MĘSKIM OKIEM: Takich brwi powinnaś się wstydzić!

Tak wyregulowane i pomalowane owłosienie nad oczami to zmora wszystkich facetów...
MĘSKIM OKIEM: Takich brwi powinnaś się wstydzić!
Fot. Unspash.com
12.12.2017

Na temat damskich brwi powiedziano już wiele. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż z nimi eksperymentujecie, a efekty bywają naprawdę różne. Można wręcz odnieść wrażenie, że im mocniej krytykowany jest dany kształt, tym bardziej w nim gustujecie. Jakby na przekór. Okazuje się, że ten drobny szczegół wyglądu to nie tylko kilka włosków nad oczami, ale wasza deklaracja niezależności - „nic wam do tego!”.

Każda kobieta ma prawo kształtować wizerunek zgodnie ze swoim gustem. Równocześnie każdy mężczyzna ma prawo to ocenić, a nawet szyderczo się zaśmiać. Powodów na polskich ulicach naprawdę nie brakuje, więc chyba czas uporządkować wiedzę na ten temat. Na podstawie rozmów w męskim gronie, analizie materiałów źródłowych i własnej obserwacji powstała ta lista.

Nie musisz się nią specjalnie przejmować, ani tym bardziej sugerować. Zwłaszcza, jeśli lubisz dziwne spojrzenia i drwiący uśmiech na powitanie

Zobacz również: Ona ma chyba najbrzydsze brwi na świecie! Zobaczcie, czemu wszyscy się z niej śmieją...

brzydkie brwi

źródło: Instagram (instagram.com/biancalovesmakeup91)

Mocno wyskubane

Lata 90. już dawno minęły, więc czas zrozumieć, że w przypadku brwi mniej wcale nie znaczy więcej. Cienkie paseczki kojarzą się specyficznie i zdecydowanie źle.

Zupełnie nieokiełznane

Naturalność wraca do łask, ale to jeszcze nie powód, byś całkowicie zrezygnowała z regulacji brwi. Nawet mężczyźni rzadko pozwalają sobie na krzaki nad oczami.

Od szklanki

Rozwiązanie całkiem praktyczne, bo łatwo je odrysować, ale mimo wszystko odradzam. Półkoliste brwi kojarzą się z przerysowanym klaunem, którego chyba nie chcesz przypominać.

Narysowane

Czasami to konieczne, bo twoje naturalne są niewidoczne lub bardzo słabe. Jeśli jednak na własne życzenie się ich pozbyłaś i teraz musisz malować od nowa - wstydź się.

Zobacz również: One znalazły przepis na idealne brwi. Odrysowują je od linijki!

brzydkie brwi

źródło: Instagram (instagram.com/thebrowbae)

Od linijki

Kolejny kształt dla miłośniczek geometrii, który łatwo wykonać, ale… zupełnie nie warto. Proste kreski sprawiają, że wyglądasz jak kobieta pozbawiona dostępu do lustra.

Pofalowane

Podejrzewam, że wykonanie profesjonalnego łuku to żmudne zadanie. Dlatego, jeśli jesteś kiepska w zadaniach manualnych - koniecznie zleć to specjaliście.

Trudno dostrzegalne

Czasami damskie brwi są jak Yeti. Coś słyszałem, ktoś podobno widział, ale nie do końca wiadomo, gdzie są. Polecam ich delikatne podkreślenie. Od razu wyglądasz na zdrowszą.

Pomalowane

Na rynku dostępnych jest tyle specyfików, że zupełnie straciłyście już umiar. W efekcie, chociaż macie własne brwi i to zazwyczaj całkiem ładne - po makijażu wyglądają tak, jakby zostały namalowane od nowa.

Zobacz również: Już nie idealnie zarysowane brwi, teraz królują... boy brows!

brzydkie brwi

źródło: Instagram (instagram.com/emma_lottie_x)

Wędrujące ku górze

Przykładem niech będzie jedna z polskich projektantek mody. Jej brwi zaczynają się przy wewnętrznych kącikach oczu, a kończą się niemal przy linii włosów.

Zrośnięte

Uwierz mi, możesz być feministką, ekolożką, naturystką i kimkolwiek zechcesz z brwiami oddzielonymi od siebie. Owłosiony łącznik pomiędzy nimi to już zawracanie głowy.

Mocno wycieniowane

Chodzi o profesjonalnie zrobione brwi, jakimi najczęściej chwalicie się na Instagramie. Wszystkie mają dokładnie ten sam kształt, wyglądają sztucznie i wcale nam się nie podobają.

Na skroniach

Regulacja powinna dotyczyć nie tylko tego, co pomiędzy brwiami i ich ogólnego kształtu. Warto pozbyć się także włosków wyrastających z boku. Tak dla przypomnienia.

Grzegorz Lawendowski

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 12.12.2017 15:05
Mam dość mocne ubytki w brwiach - od dziecka, nie na własne życzenie. Moja lewa i prawa brew to dwa różne światy. Maluje je od jakiegos czasu i wiecie co ? Mam gdzieś że komuś się to nie podoba ! Jest to dla mnie jedyne rozwiązanie abym mogła poczuć się komfortowo i pewnie. Chyba zostaje mi jedynie makijaż permanentny abym ich malować nie musiała. Ale jak zawsze - najwięcej do powiedzenia mają osoby które czegoś nie przeżyły. Fajnie się komentuje i wyśmiewa komuś kto ma ciemne, pełne i ładne swoje brwi
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 12.12.2017 14:24
Bez sensu artykuł. Kobiety z 'dziwnymi' brwiami dzielą się na takie, które zdają sobie z tego sprawę i takie, które są tego nieświadome i się sobie podobają. Te pierwsze na pewno wiedzą co jest nie tak, a te drugie nie wiedzą, że cokolwiek powinny zmienić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.12.2017 08:12
Pierwsza lista, z którą się zgadzam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo