Filip jest stomatologiem. Opowiedział, jakie zęby brzydzą facetów

Młody lekarz bezlitośnie ocenił uzębienie Polek.
Filip jest stomatologiem. Opowiedział, jakie zęby brzydzą facetów
Fot. Unsplash
16.04.2019

Niektórzy mężczyźni zwracają uwagę na oczy kobiety, inni otwarcie przyznają, że kręci ich przede wszystkim biust. Są też miłośnicy pośladków czy damskich nóg. Filip w pierwszej kolejności patrzy na uzębienie, co nazywa chorobą zawodową. Ten młody lekarz stomatolog przekonuje, że jest w stanie ocenić przedstawicielkę płci pięknej wyłącznie na tej podstawie.

Zobacz również: Pamiętacie kobietę z wyjątkowo paskudnymi zębami? Zobaczcie, jak wygląda po wizycie u dentysty! (WOW)

- Zęby są zwierciadłem duszy - ironizuje, ale nie do końca. Dla niego zdrowe i białe zęby to największy afrodyzjak. Uczciwie przyznaje, że nie mógłby spotykać się z dziewczyną, która nie dba o higienę jamy ustnej i rzadko odwiedza dentystę. W kimś takim widzi bardziej swoją pacjetnkę, niż kandydatkę na żonę.

Czy właśnie dlatego wciąż jest singlem? Jego wnioski są naprawdę alarmujące. Jak przekonuje, większość Polek zapomina o regularnym szczotkowaniu i wizytach kontrolnych u dentysty.

Mówi się, że szewc bez butów chodzi. Czy podobnie jest w przypadku stomatologów?

Wręcz przeciwnie. Zajmując się tą dziedziną medycyny trzeba być chodzącą reklamą swoich usług. Nikt nie pójdzie do dentysty, którego zęby są krzywe lub przebarwione. Co nie oznacza, że każda osoba z tej branży zawdzięcza to wyłącznie sobie. Po prostu wiemy z jakich zabiegów korzystać i mamy do nich łatwiejszy dostęp. Sam regularnie usuwam kamień nazębny, piaskuję, poleruję i wybielam zęby. Przez lata nosiłem aparat ortodontyczny.

To wszystko drogie przyjemności. Bierzesz pod uwagę, że niektórych na to zwyczajnie nie stać?

Jasne, ale profilaktyka przede wszystkim. Przy regularnym myciu zębów, przeglądach i leczeniu zęby same z siebie powinny wyglądać dobrze. Nie wymagam od każdego laserowego wybielania. Poza tym, wbrew pozorom stomatologia to nie tylko prywatne gabinety. Prawie wszędzie działają przychodnie dentystyczne przyjmujące w ramach kontraktu z NFZ, a w największych miastach - kliniki uniwersyteckie, gdzie też można leczyć się za darmo.

Czyli nie dasz się przekonać, że ktoś ma brzydkie uzębienie, bo nie miał pieniędzy na lepsze?

To łatwa wymówka, która nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Albo ktoś dba o zęby, albo nie. Coś mi się wydaje, że większości Polaków zdarza się zapominać o podstawowej higienie. Były nawet badania, z których wynikało, że sporo z nas nie ma w domu nawet szczoteczki i pasty. Nie tłumaczmy tego biedą, bo to koszt kilku złotych miesięcznie.

Zobacz również: Właścicielka NAJBRZYDSZYCH ZĘBÓW na świecie już nie wstydzi się uśmiechać. Co za przemiana!

Jak reagują kobiety, kiedy zdradzasz im czym się zajmujesz?

Z jednej strony są pod wrażeniem i pewnie gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl: biedny nie jest i nigdy nie będzie. Jednak dziwnym trafem już się przy mnie tak szeroko nie uśmiechają, a rozmawiać próbują przez zaciśnięte zęby. Rozumiem to. Każdy boi się, że dentysta coś u niego zdiagnozuje lub krytycznie oceni. Mam to samo, kiedy rozmawiam prywatnie z ciocią, która jest psychologiem. Ale to tak nie działa.

Nie oceniasz uzębienia rozmówczyni?

Oczywiście, że to robię, ale podświadomie i nigdy nie dzielę się głośno wnioskami, kiedy nie jestem o to poproszony. Ciocia też nie sugeruje mi wizyty u psychoterapeuty, choć pewnie różnie się przy niej zachowuję. W moim przypadku wygląda to tak, że jeden oczekuje od kobiety spektakularnych krągłości tu i ówdzie, a dla mnie dopełnieniem idealnej kobiety są ładne zęby. Tych brzydszych publicznie nie wyśmiewam.

Wszystkie twoje adoratorki, którym się nie udało, muszą teraz nerwowo spoglądać w lustro. Istnieje spore ryzyko, że odrzuciłeś je przez zęby.

Ale to nie jest tak, że jak spotkam dziewczynę z hollywoodzkim uśmiechem, to od razu się zakochuję. Zawartość jamy ustnej to jeden z kilku elementów. Bardzo ważny i często przekreśla kandydatkę, ale liczą się też inne rzeczy. Ogólna uroda, osobowość, poczucie humoru, kobiecość. Spektakularne licówki nie wystarczą, żeby zdobyć moje serce.

Wciąż jesteś singlem, więc chyba coś jest na rzeczy.

Nie ukrywam, że spotkałem na swojej drodze wiele dobrze rokujących dziewczyn, ale z niektórymi przestałem utrzymywać kontakt przez stan ich uzębienia. To jest silniejsze ode mnie. Nie jestem w stanie skupić się na rozmowie i dogłębnym poznawaniu człowieka, kiedy każde otwarcie ust wzbudza we mnie postrach. Każdy ma swój gust. Ja też nie oczekuję, że wszystkie kobiety będą się mną zachwycać. Tak nigdy nie było i nie będzie.

Jak ocenisz zęby Polek?

Trudno tak generalizować, ale ogólne wnioski nie są zbyt pozytywne. Codzienne spotykam wiele z nich i nie mówię tylko o pacjentkach. Przypadkowe dziewczyny na ulicy, kelnerki, ekspedientki, panie sprzątające gabinet, bliższa i dalsza rodzina. Mimowolnie zaglądam im w zęby, bo trudno ich nie zauważyć. No i nie ma co ukrywać - w większości przypadków są przynajmniej trochę krzywe, zazwyczaj przebarwione, a złoża kamienia nazębnego są naprawdę imponujące. W naszym kraju nie istnieje kultura dbania o zęby. Myjemy, jak nam się przypomni, a np. w USA wiele osób szczotkuje je po każdym posiłku, ludzie nie wyobrażają sobie życia bez nitki dentystycznej, a płyny do płukania ust stoją w każdej łazience.

Może nie warto przekreślać kandydatki, która ma taki problem? Mógłbyś jej zawsze pomóc i doprowadzić do porządku.

Najpierw musiałbym jej dać szansę. A dla mnie zdrowe i zadbane uzębienie to wizytówka człowieka. Jeśli kobieta ma jakieś braki w tej kwestii, to znaczy, że ma problem z samodyscypliną, nie jest estetką, przegrywa z lenistwem i tak dalej.

Zobacz również: Internauci są bezlitośni dla tej pary. Nie chodzi o dużą różnicę wieku, ale ich ZĘBY

O tej Polce mówi cały świat. 2 lata temu przestała myć zęby
O tej Polce mówi cały świat. 2 lata temu przestała myć zęby - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (83)

Ocena: 4.48 / 5
gość (Ocena: 3) 05.05.2019 00:34
Lekarzyk zapomniał, że niektórzy mają problem z zębami genetyczny - czyli, że w danej rodzinie są problemy z psującymi się samoistnie zębami pomimo starannego pielęgnowania !!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.04.2019 16:02
Moi rodzice chodzili ze mną do dentysty, ale nie dbali o to, żeby nauczyć mnie higieny. W domu nigdy nie było pasty, szczoteczek byłao kilka, ale w sumie nikt nie używał, albo używano przypadkowych. Brzydzilo mnie to i bardzo się wstydzilam. Nauczyłam się higieny jak zaczęłam rozumieć, że tak należy. W wieku nastoletnim większość moich zębów było leczonych kanałowo (co sprawia, że licówki odpadają), mają ok koloryt, ale są krzywe i bardzo trudno je domyc. Kilku dentystów ortodontow odmówiło mi założenia aparatu ze względu na kruche kości. Co z tego, że dbam, myje, odwiedzam gabinety, skoro zawsze dentyści wygrzebia mi coś, czego nie dogrzebie nitka. Moje zeby to tragedia. Nie marza mi się proste ze względu na estetykę, a zdrowie! No i możliwości latwiejszego dbania o higienę.
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 19.04.2019 00:46
Eee.... a ja dbam o zęby, ale są brzydkie, bo są krzywe ;) mam w planach aparat, ale niech pan "dentysta" nie mówi, że można zrobić to za darmo....
odpowiedz
Mi (Ocena: 1) 17.04.2019 14:43
Kiepski ten dentysta... Ja stomatologiem nie jestem ale "mój" to geniusz. Fakt, że co wizytę jestem o 200 zł lżejsza, ale jest delikatny, cierpliwy, porządny... Gdy poleczyl mi ubytki (spowodowane strachem przed dentystami, bo trafiła mi się sadystka dawno temu. Wiecie - kanałowe na żywca bo nie trafiła w nerw i nie dala sobie przemówić, a byłam u niej prywatnie (!!)) to pożegnał mnie słowami "obyśmy się tylko widzieli na przeglądach". Ale czemu szanowny Filip jest kiepski? Bo powinien wiedzieć: że gdy dokładnie szczotkujemy i nitkujemy zęby to kamień nie powstaje, że wybielanie strasznie niszczy szkliwo i osobom z przeźroczystym szkliwem nie wiele pomoże (czyli jeśli ktoś ma zoltawa zębinę zostają mu tylko licówki - jak mi), że nie trzeba myć zębów po każdym posiłku, wystarczy 2 razy dziennie, ale dokładnie, że nitkowac powinno się 2-3 razy w tygodniu bo nitkujac częściej skrzywdzimy sobie dziąsła, że płyn do płukania ust jest zbędny. Te marketowe to pic na wodę (przydadzą się tylko jeśli raz na ruski nie mamy czasu umyć zębów rano), a specjalistycznych nie powinno się używać dłużej niż 2 tygodnie. Chyba wymieniłam wszystko. To wiedza przekazana mi przez dentystę i się sprawdza. Bywam u niego raz, dwa razy w roku i nie mam kamienia ani żadnych ubytków. Co do krzywych zębów to sorry memory ale aparat na zęby to są ogromne koszta, dorosłym nie refundują ani procenta, a nie wszystkich rodziców było stać by kupić aparat, nawet z refundacją, gdy ktoś był dzieckiem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 17.04.2019 03:25
A może tak zaczniemy opowiadać o stomatologach, o tym jak robią na czas, bylejak, byle kasa się zgadzała, może jak to niby fundusz ale tylko pierwsze 5osob itd. Tak łatwo krytykować wszystkich do okoła a u siebie nic nie zauważać. Zawsze dbalam i dbam o zęby lecz prawda taka, że za nim znalazłam dobrego stomatologa to przeszłam piekło. I takich osób które przeszły piekło spotyka się co krok! U nas pacjent jest traktowany przedmiotowo, przecież to tylko żyjący bankomat, nieprawdaż..?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie