Zakochaj się w brzydalu. To dlatego żaden przystojniak nie może się z nim równać

10 powodów, dlaczego mało urodziwy facet to najlepszy kandydat na męża.
Zakochaj się w brzydalu. To dlatego żaden przystojniak nie może się z nim równać
Fot. iStock
22.08.2018
Grzegorz Lawendowski

Na zdrowy rozum wydaje się, że każdy człowiek chciałby być ładny. Atrakcyjność fizyczna pomaga w życiu towarzyskim, zawodowym i każdym innym jego aspekcie. Piękni zawsze mają z górki. I pewnie sporo w tym prawdy, ale tych mniej urodziwych świat też potrafi docenić. Nie brakuje par, w których ona spokojnie mogłaby startować w wyborach miss świata, a on nie powinien wychodzić z domu przed zmrokiem.

Zobacz również: Z taką urodą nie znajdziesz męża. Materiał na żonę wygląda zupełnie inaczej

„Facet nie ma być ładny, ale męski” - usłyszałem kiedyś od znajomej. Wtedy jej nie uwierzyłem, ale dziś coraz bardziej się do tego skłaniam. Rozmowa z kilkoma przedstawicielem płci - dosłownie - brzydszej tylko to potwierdza. Wszystko sprowadza się do jednego: można nie grzeszyć urodą i być świetną partią. Zdecydowanie lepszą, niż chłopak wyglądający jak model Calvina Kleina.

W czym taki niegrzeszący urodą chłopak ma przewagę nad znacznie piękniejszym adoratorem? Okazuje się, że w kilku konkurencjach wygrywa z tym drugim do zera.

Jest bardziej męski

Pojęcie męskości jest oczywiście względne, ale większości kobiet nie kojarzy się z ciągłym poprawianiem włosów, spędzaniem długich godzin w łazience i wybieraniem strojów. Brzydki facet raczej tego nie robi, bo zdaje sobie sprawę, że niewiele mu to pomoże.

Nie szuka ideału

Zdarzają się szpetni mężczyźni z przesadnie wysokim ego, ale zazwyczaj liczą siły na zamiary. Przy kimś takim nie będziesz musiała każdego dnia udowadniać, że na niego zasłużyłaś. On doskonale zdaje sobie sprawę, że nie potrzebuje modelki Victoria’s Secret.

Poważnie traktuje związek

Nie tylko dlatego, że jest czułym i kochającym facetem. Ma też swój rozum i wie, że kolejny nie musi się szybko powtórzyć. Jeśli w ogóle. Docenia to, co ma. Rozumie, że nie wygląda jak Adonis, więc musi się postarać, by utrzymać cię przy sobie.

Nie obniża twojej samooceny

Związek z mężczyzną zdecydowanie ładniejszym od siebie może być bardzo destrukcyjny. Żadna kobieta nie chce wyglądać jak brzydsza siostra swojego partnera. W przeciwnym razie jej kompleksy tylko się pogłębią, a brak pewności siebie osiągnie maksymalny poziom.

Bardziej się stara

Wie, że urodą raczej cię nie uwiódł, więc musi wykazać się w inny sposób. Ma swój urok, ale wielkim powodzeniem wśród płci przeciwnej pochwalić się nie może. Dlatego dba o to, co już zdobył. Każdego dnia będzie chciał udowadniać, że jednak warto było się przełamać.

Zobacz również: Wiadomo, czy nadajesz się na żonę. Zdradza to znak zodiaku

Nie jest narażony na pokusy

Najwięksi przystojniacy naprawdę mają branie i ich adoratorki nawet nie udają, o co im chodzi. Wiele próbuje ich poderwać, a powiedzmy sobie szczerze - faceci są pod tym względem dość słabi i łatwo ulegają. W tym przypadku ryzyko jest ograniczone, bo marne szanse, że ktoś się nim zainteresuje.

Akceptuje twoje wady

Przy nim nie będziesz musiała wyglądać jak ślicznotka z rozkładówki, która na co dzień chodzi z Photoshopem na twarzy i ciele. On najlepiej wie, jak ludzkie ciało potrafi być ułomne. Wybaczy wszelkie niedoskonałości, bo jemu też ich nie brakuje. I w każdej chwili mogłabyś je wytknąć.

Ma mocniejszy charakter

Brzydota hartuje - twierdzi wielu. I trudno się z nimi nie zgodzić. Ludzie, którzy nie grzeszą urodą, bywają okropnie traktowani. Nie wspominając o tym, że muszą się dwa razy mocniej starać, by osiągnąć swój cel. Po takich przeżyciach mało co go złamie.

Docenia twoje piękno

W jego towarzystwie naprawdę będziesz mogła się czuć jak miss wszechświata. Wciąż będzie się zastanawiał, dlaczego taka ślicznotka uległa właśnie jemu. Jego zachwyt będzie autentyczny i trwały. On wie, co to piękno, bo sam go nie doświadczył.

Chce się szybko ustabilizować

Z jednej prostej przyczyny - dobrze wie, że z czasem urody mu raczej nie przybędzie. Wręcz przeciwnie - z upływem lat może być coraz gorzej. Lepiej kuć żelazo póki gorące i wziąć piękną dziewczynę za żonę, niż później płakać w samotności.

Zobacz również: Z tym znakiem zodiaku NIGDY nie stworzysz stałego związku

Polecane wideo

20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?)
20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?) - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 2.67 / 5
adam1234 (Ocena: 1) 26.03.2022 15:47
nawet nie chce mi sie tych bzdur czytac prawda jest taka ze kobiety chca miec przystojnych facetow lub przecietnych z kasa. Jesli jestes przecietniaki z przecietna praca i zarobkami zawsze przegrasz z przystojniakiem nawet bez szkoly i mieszkajacym z rodzicami. A tych tutejszych bzdur to szkoda komentowac moze to bylo prawda w epoce prlu gdzie synonimem bogactwa byl papier otaletowy dzisiaj gdy panstwo za robienie dzieci placi to nie ma znaczenia ze nie masz nic panstwwo daje mieszkania socjalne i rozne 500+. Wiec mozna miec dziecko nawet z polglowkiem bez grosza przy duszy.
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 04.05.2020 17:06
Nie wiem co powiedzieć...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.02.2019 13:12
Dziękuję za takiego mężczyznę, który miałby być ze mną tylko dlatego, że nie mógłby znaleźć lepszej i drugi raz nikt by na niego nie zwrócił uwagi. Jednym słowem byłby ze mną nie dlatego, że jestem dla niego ważna, tylko dlatego, że boi si ę samotności.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.11.2018 22:00
Czysty rak
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.08.2018 23:39
Takie bzdury to chyba tylko brzydki facet może wypisywać :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie