fot. Unsplash
31.03.2020
Grzegorz Lawendowski

Wydaje się, że to tylko dodatek. Mało znaczący, choć miły dla oka szczegół, który tak naprawdę niewiele zmienia. Z makijażem czy bez - liczy się przede wszystkim osobowość, a naturalna uroda zawsze się obroni. W końcu cienie do powiek, podkład, maskara, korektor, pomadka albo bronzer to tylko kosmetyki.

Zobacz również: 10 powodów, dlaczego makijaż oczu nie wygląda tak dobrze, jak powinien

Czy aby na pewno? Okazuje się, że tego typu wizualne poprawki to w rzeczywistości coś więcej, niż tylko zalotne spojrzenie, podkreślone kości policzkowe czy gładsza cera. Portal „Your Tango” dotarł do wyników badań, które rzucają na tę kwestię zupełnie nowe światło. Make-up bywa ładny albo gorzej dopasowany, ale zawsze w bezpośredni sposób wpływa na życie uczuciowe jego właścicielki.

Zdziwisz się, jak bardzo.

paleta cieni do powiek

#1 Cienie na powiekach sprawiają, że facet chce się do ciebie odezwać

Pomalowane oczy działają jak wabik, dzięki któremu przedstawiciele płci przeciwnej chcą nawiązać z tobą kontakt. Potwierdziło to badanie zrealizowane przez portal randkowy Zoosk. Okazało się, że użytkowniczki z widocznym cieniem na powiekach otrzymują średnio 140 procent więcej wiadomości niż te, które stronią od makijażu.

#2 Dzięki czerwonej szmince dłużej skupisz na sobie jego uwagę

Po czym poznać, że obiekt westchnień faktycznie ma ochotę na bliższą znajomość? Można to wyczytać z jego spojrzenia. Im dłużej nie spuszcza z ciebie wzroku, tym bardziej mu się podobać. Badacze z University of Manchester wykazali, że czerwona szminka jest w tym bezkonkurencyjna. Skupia na sobie uwagę przez 7,3 sekundy - zdecydowanie dłużej, niż inne kolory.

Zobacz również: 7 sytuacji, kiedy korektor robi więcej złego, niż dobrego

malowanie się

#3 Miłość do makijażu może stanąć na drodze między wami

Perfekcyjny make-up to nie tylko większe szanse na podryw, ale także poważne zgrzyty w relacjach damsko-męskich. Nie wszyscy panowie są fanami mocnego makijażu. Jeśli ty nie wyobrażasz sobie bez niego życia - bardziej prawdopodobne jest to, że zrezygnujesz z chłopaka, niż kosmetyków. Miłość do wizażu okazuje się silniejsza i to w aż 57 proc. przypadków.

#4 Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy nie przesadzisz z ilością kosmetyków

Walijski Uniwersytet Bangor także przyjrzał się tej kwestii, a wyniki eksperymentu potwierdziły odwieczną zasadę - mniej faktycznie znaczy więcej. Może to być trudne do policzenia, ale kobiety noszące o 40 procent mniej makijażu na twarzy okazały się bardziej pociągające w męskich oczach, niż te które przesadzają z jego ilością. 1-centymetrowa warstwa podkładu to jednak za dużo.

#5 Bronzer i róż do policzków zazwyczaj przynoszą odwrotny efekt

O badaniu zrealizowanym przez portal randkowy Zoosk była już tutaj mowa, ale warto wspomnieć kolejne płynące z niego wnioski. Panowie nie mają nic przeciwko pomalowanym ustom, oczom czy rzęsom, ale na niektóre kosmetyki mają najwyraźniej alergię. Policzki podkreślone bronzerem i różem wyglądają według nich gorzej, niż naturalne.

zakochana para

#6 Powinnaś się malować, jeśli chcesz wyglądać na kompetentną

Ciekawe informacje przynosi również badanie globalnego koncernu Procter & Gamble. Okazuje się, że makijaż wcale nie jest (jak niektórym się wydaje) zabawą dla bezmyślnych dziewczynek. Wręcz przeciwnie - pomalowana kobieta postrzegana jest jako mądrzejsza i bardziej kompetentna. Zarówno na rozmowie o pracę, jak i w czasie pierwszej randki.

#7 Pomalowane usta mogą was wykończyć

Nie tylko ciebie, ale także twojego wybranka. Wszystkiemu winny jest skład większości drogeryjnych pomadek. Ten niepozorny kosmetyk ma w sobie co prawda bardzo niewielkie ilości ołowiu, ale po kilkuset użyciach robi się go całkiem sporo. W czasie namiętnych pocałunków oboje się nim karmicie, co w dłuższej perspektywie nie pozostanie obojętne dla zdrowia.

Zobacz również: 12 największych grzechów, które popełniamy aplikując podkład na twarz

Polecane wideo

Twierdzą, że znalazły idealny kształt brwi. Czy oby na pewno..?
Twierdzą, że znalazły idealny kształt brwi. Czy oby na pewno..? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 2 / 5
Krytyk (Ocena: 2) 05.05.2020 15:27
EMMMM, dziwne
odpowiedz

Polecane dla Ciebie