Kolor włosów, którego nie lubi żaden facet. Wskazują go bez zastanowienia

Niczego gorszego nie możesz mieć na głowie.
Kolor włosów, którego nie lubi żaden facet. Wskazują go bez zastanowienia
Fot. Unsplash
09.07.2019
Grzegorz Lawendowski

To jeden ze szczegółów wyglądu, który wpływa nie tylko na nasz wizerunek, ale niektórzy twierdzą, że także na osobowość. Stereotypowa brunetka jest zadziorna, blondynki to kusicielki, rude mają ogromny temperament, siwizna symbolizuje życiowe doświadczenie, a mniej naturalny odcień to podobno przejaw ekstrawagancji i i nieszablonowego myślenia.

Zobacz również: Ten sposób koloryzacji włosów wygląda bardzo dziwnie, ale efekt jest genialny

Ile w tym prawdy? Niech każdy oceni to na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Kolor włosów może bowiem sporo znaczyć, a także… szpecić. Jeden z nich szczególnie, o czym świadczy ankieta przeprowadzona na grupie kilku młodych mężczyzn. W ich odpowiedziach, dziwnym trafem, pewna koloryzacja powtarza się wyjątkowo często.

Niczego gorszego nie możesz sobie zrobić na głowie - twierdzą. I chyba faktycznie coś w tym jest.

Moi rozmówcy mają sporo do zarzucenia damskim włosom. Nie gustują we właścicielkach bardzo jasnej karnacji, które zdecydowały się na kruczoczarne włosy. Mocna opalenizna i radykalnie rozjaśnione pukle także nie są według nich dobrym połączeniem. Nie wspominając o krzykliwej czerwieni, wszystkich odcieniach niebieskiego i źle wykonanym ombre.

Wszyscy bez wyjątku wskazali coś jeszcze, dlatego właśnie ten odcień można chyba uznać za zdecydowanie najmniej twarzowy. Problem w tym, że na polskich ulicach widuje się go bardzo często i zazwyczaj jest efektem nieumiejętnego farbowania włosów w domowych warunkach.

Faceci nie mają wątpliwości, że to blondynkom można najwięcej zarzucić. Ale oczywiście nie wszystkim.

Zobacz również: Poszły do fryzjera, a wyglądają jak po operacji plastycznej. To było ostre cięcie

Chodzi o słynną „jajecznicę” na głowie, czyli bardzo żółty blond. Nie trzeba być mistrzem koloryzacji, by rozpoznać go nawet z daleka. Włosy w takim odcieniu nie pasują do żadnej karnacji, wyglądają mało naturalnie, podkreślają nieestetyczny odrost i najzwyczajniej w świecie prezentują się bardzo źle.

Jestem fanem blondynek. Jasne włosy wyglądają dobrze, ale tylko wtedy gdy są naturalne albo ktoś naprawdę potrafi je zrobić. Żółty to najlepszy dowód na to, że dziewczyna kupiła sobie najtańszy rozjaśniacz albo eksperymentowała z wodą utlenioną. Trąci taniochą

- mówi Kamil, jeden z moich rozmówców.

Żółte włosy sprawiają, że naturalne brwi zupełnie się z nimi gryzą, a twarz traci resztki wyrazu. Ich właścicielka staje się przezroczysta

- dodaje Tomek, który żółty blond wskazał w pierwszej kolejności.

Taka wpadka może się zdarzyć, ale już zupełnie nie rozumiem kobiet, które chodzą z czymś takim przez długie miesiące. Czy one patrząc w lustro naprawdę tego nie zauważają? A może wydaje im się, że blond to blond i jakiś koleś mimo wszystko da się na to złapać? Mam złe wieści - nie da

- przekonuje Dawid, miłośnik naturalnych i profesjonalnie zafarbowanych blondynek.

Ich zdaniem skala problemu, zwłaszcza w Polsce, jest ogromna. Nasze rodaczki pokochały jasne włosy, ale efekt chcą zazwyczaj osiągnąć chałupniczymi metodami. A to zazwyczaj kończy się właśnie w ten sposób.

Zobacz również: W domu zrobiłyby to lepiej. Tak wyglądają ich włosy po farbowaniu w salonie

Polecane wideo

W domu zrobiłyby to lepiej. Tak wyglądają ich włosy po farbowaniu w salonie
W domu zrobiłyby to lepiej. Tak wyglądają ich włosy po farbowaniu w salonie - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 3.91 / 5
yxyxx (Ocena: 5) 30.08.2020 14:12
a czemu czerwony się nie podoba ?
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 03.05.2020 19:41
Jestem dziwna ale mi się te włosy podobajo._.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.07.2019 12:47
Dobrze że jestem bardzo blada i zazwyczaj mam ciemne włosy bądź niebieskie i na szczęście żaden z 'tego typu ludzi' się mną nie zainteresuje hahah
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.07.2019 12:09
A kogo to obchodzi.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.07.2019 08:27
Bla bla bla bla
odpowiedz

Polecane dla Ciebie