MĘSKIM OKIEM: Co mówi o Tobie liczba rodzeństwa?

Faceci twierdzą, że ten jeden szczegół zdradza wszystko o kobiecie.
MĘSKIM OKIEM: Co mówi o Tobie liczba rodzeństwa?
Fot. Unsplash
09.01.2018

Teoretycznie każdy z nas odpowiada za siebie, ale nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ ma na nas rodzina. To, jak zostałaś wychowana i w jakich okolicznościach dorastałaś - rzutuje bezpośrednio na twój charakter i życiowe priorytety. Wszyscy znamy stereotypy dotyczące np. jedynaków, ale nie tylko brak rodzeństwa ma znaczenie. To, czy masz jedną siostrę albo trzech braci także.

Dziś razem z moimi rozmówcami zastanawiamy się, jak najbliższe otoczenie wpływa na rozwój człowieka. A zwłaszcza dorastających w takich, a nie innych warunkach kobiet. Podobno czego innego możemy spodziewać się po dziewczynie, która z nikim nie musiała się niczym dzielić i była oczkiem w głowie rodziców, a czego innego po tej, która musiała konkurować o uwagę z innymi.

Czy faceci wolą jedynaczki? A może kandydatki na żonę woleliby szukać w wielodzietnej rodzinie? Sprawdź, co według mężczyzn ten jeden szczegół o tobie mówi.

Zobacz również: 7 myśli starszej siostry, gdy młodsze rodzeństwo bierze ślub jako pierwsze

rodzeństwo

fot. Unsplash

Jedynaczka

Stereotypy wiecznie żywe, ale zdaniem moich rozmówców w tym przypadku mają uzasadnienie. Większość z nich nie ma najlepszego zdania o jedynaczkach. Dziewczyna, która dorastała bez rodzeństwa, ma skłonność do przewrażliwienia na swoim punkcie. Uważa, że wszystko jej wolno, a cały świat kręci się wokół niej. Łatwo się obraża, rzadko słucha, nie chodzi na kompromisy. Podobno trudno stworzyć z nią stały związek, bo bardziej niż uczucie interesuje ją własna kariera, wygoda i prestiż. Totalnie nieprzewidywalna.

Przyrodnie rodzeństwo

Zdaniem moich rozmówców liczba nie ma znaczenia, bo mentalnie to wciąż jedynaczka. Jedyna różnica polega na tym, że zdaje sobie sprawę z istnienia innych racji i nie upiera się tak mocno. Poza tym wszystko bez zmian - jest przekonana o swojej szczególnej roli do spełnienia, ma problem z ufnością i ciągle wszystkich podejrzewa o złe zamiary. Nigdy nie zmienia się dla nikogo, ale to partnera przerabia według własnego uznania. Do niej zawsze należy ostatnie zdanie. Przy okazji jest jednak dosyć rodzinną osobą.

Zobacz również: Masz starsze rodzeństwo? To nie Ciebie rodzice kochają najbardziej...

 

rodzeństwo

fot. Unsplash

1 brat lub siostra

Wszystko zależy od tego, czy jest dla niej/niego młodszą czy starszą siostrą. Jeśli ma starsze rodzeństwo - bywa przewrażliwiona na swoim punkcie, uważa, że wszystko jej się należy i dba głównie o własną wygodę. W związku szuka przede wszystkim wspierającego ją mentora, który nie będzie kwestionował jej przyzwyczajeń i przekonań. Jeśli rodzeństwo jest młodsze - to kobieta czująca odpowiedzialność za drugiego człowieka. Potrafi się poświęcić dla dobra sprawy i dopuszcza do siebie odmienne opinie. Jednak wciąż nie za bardzo lubi się dzielić.

2 rodzeństwa

Podobno to idealna kandydatka na żonę. A już zwłaszcza w sytuacji, kiedy jest środkowym dzieckiem. Wtedy miała nie tylko się o kogo troszczyć, ale i doświadczyła troski starszego rodzeństwa. Dobrze wie, że życie nie jest do końca sprawiedliwe i wymaga współpracy. Może nie lubi, ale na pewno potrafi się dzielić. Nie uważa się za najmądrzejszą osobę na świecie, której wszystko się należy za piękne oczy. Potrafi walczyć o swoje. Jest osobą rodzinną, wyrozumiałą i czułą, ale jednak często niedowartościowaną. Sporo w niej kompleksów, z którymi jej partner będzie musiał walczyć.

Zobacz również: 10 powodów, dla których warto mieć starszą siostrę

rodzeństwo

fot. Unsplash

3 rodzeństwa

Zupełne przeciwieństwo jedynaczki, która w teorii (a podobno też w praktyce) zazwyczaj patrzy tylko na czubek własnego nosa. To kobieta, która zna swoje miejsce w szeregu i rzadko się upiera. Zamiast krzykiem i grożeniem, problemy woli rozwiązywać spokojną rozmową. Teoretycznie to doskonały materiał na partnerkę, ale ideały jednak nie istnieją. Taka dziewczyna bywa bardzo wycofana i stłamszona. Zupełnie nie wierzy w siebie i łatwo się poddaje. Życie nauczyło ją, że czasami nie warto się starać i konkurować, bo efekt i tak nie będzie do końca sprawiedliwy.

4 i więcej rodzeństwa

To już wielodzietna rodzina. Wydaje się, że dziewczyna wychowana w takich warunkach będzie świetnym materiałem na żonę i matkę. Potrafi się dostosować, słucha innych i zdaje sobie sprawę, że tylko konsekwentne dążenie do celu pozwoli jej osiągnąć sukces. Jednak to nie kobieta bez wad. Ze względu na sporą liczbę rodzeństwa bywa niedowartościowana i zagubiona. Zwłaszcza, jeśli urodziła się gdzieś pomiędzy dwoma braćmi i trzema siostrami. Nie jest ani najstarszą, ani najmłodszą z nich i uważa siebie za średniaka. Trzeba nad nią długo pracować, żeby uwierzyła w siebie.

Grzegorz Lawendowski

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
Lena (Ocena: 1) 15.01.2018 00:28
Zwyczajne rozpowszechnianie stereotypów. Zwłaszcza o jedynaczkach wszystkie do jednego wora.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo