Wypunktował wskazówki „jak być piękną kobietą”. Internauci nie mają dla niego litości

Jego seksistowską listę wyśmiały zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Wypunktował wskazówki „jak być piękną kobietą”. Internauci nie mają dla niego litości
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/aja_cortes/)/Twitter.com/https://twitter.com/AJA_Cortes)
25.02.2019

Z jakiegoś powodu bardzo wielu mężczyzn lubi mówić kobietom, jak mają żyć, jak się zachowywać i wyglądać. Chętnie też mówią im, czego nie powinny robić, albo wręcz zakazują niektórych zachowań. To zjawisko jest obecne właściwie od zawsze, i to nie tylko w różnych religiach, ale także w polityce i w codziennym życiu. 

Zobacz również: Wyznanie Artura: „Wcale nie chcemy żenić się z kobietami idealnymi. Tak naprawdę wolimy...”

Bardzo dobrym przykładem tzw. mansplainingu, czyli sytuacji, w której mężczyźni tłumaczą kobietom, jak być kobietami, jest ostatni wpis na Twitterze niejakiego Alexandra J.A Cortesa. Cortes jest samozwańczym “coachem, autorem i mówcą motywacyjnym” i już wielokrotnie szokował internautów swoimi przemyśleniami na różne tematy, które w jego opinii miały zapewnić mu rozgłos i podziw. Jednak w większości przypadków stało się wręcz przeciwnie, a wynurzenia Cortesa spotykały się z krytyką i były wyśmiewane. Teraz mężczyzna, który promuje się jako autorytet dla innych mężczyzn, postanowił zabłysnąć radami dla kobiet. Oto, co napisał: 

Jak być piękną kobietą: 

 • bądź szczupła 
 • gotuj 
 • noś długie włosy 
 • noś makijaż 
 • bądź kobieca 
 • miej wdzięk 
 • bądź zmysłowa 
 • depiluj się (o tym nie trzeba wspominać) 
 • bądź modna 
 • noś róż i kobiece kolory 
 • kochaj mężczyzn 
 • słuchaj mężczyzn 

Dziewczyny, miejcie klasę!  

Ale to nie wszystko. Cortes przewidział, że jego tweet może się spotkać z krytyką, więc dodał kolejny wpis z dedykacją dla mężczyzn: “Jeśli pokażecie [kobietom – przyp. red.] tę listę, a one się oburzą, w ten sposób przekonacie się, że to harpie, z którymi nigdy nie powinniście się rozmnażać i że będą z nich okropne matki”. Z kolei po pierwszych atakach pod swoim adresem Cortes zwrócił się do kobiet: “Patrząc na te odpowiedzi wygląda na to, że wiele z was, biedaczki, jest niedor***. To niedobrze. Jeśli będziecie podążać za wskazówkami z listy, staniecie się kobietami, które pociągają męskich mężczyzn”.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexander Juan Antonio Cortes (@aja_cortes) on

Na odpowiedzi internautów nie trzeba było długo czekać. Pod wpisem Cortesa pojawiły się setki prześmiewczych odpowiedzi. Część komentujących w pierwszej chwili myślało, że to niesmaczny żart, ale gdy przekonali się, że to prawdziwe poglądy autora tweeta, bez ogródek powiedzieli mu, co o tym myślą. Wielu z nich zamieszczało pod oryginalną listą rad dla kobiet swoje zmodyfikowane wersje reguł. Nas jednak najbardziej cieszy to, że wpis Cortesa skrytykowały nie tylko kobiety, ale także wielu mężczyzn, którzy otwarcie wyśmiali jego podejście do płci przeciwnej i udowodnili mu, że takie zachowanie nie czyni go bardziej męskim. 

Uwaga, kobiety. Nigdy nie zostawiajcie swoich drinków bez opieki w towarzystwie tego gościa. 

Prawdziwi mężczyźni kochają silne kobiety, które widzą, jakie to płytkie i smutne. Ale powodzenia, brachu. 

Błagam, NIGDY nie umawiajcie się z tym idiotą. 

Jak być mężczyzną: 1 - Pozwól kobiecie być sobą. 

Silne i niezależne kobiety muszą cię przerażać. 

Myślicie, że ten mężczyzna cieszy się powodzeniem wśród płci przeciwnej? 

Zobacz również: Spytała inne kobiety, jak radzić sobie z niską samooceną. Wtedy do dyskusji włączył się mężczyzna i zszokował wszystkich!

Bez makijażu nie wychodzą z domu. Ujawniamy, co starają się ukryć
Bez makijażu nie wychodzą z domu. Ujawniamy, co starają się ukryć - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 4.55 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2019 11:52
Mężczyźni nie kochają mądrych,tylko głupie bo tak im łatwiej :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.02.2019 07:30
Ta cała jego lista to jeden wielki zbiór wyświechtanych stereotypów, normalnie: stereotyp na stereotypie, stereotypem pogania. Inteligentny człowiek potrafi myśleć niezależnie i samodzielnie i nie opiera swoich poglądów na życie o stereotypy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.02.2019 19:16
Hahaha śmieszy mnie i on i osoby, które tak emocjonalnie reagują na jego pier.dolenie. Kogo to obchodzi czego jakiś rnadomowy ziomek oczekuje od kobiet. Kto to jest ha ha ha :D
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.02.2019 11:48
To już jest szczyt hipokryzji. Prowadzicie cały dział "Męskim okiem" gdzie piszecie podobne farmazony i przedstawiacie je jako prawdę objawioną, a wpis jakiegoś randomowego buca was oburza na tyle, żeby sklecić z tego artykuł? Serio papilocie?
odpowiedz
Kobieta (Ocena: 5) 26.02.2019 07:41
Oprocz nos rozowe kolory, kochaj mezczyzn i „sluchac mezczyzn” :) dosyc trafna lista
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie