Mężczyźni wiedzą naprawdę niewiele o kobiecych ciałach. Oto ich najbardziej szokujące przekonania

Jakim cudem dorośli faceci wierzą w takie bzdury?!
Mężczyźni wiedzą naprawdę niewiele o kobiecych ciałach. Oto ich najbardziej szokujące przekonania
Fot. Unsplash
12.03.2019

Już jako małe dzieci dziewczynki i chłopcy zaczynają zauważać, że różnią się ze sobą pod pewnymi względami. We wczesnym dzieciństwie nie znamy takiego pojęcia jak “wstyd”, dlatego zdarza się, że dzieci zadają swoim rodzicom naprawdę bezpośrednie pytania, niejednokrotnie wpędzając ich w poczucie zażenowania i zakłopotania. Bo jak wyjaśnić parolatkowi czym jest okres albo co to takiego seks w taki sposób, żeby w ogóle to zrozumiał? 

Zobacz również: Nie stosuj antykoncepcji, bo zachorujesz na raka. Tego uczą w polskich szkołach

Z wiekiem ciekawość wcale nie maleje, ale pojawia się przekonanie, że sfera cielesności i seksualności to tabu, o którym nie należy głośno mówić. Wiele nastolatków szuka więc odpowiedzi na nurtujące ich pytania na własną rękę, co nierzadko kończy się błędnymi przekonaniami, które z roku na rok są coraz bardziej utrwalane. Brak odpowiedniej edukacji seksualnej wcale nie przyczynia się do prostowania tych błędów i luk informacyjnych. Okazuje się, że wielu dorosłych mężczyzn wciąż ma poważne braki wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje kobiece ciało i układ rozrodczy. Wszystko zaczęło się od tweeta pewnej kobiety, która podzieliła się swoimi przemyśleniami po pierwszej randce. A konkretnie - wyjątkowo absurdalnym przekonaniem na temat tego, jak funkcjonuje kobiece ciało, jakie usłyszała z ust faceta, z którym się umówiła.  

Właśnie wróciłam z randki z facetem, który myślał, że okres trwa cały miesiąc. On ma 28 lat - napisała dziewczyna.

Fot. iStock

Okazało się, że wielu mężczyzn ma podobne braki na polu edukacji seksualnej i biologii. W odpowiedzi na powyższy wpis internautki zaczęły dzielić się swoimi historiami na temat najbardziej szokujących rzeczy, jakie usłyszały od mężczyzn na temat kobiecej fizjologii. Oto najbardziej absurdalne z nich. 

#1: 

“Kiedyś spotkałam faceta, który myślał, że kobiety mogą kontrolować okres - “odkręcać go i zakręcać”, jak kran”. 

#2: 

“Kiedyś umawiałam się z facetem (był naprawdę świetny, inteligentny i w żadnym stopniu nie był mizoginem), który sądził, że krew miesiączkowa wydobywa się przez cewkę moczową. Był wtedy po 30-tce. Albo nigdy w życiu nie widział tamponu, albo... nie, wciąż nie mogę tego zrozumieć.” 

#3: 

“Mój nauczyciel od WF-u miał ok. 40 lat i wciąż myślał, że okres trwa jeden dzień.” 

via GIPHY

#4: 

“Mój nauczyciel od WF-u, który prowadził z nami zajęcia z edukacji seksualnej powtarzał nam, że nie można zajść w ciążę, kiedy dziewczyna jest w pozycji na jeźdźca, ani kiedy ma okres. Jestem pewna, że jest odpowiedzialny za wiele niechcianych ciąż.” 

#5: 

“Pewien mężczyzna, którego poznałam myślał, że kobieta w ciąży może zachodzić w kolejne ciążę i nosić w sobie płody w różnym stadium rozwoju. Teraz ten facet ma żonę i własne dzieci. Jestem ciekawa, czy zdał sobie sprawę ze swojego błędnego myślenia?”. 

#6: 

“Mój były mąż myślał, że menopauza oznacza, że macica wypada z ciała. Ma 50 lat.” 

via GIPHY

#7: 

“Kiedyś spotykałam się z facetem, który myślał, że okres zawsze zaczyna się pierwszego dnia miesiąca.” 

#8: 

“Mój chłopak jeszcze do niedawna myślał, że dziewczyny sikają na stojąco.” 

#9:

“W połowie mojego 2,5-letniego związku dowiedziałam się, że mój chłopak był przekonany, że nie mogę sikać, gdy mam w sobie tampon, ponieważ "to wychodzi tą samą dziurką". Miał wtedy 21-22 lata.”

via GIPHY

A wy spotkałyście się kiedyś z podobnymi błędnymi przekonaniami na temat funkcjonowania kobiecego ciała?  Które z nich zszokowały was najbardziej? 

Zobacz również: Miesiączka bez cenzury: Dziewczyny wrzucają krwawe zdjęcia i promują free bleeding

Rozsmarowuje krew z okresu na twarzy. Przekonuje, że menstruacja jest "piękna i potężna"
Rozsmarowuje krew z okresu na twarzy. Przekonuje, że menstruacja jest "piękna i potężna" - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.03.2019 21:40
Mój facet nieraz zapomina że mam okres i ciągnie mnie wtedy na basen, do spa, ma ochotę na seks itp. a ja ogólnie nie lubię żadnego wysiłku fizycznego kiedy mam te dni, nie lubię też mieć okresu w pracy, jestem zmęczona, apatyczna i wszystko mnie boli. Na szczęście to u mnie trwa tylko 2 pierwsze dni okresu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2019 17:27
A skąd młodzi chłopcy lub mężczyźni mają wiedzieć takie rzeczy. Jak nie rozmawiają z matką o takich sprawach a w szkole wiadomo jak to jest ze zwykłą edukacją np. na biologi. Nie uczą o tym, a wątpię by któryś rozmawiał na takie tematy z matką. O ojcach już nie mówię bo wcześniejsze pokolenie też pewnie za wiele na ten temat nie wiedziało. To co z synami będą gadać na kobiece tematy.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 12.03.2019 11:10
Mężczyźni, zwłaszcza młodzi chłopcy nie odróżniają też lub nie znają prawidłowych nazw kobiecych narządów płciowych i piszą w Internecie na przykład, że wkładali dziewczynie penisa do pipki albo cipki, które są potocznymi nazwami kobiecych narządów zewnętrznych, a nie wewnętrznych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2019 07:52
Ja znam dziewczynę, która "wpadła" mając 16 lat z facetem 8 lat starszym. Oboje byli przekonani, że w trakcie ciąży muszą wstrzymać się od seksu, żeby nie wpaść z drugim w trakcie tej pierwszej ciąży o.O
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2019 07:33
Jak można sikać mając w sobie tampon!? Ja jako kobieta tego nie wiem !
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie