Spytała inne kobiety, jak radzić sobie z niską samooceną. Wtedy do dyskusji włączył się mężczyzna i zszokował wszystkich!

Ten męski punkt widzenia powinna przeczytać każda kobieta.
Spytała inne kobiety, jak radzić sobie z niską samooceną. Wtedy do dyskusji włączył się mężczyzna i zszokował wszystkich!
Fot. Unsplash
23.11.2018

Wiele kobiet zmaga się z drastycznie niską samooceną. I chyba trudno się dziwić, skoro zewsząd otaczają nas zdjęcia “idealnych” kobiet z kolorowych magazynów czy z Instagrama. Gdy dziewczynki i młode kobiety dorastają w przekonaniu, że powinny właśnie tak wyglądać i tylko wtedy znajdą miłość, łatwo nabawić się kompleksów i depresji.

Zobacz także: 7 dziwnych rzeczy, które faceci uważają za atrakcyjne u kobiet

Ostatnio na portalu Reddit swoimi rozterkami na punkcie wyglądu podzieliła się pewna anonimowa internautka. Dziewczyna jest przekonana, że jest po prostu brzydka i nie potrafi się z tym pogodzić. “Nie jestem i nigdy nie będę piękna. Mogę się malować, układać włosy, zakładać ładne sukienki i szpilki, a i tak nigdy nie będę wyglądać jak kobieta 9/10. Wiem, że nie powinnam się tym przejmować, ale tak jest. Po prostu chciałabym być piękna i jestem bardzo zazdrosna o kobiety, które są od urodzenia ładne” - napisała autorka wątku, po czym poprosiła inne kobiety o radę: “Jak radzicie sobie z tym, że nie jesteście atrakcyjne dla większości mężczyzn? W jaki sposób akceptujecie swój wygląd i uczycie się miłości do samej siebie? Zawsze nienawidziłam siebie ze względu na mój wygląd i czuję, że to niewłaściwe. Jestem dobrą osobą, więc dlaczego mój wygląd miałby cokolwiek znaczyć?”.

Pod wpisem pojawiło się wiele wspierających komentarzy od innych internautek na temat samoakceptacji i miłości do samej siebie. W pewnym momencie do dyskusji dołączył… mężczyzna. Jego komentarz przedstawił autorce wpisu wyjątkowy i zaskakujący męski punkt widzenia, a przy okazji wzruszył setki internautów. Ten wpis powinna przeczytać KAŻDA kobieta!

Fot. Unsplash.com

“Oferuję perspektywę, która może pomóc. Uwierz mi - wiem, jak to jest nienawidzić swojego ciała. Zostałem postrzelony w Iraku, mam szkaradne blizny i czasami trudno mi zaakceptować to, że już nigdy nie będę tak sprawny fizycznie, jak kiedyś. Czasem to naprawdę beznadziejne” - zaczął swój wpis anonimowy mężczyzna. “Tak czy inaczej… Chciałbym pokazać ci, co dzieje się w głowie mężczyzny, gdy zakochuje się w kobiecie. (...) Czasem facet poznaje dziewczynę i nie robi to na nim wrażenia. Może jest jego koleżanką z pracy albo z klasy, kumpelą znajomego. Mentalnie zostaje sklasyfikowana jako “płeć żeńska, znajoma, uczucia neutralne”. Potem mężczyzna poznaje ją lepiej. Jeśli okazuje się, że mają podobne osobowości, w głowie faceta zaczyna się dziać coś fascynującego”.

Zobacz również: 5 rzeczy, których kobiety w sobie nienawidzą (a facetów to strasznie podnieca)

Następnie autor komentarza zdradził, że mężczyzna zaczyna zauważać różne szczegóły w wyglądzie kobiety. “Na początku to małe rzeczy - jednego dnia zdaje sobie sprawę, że lubi patrzeć na kształt jej nosa albo na miejsce, w którym płatek ucha styka się z twarzą. Nie jest to coś, co można wytłumaczyć słowami… Po prostu patrzenie na to sprawia, że mężczyzna czuje się dobrze. Zaczyna chcieć więcej. Potem zauważa jakieś jej zachowanie - to może być sposób, w jaki się śmieje albo jak marszczy brwi, gdy się na czymś koncentruje - i czuje motyle w brzuchu”. Zdaniem autora wpisu taka sytuacja zazwyczaj trwa przez jakiś czas, a para pozostaje w przyjaźni i poznaje się lepiej. Aż w końcu… “Potem, pewnego dnia, ona przytula go na pożegnanie… a on nie jest w stanie przestać o tym myśleć. Wciąż odtwarza to w głowie - dotyk jej piersi przez ich koszulki, jej ramiona wokół jego pleców, jej zapach… Te “filmy” pojawiają się bez ostrzeżenia w jego głowie gdy prowadzi samochód, zajmują miejsce innych marzeń na jawie. Niedługo potem mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że za każdym razem, gdy patrzy na tę kobietę, czuje się dobrze. Podobają mu się jej kształty, dźwięk jej głosu, jej zapach…” - opisuje anonimowy internauta.

Fot. Unsplash.com

W końcu dochodzimy do prawdziwego sedna: “[Facet] zaczyna się zastanawiać, co może zrobić, żeby zawsze być blisko niej, żeby ją uszczęśliwić. Dociera do niego, że uwielbia patrzeć na nią bardziej niż na kogokolwiek innego na świecie. Dla niego, ona jest perfekcyjna i piękna. Zakochany mężczyzna nie patrzy na kobietę obiektywnie. Pojawia się filtr, iluzja. Facet nie widzi tego, co ona sama widzi w lustrze. Widzi osobę, która jest piękna, idealna i wspaniała, i to jedna z najpotężniejszych rzeczy w jego życiu.” Na koniec autor wpisu radzi: “Przyjrzyj się parze staruszków, która jest ze sobą od paru dekad. Przyjrzyj się oczom mężczyzny. Jasne, może docenić pośladki jakiejś młodej dziewczyny w legginsach albo coś w tym rodzaju… ale przyjrzyj się jego oczom, gdy patrzy na swoją partnerkę. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz moment, w którym w jego oczach pojawia się filtr, gdy jego wzrok skupia się na niej. W tym momencie nie widzi tego, co ty czy ja - widzi coś cudownego”.

Pod tym wyjątkowym głosem w dyskusji pojawiły się inne komentarze ze strony mężczyzn. Panowie dzielili się podobnymi przemyśleniami i zgodnie twierdzili, że właśnie w taki sposób mężczyzna postrzega kobietę, którą naprawdę kocha. Wygląd fizyczny nie ma wówczas najmniejszego znaczenia, bo ukochana i tak jest najpiękniejszą istotą w jego oczach.

Zobacz również: 10 typów kobiet, do których ustawiają się tłumy facetów

Polecane wideo

Faceci wstydzą się pokazywać z tą ślicznotką. „Znajomi by się ze mnie śmiali”
Faceci wstydzą się pokazywać z tą ślicznotką. „Znajomi by się ze mnie śmiali” - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:19
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )..m
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2018 23:16
Wygląd to pierwsze co się widzi, to jest właśnie pierwsze wrażenie. Nie jest ono bez znaczenia. Później cechy charakteru mogą zdystansować wygląd.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2018 12:14
Mój dziadek i babcia są ze sobą 55 lat. Do tej pory, dziadek codziennie rano robi kawę i przynosi babci do łóżka... <3
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2018 07:43
Brednie. Kobieta MUSI się w jakiś sposób podobać facetowi. Może nie być pięknością dla otoczenia, ale dla faceta musi. Tak to już jest. Faceci patrzą na wygląd. Ale na szczęście gusta są różne. Więc trzeba o siebie dbać i zawsze się ktoś znajdzie. Nawet śmiem twierdzić, że w dzisiejszych czasach partnera znajdzie brzydka, ale wymalowana lalunia niż ładna, ale szara myszka.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 23.11.2018 22:14
Coś w tym jest. Mój facet gustuje w cycatych blondynkach, a ja jestem drobną szatynką i codziennie pokazuje mi jak bardzo mnie kocha przez takie zwykłe, drobne gesty. On z kolei na początku ż wyglądu był dla mnie ideałem, a teraz już tak na niego nie patrzę. Kiedy go widzę robi mi się cieplej na sercu, bo jest moją miłością, a nie kimś do łóżka.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie