MĘSKIM OKIEM: 7 miast, w których żyją najpiękniejsze Polki

Ten ranking nie wszystkim się spodoba.
MĘSKIM OKIEM: 7 miast, w których żyją najpiękniejsze Polki
Fot. pexels.com
14.05.2019
Grzegorz Lawendowski

Mówi się, że Polki słyną z wyjątkowej urody na skalę światową. Na pewno niczego im nie brakuje, ale nie znajduje to odzwierciedlenia w międzynarodowych rankingach. W nich docenia się przede wszystkim Szwedki, Francuzki, Norweżki, Hiszpanki czy Rosjanki. Chyba, że odpowiedź brzmi ogólnie „Słowianki”, wtedy panie urodzone nad Wisłą faktycznie mają powody do zadowolenia.

Zobacz również: Obcokrajowcy naśmiewają się ze stylu Polek. Wymienili ciuchy, po których zawsze nas rozpoznają

Tym razem nie zajmujemy się jednak postrzeganiem polskich kobiet przez osoby zewnątrz, ale ich rodaków. Andrzej twierdzi, że jest w tej kwestii prawdziwym ekspertem. Na podstawie wyglądu jest w stanie stwierdzić, z której części kraju pochodzi niewiasta. Jako doświadczony przedstawiciel handlowy przejechał ojczyznę wzdłuż i wszerz, nie przymykając oczu na damskie wdzięki.

W rozmowie zdradza, które miasta są pod tym względem wyjątkowe. Oto jego bardzo subiektywny ranking. Międzymiastowe top 7.

#1 Lublin

Sporo podróżowałem i jestem zdania, że Wschód to polskie zagłębie piękna. Kolejne miasta tylko to potwierdzą. Przede wszystkim w oczy rzuca się to, że dziewczyny z Lublina są bardziej uśmiechnięte od tych z Krakowa czy Szczecina. Malują się delikatnie, nie ubierają dziwnych rzeczy i zachwycają swoją naturalnością. Jest też coś w ich rysach twarzy. Wydają się delikatniejsze, niż w innych częściach kraju.

#2 Białystok

Leży niemal dokładnie nad Lublinem, tyle że kilkaset kilometrów dalej. Ale widocznie wschodnia ludność jest piękna sama z siebie. To, co odróżnia mieszkanki Białegostoku od innych miast to chyba luz i prawda. Nie spotkasz tu raczej nabotoksowanych kobiet z kijem w tylnej części ciała. A na pewno nie tyle, co w stolicy. Mają jaśniejszą karnację, bo jest tu raczej zimno i ciemno, ale dzięki temu wyglądają jeszcze bardziej słowiańsko.

Zobacz również: 7 rzeczy, po których obcokrajowcy rozpoznają Polkę na ulicy. Chodzi o jej zachowanie

#3 Olsztyn

Nie jest to metropolia, jak cała reszta mojego rankingu. Ale Mazury i okolice musiały znaleźć się na podium. Czy dziewczyny stamtąd wyglądają jakoś radykalnie inaczej od mieszkanek innych regionów? Oczywiście, że nie. Ale wydają się zdecydowanie bardziej zadowolone z życia, a uśmiech bardzo upiększa. Nie można im się jednak dziwić, bo mając wokół siebie tyle jezior i lasów też bym chodził cały czas z bananem na twarzy.

#4 Wrocław

Mają w sobie coś wyjątkowego, bo to jednak nie jest zagłębie słowiańskości. Mocniejsze rysy twarzy, zadziorność w spojrzeniu, ciemniejsze włosy. W porównaniu do reszty kraju wyglądają jakoś tak egzotycznie. A tego szuka wielu facetów. Sporo tu studentek i przyjezdnych z całej Polski, ale kobiety faktycznie stamtąd łatwo rozpoznać. Malują się mocniej i ubierają modniej, niż koleżanki ze Wschodu, jednak mają przy tym dobry gust.

#5 Gdynia

Gdzieś kiedyś przeczytałem, że to najszczęśliwsze miasto w Polsce. Wcale się nie dziwię. Też od zawsze marzyłam o tym, by żyć nad morzem. Dziewczyny, którym to się udało, faktycznie mają radosne chochliki w oczach. Wizualnie są trochę bezpretensjonalne - noszą to, co wygodne, chętnie rozpuszczają włosy i przez cały rok wyglądają jak turystki. Jest w tym coś bardzo pociągającego, bo każdy chciałby być ciągle na wakacjach.

#6 Poznań

Zdecydowanie najbardziej wysunięte na Zachód miasto w moim zestawieniu. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, co takiego wyjątkowego mają w sobie poznanianki. Ale faktem jest, że próżno tam szukać mało urodziwej kobiety. To chyba idealny miks polskich genów. Uwielbiam tam wracać, bo zaprzyjaźnioną firmą kieruje przepiękna pani, a pomaga jej córka i równie śliczne siostry. To o czymś świadczy.

#7 Kraków

Długo zastanawiałem się, czy na ostatnim miejscu nie umieścić Warszawy, ale ostatecznie stolica w ogóle się nie załapała. Z jednego powodu - trudno powiedzieć, kim jest warszawianka, bo większość to ludność napływowa. W Krakowie też jej nie brakuje, ale panie są tam bardziej swojskie. Typowa krakowianka kojarzy mi się z wąską talią, ciemnym warkoczem i sentymentalnym spojrzeniem. Musiałem je choć symbolicznie docenić.

Masz ochotę zmienić kolejność albo dodać zupełnie inne miasto? Koniecznie podziel się własnymi odczuciami.

Zobacz również: Obcokrajowiec radzi, jak „spotkać, uwieść i zaliczyć Polkę”. Ma nas za wyjątkowo łatwe

Polecane wideo

Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking
Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.38 / 5
Widzewiak (Ocena: 1) 19.12.2020 22:12
Łodzianki zdecydowanie najpiękniejsze!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2020 21:46
Ładne polki kończą się na łodzi , wszystko co za łodzią to brzydule germanskie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2020 21:45
Poznania bym nigdy nie dała do tego zestawienia ,,większość tam ma urodę topornej Niemki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2020 21:43
Myślę że gdyby postawić polke ze wschodu ( okrągłą twarz, mały nos ) koło mieszkanki zachodu (duży nos podłużna twarz duże czoło) to by mogło być ciekawie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2020 21:42
Im bardziej za zachód tym brzydsze kobiety , najładniejsze polki są ze wschodu i południa a najbrzydsze z zachodu i północy (Mam wrażenie że dużo kobiet ma tam "końskie " germańskie rysy ) fakt w Lublinie i Białymstoku roi się od delikatnych na twarzy kobiet, na zachodzie więcej dziwadel i brzydkich twarzy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie