7 rzeczy, po których obcokrajowcy rozpoznają Polkę na ulicy. Chodzi o jej zachowanie

Podobno trudno pomylić nas z inną narodowością.
7 rzeczy, po których obcokrajowcy rozpoznają Polkę na ulicy. Chodzi o jej zachowanie
Fot. Unsplash
05.02.2019

Teoretycznie to niemożliwe. Narodowość nie jest wypisana na twarzy, dlatego na pierwszy rzut oka nie sposób rozpoznać skąd pochodzi dana osoba. W przypadku Polek to o tyle łatwiejsze, że słyną z wyjątkowej urody. Nic więcej ich jednak nie zdradza. Czyżby? Moi rozmówcy twierdzą coś zupełnie innego. Według nich kobiety z kraju nad Wisłą wysyłają mnóstwo innych sygnałów.

Zobacz również: Obcokrajowcy naśmiewają się ze stylu Polek. Wymienili ciuchy, po których zawsze nas rozpoznają

Wiele z nich można zidentyfikować na podstawie zachowania. Różnice są na tyle zauważalne, że widać je nawet na zatłoczonej ulicy. Polka ma w sobie to „coś”, co trudno pomylić z jakąkolwiek inną nacją. Autorzy tej teorii mają porównanie, bo od pewnego czasu sami mieszkają w Polsce. Nasze rodaczki zdarza im się spotykać także wtedy, gdy wracają do swoich ojczyzn.

Czym wyróżniają się wtedy spośród tłumu innych narodowości? Zdradza je przynajmniej kilka szczegółów.

Wrażliwość

Mam wrażenie, że są zdecydowanie bardziej wrażliwe od innych. Widać to gołym okiem także na ulicy. W Wielkiej Brytanii tłum pędzi przed siebie i nie rozgląda się na boki. Polka tak nie potrafi - jest czujna i wychwyci każdego potrzebującego. Matkę z wózkiem, którą wypadałoby przepuścić, bezdomnego proszącego o jedzenie czy staruszkę próbującą przejść przez jezdnię.

Telefon

Różnie z tym bywa, ale sporo zdradza telefon. A raczej jego brak. Młode Niemki mają go cały czas przy sobie. Wpatrują się w ekran albo przykleja im się do ucha. Mam wrażenie, że w ogóle nie ogarniają rzeczywistości, bo liczy się to, co w smartfonie. Już kilka razy zauważyłem, że Polki bardziej doceniają świat realny. I to chyba nie kwestia drogiego roamingu, bo ten przecież zniesiono.

Zobacz również: Tak widzą nas obcokrajowcy. 13 cech, z którymi kojarzą im się Polki

Pokora

Włoszki są przebojowe, dumne, czasami może nawet zbyt pewne siebie. Ale znają swoją wartość i nie chcą się chować. Kobiety z Polski mają w sobie o wiele więcej pokory, a może nawet wstydliwości. Chodzą raczej ze wzrokiem wbitym w ziemię, żeby nie zwracać na siebie uwagi. Zupełnie tego nie rozumiem, bo nie mają żadnych powodów do kompleksów. Wręcz przeciwnie.

Macierzyństwo

Sporo zdradza uroda, ale jest jeszcze jeden szczegół. Niektórym może się nie spodobać. Chodzi o to, jak matki traktują swoje dzieci. Polki bywają bardziej zabiegane od Rosjanek i chyba dlatego tak pospieszają swoje pociechy. Zdarza im się szarpnąć za rękę albo krzyknąć przy innych ludziach. To chyba wynika głównie ze zmęczenia, bo tutaj kobiety próbują pogodzić karierę z macierzyństwem.

Lekkość

Jest kilka takich rzeczy, które odróżniają je od Szwedek. Zawsze noszą wielkie torebki, które wrzynają im się w ramiona. Ogólnie są bardziej kobiece. Czasami mam wrażenie, że unoszą się kilka centymetrów nad ziemią, bo poruszają się z taką lekkością. Moje rodaczki maszerują ciężko jak żołnierze, a Polka płynie przed siebie. Wiele z nich ma przy sobie książkę, co bardzo mi imponuje.

Palenie

Nie twierdzę, że to znak charakterystyczny tylko dla kobiet z Polski. Ale ostatnio bardziej, niż dla innych. W mojej ojczyźnie, czyli Francji, pali się coraz mniej. A nawet jeśli ktoś pozostał wierny nałogowi, to oddaje mu się raczej na osobności. Na ulicach Paryża spotkałem wiele Polek, które odpalały papierosa od papierosa i nie krępowały się tym, że dym może komuś przeszkadzać.

Selfie

Mam wrażenie, że nie robią sobie tyle selfie, co Brytyjki odwiedzające inny kraj. Turystki uwieczniają wszystkie zabytki i piękne widoczki ze swoją twarzą na pierwszym planie. Polki mają pod tym względem chyba więcej umiaru i zdrowego rozsądku.

Zobacz również: To dlatego obcokrajowcy żenią się z Polkami. Wyznali szokującą prawdę

Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking
Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2019 13:32
Z kilometra widać. Albo tleniona wychudzona papierośnica z mini albo dresem, albo brzydka gęba z wielkimi kanciastymi okularami mix secondhandu i tanich marek z wielkim logo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2019 13:50
Dodałbym. Towarzystwo czarnoskórego to cecha tylko Polek.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 20:41
To z paleniem to bzdura. Nie wszystkie Polki palą np. ja nie palę...to samo jest w innych krajach. Ocenianie narodowości po paleniu jest żenujące.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 15:45
odróżniają po logach, makijażu papugi, bluzgach i darciu japy na całą ulicę. W zasadzie mylą nas z Rosjankami, po tandetnym ubiorze, cekinach, paciorkach aplikacjach. Moj partner jest obcokrajowcem, często latam i mam znajomych na całym świecie. I taki jest obraz Polek. Tandetne ciuchy, nadmiar makijażu i wulgarność.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 13:46
Ładny artykuł. Jedyne co bym chciała, żeby się zmieniło w naszych rodaczkach to brak pewności siebie (chociaż już powoli się zmienia)i wymagania co do życia (wciąż są niskie).
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie