Michał zadaje to jedno pytanie każdej dziewczynie. Większość oblewa test

Warto zastanowić się nad tą kwestią.
Michał zadaje to jedno pytanie każdej dziewczynie. Większość oblewa test
Fot. iStock
19.11.2019
Grzegorz Lawendowski

Każdy związek musi się „dotrzeć”. Kiedy pierwsze zauroczenie pryska, wtedy do głosu dochodzi szara codzienność. Partner, który wydawał się idealny, nagle okazuje się mieć rysy na swoim perfekcyjnym wizerunku. W końcu nikt nie jest bez wad, a miłość to nie tylko zachwyt, ale także bezgraniczna akceptacja. Cały ten proces poznawania trwa przynajmniej kilka miesięcy, ale Michałowi szkoda czasu.

Zobacz również: Już nie ma się czego wstydzić. 3 wizualne „wady”, które faceci w nas pokochali

Ten młody mężczyzna twierdzi, że jest w stanie przejrzeć kobietę w zaledwie kilka sekund. Wystarczy jedno pytanie. Od odpowiedzi na nie zależy, czy znajomość doczeka się kontynuacji, a może zakończy się równie szybko, co się zaczęła. Poruszając tę kwestię mamy się dowiedzieć, czy druga osoba jest warta naszego zachodu. Chodzi o jej priorytety i ambicję.

Kiedy wybranka zbywa tę kwestię milczeniem albo zaczyna błądzić - dla niego to jasny sygnał: trzeba szukać dalej.

Co jest Twoim największym życiowym osiągnięciem?

- pyta Michał.

Nie interesują go, a przynajmniej nie w tym momencie, plany na przyszłość, poglądy, doświadczenia, oczekiwania albo wyznawane wartości. Według niego odpowiedź na to zasadnicze pytanie najlepiej pokazuje, czy cokolwiek łączy go z obiektem westchnień. Jeśli potencjalna partnerka zacznie kluczyć lub wygłaszać slogany, wtedy dalsza znajomość staje pod dużym znakiem zapytania.

Według niego liczą się konkrety, na które rzeczywiście mamy wpływ. Jeśli ktoś za własne osiągnięcie uznaje wydarzenia losowe lub z cudzego życia, to znaczy, że nie panuje nad własnym. On szuka nie tylko kandydatki na żonę, ale przede wszystkim pokrewnej duszy. Pracowitej, myślącej o przyszłości, która nie siedzi z założonymi rękami.

Zobacz również: Co robi facet, który NIE JEST materiałem na męża? 8 alarmujących zachowań

Zazwyczaj słyszę, że dziewczyna jest dumna ze swojej rodziny. Wtedy pytam, czy miała na to jakikolwiek wpływ. To jednak inni ludzie, którzy sami kierują swoim życiem. Nie mamy większego wpływu na to, jacy są. Podobnie, gdy pojawia się temat zdrowia. Trudno być dumnym, bo jeszcze nie dopadła nas choroba. Możemy o siebie dbać lub nie, ale w większości przypadków to jednak kwestia losowa

- tłumaczy.

Inne popularne odpowiedzi, które nie przekonują naszego rozmówcy to: uroda, stan posiadania, marzenia, a nawet ojczyzna, choć sam uważa się za wielkiego patriotę. Z jednej prostej przyczyny: to wszystko dzieje się poza nami, więc nie możemy uznawać tego za własne osiągnięcie.

Liczy się to, co samodzielnie wypracowaliśmy. Na jaką odpowiedź liczy?

Uwielbiam kobiety, które są świadome swojej siły i potrafią o tym otwarcie mówić. Do osiągnięć można zaliczyć dobre wykształcenie, perspektywiczną pracę, znajomość języków, zobaczenie kawałka świata, oczytanie, kupno mieszkania, oszczędności, założenie biznesu i tak dalej. To są rzeczy, które nie wydarzyłyby się, gdyby nie ogromny wysiłek i ambicja

- przekonuje Michał.

A wszystko to z jednej prostej przyczyny - nasz bohater nie szuka kobiety, która zajmie się domem i spocznie na laurach. Jego wymarzona partnerka to osoba aktywna, ambitna i przekonana o tym, że ma wpływ na otaczającą ją rzeczywistość. Za idealny układ uważa związek partnerski, w którym obie strony mają tyle samo obowiązków.

On nie chce czuć się lepszy, mądrzejszy, bogatszy czy bardziej zaradny. Druga strona ma mieć dokładnie tyle samo do powiedzenia. I chyba nie brzmi to najgorzej?

Zobacz również: Jeśli nie robisz tych 10 rzeczy ze swoim chłopakiem, powinnaś natychmiast zacząć

Polecane wideo

Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie
Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie - zdjęcie 1
Komentarze (109)
Ocena: 4.82 / 5
stary cap (Ocena: 1) 02.03.2021 08:09
kto pisze te bzdety ??????????? gimnazjazamnkęli - skąd wybierzecie tych 'publicystów'
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 03.05.2020 18:44
Robienie takich testów jest nieuczciwe.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.04.2020 23:44
Koleś jest jakiś gejowaty i szuka faceta a nie kobiety. Kobieta nie ma być perfekcyjnym robokopem gdzie każdy sobie rzepkę skrobię po swojemu - tylko duszą ogniska domowego scalajaca rodzinę której każdy może bezgranicznie ufać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.03.2020 23:59
Jeśli facet zaczyna robić "testy" to dla mnie jest skreślony. Odstraszają mnie takie gierki. Związek to nie egzamin, no chyba, że Michał ma w du.pie uczucia i wybiera partnerkę w sposób wyrachowany, licząc, że miłość sama jakoś przyjdzie później. Nie przyjdzie. Nie można się zakochać na siłę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.11.2019 20:41
Miałabym problem z odpowiedzią ma jego pytanie. Dostałam się na dobre studia przez które przeszłam bez poprawek, zarabiam w pracy którą lubię, podróżuje, pomagam innym ale czy coś z tego jest moimi największym osiągnięciem? Jakoś nie postrzegam tego w tych kategoriach.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie