Po czym poznać, czy mu się podobasz?

Mężczyzna wysyła mnóstwo sygnałów świadczących o zainteresowaniu kobietą. Trzeba tylko nauczyć się je rozpoznawać…
Po czym poznać, czy mu się podobasz?
Fot. iStock
03.12.2017

Na tytułowe pytanie szuka odpowiedzi Dorota. „Od kilku miesięcy regularnie odwiedzam fitness club. Rano ćwiczę na siłowni, a wieczorami chodzę na basen. Jakiś czas temu zaczął tu pracować nowy instruktor. Nie jest typem klasycznego przystojniaka, ale mi się podoba, bo ma w sobie to „coś”, choć muszę przyznać, że na początku nie zwracałam na niego specjalnej uwagi. On sam zaczął się jednak mną interesować. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie” – opisuje młoda kobieta na jednym z internetowych forów.

Mężczyzna okazał się bardzo pomocny w czasie treningów. Z własnej inicjatywy sugerował Dorocie, co powinna zmienić w ćwiczeniach, korygował również te, które nieprawidłowo wykonywała. „Początkowo myślałam, że to po prostu wynika z jego obowiązków, ale teraz mam wrażenie, że jednak chodzi o coś innego. Zawsze, gdy wychodzę z klubu i żegnam się z nim, to patrzy mi intensywnie w oczy i szeroko się uśmiecha. Parę razy przyłapałam go na tym, że szukał mnie wzrokiem. Gdy pojawiam się na siłowni czy basenie również wydaje się bardzo zadowolony, że mnie widzi, nasze spojrzenia często się  spotykają i wywołuję uśmiech na jego twarzy” – relacjonuje Dorota. „Zastanawiam się, czy mu się podobam czy po prostu jest dla mnie miły. Nie chcę nadinterpretować sytuacji, aby później się nie rozczarować. Po czym tak naprawdę można poznać, że facet jest zainteresowany kobietą?” – zastanawia się.

MĘSKIM OKIEM: Słowa, przez które kobiety się kompromitują

Precyzyjnej odpowiedzi udzielił jej Mateusz. „Wydaje mi się, że u faceta to akurat można łatwo zauważyć. Przede wszystkim w jego oczach. Nie wiem jak to opisać, ale chodzi o charakterystyczne iskierki, które mówią „podobasz mi się”. Ważne jest też to, jak mężczyzna się zachowuje i co mówi, wcześniej czy później na pewno da ci do zrozumienia, że chciałby czegoś więcej. No chyba, że jest bardzo nieśmiały i to ty będziesz musiała przejąć inicjatywę i zrobić pierwszy krok” – tłumaczy Mateusz.

„Jak poznać, że mu się podobasz? Gdy często na ciebie patrzy, uśmiecha się na twój widok, próbuje zagadywać, pojawia się tam, gdzie ty, pyta o ciebie znajomych” – wylicza Daniel.

oznaki czy mu się podobam

Fot. iStock

Facet wysyła wiele sygnałów świadczących o zainteresowaniu kobietą. Można to wyczytać zwłaszcza w jego spojrzeniu. Nieprzypadkowo Ludwika Godlewska, znana polska powieściopisarka z przełomu XIX i XX wieku pisała: „Miłość wchodzi mężczyźnie przez oczy, a kobiecie przez uszy”. Zauroczony facet nie może powstrzymać się przed patrzeniem na wybrankę, z dużym prawdopodobieństwem będzie przy każdej okazji wodził za nią wzrokiem, choć jeśli jest nieśmiały te spojrzenia zwykle rzuca ukradkiem.

Mężczyzna ma wtedy charakterystycznie błyszczące oczy, rozszerzone źrenice (to efekt zachodzących w mózgu reakcji wywołanych podnieceniem i ekscytacją), a także częściej niż zwykle mruga i podnosi brwi, co ma poszerzyć jego pole widzenia. Kobiecie, która mu się podoba zazwyczaj patrzy w oczy, choć lubi też kierować wzrok na usta i nos.

Zobacz także: Jak patrzy zauroczony facet? 

Sygnałem męskiej sympatii jest też mowa ciała. Według znanego psychologa Alberta Scheflena, faceci często wówczas prostują się, wypinają klatkę piersiową i wciągają brzuch, bo podświadomie czują, że w ten sposób sprawiają wrażenie młodszych i silniejszych, a przez to atrakcyjniejszych dla płci przeciwnej.

O zainteresowaniu mężczyzny świadczy też zmiana pozycji ciała. Jeśli wcześniej siedział bokiem, a w miarę upływu czasu zwraca się frontem do kobiety, to znak, że czuje się coraz bardziej zaintrygowany partnerką. Sygnalizuje to również uśmiechem (szczególnie, gdy obnaża zęby), podczas którego marszczy czoło i przymyka oczy, co oznacza, że rozmówczyni naprawdę przykuła jego uwagę. Gdy w dodatku machinalnie przeczesuje włosy, poprawia krawat czy wciąga koszulę w spodnie, to niechybnie znak, iż jest zaintrygowany.

oznaki czy mu się podobam

Fot. iStock

Gdy facetowi podoba się kobieta, zazwyczaj nie szczędzi miłych słów i komplementów. Ciekawi go jej życie, zadaje dużo pytań, a przede wszystkim chętnie słucha tego, co ona mówi. Przynajmniej na początku, bo jak pokazuje praktyka, z czasem mężczyźni zaczynają wpuszczać słowa partnerki jednym uchem, by szybko wypuścić drugim. Jednak we wstępnej fazie znajomości są zazwyczaj bardzo wdzięcznymi słuchaczami.

On sami też chętnie dzielą się wówczas opowieściami. Mężczyzna zainteresowany kobietą z dużym prawdopodobieństwem będzie chciał jej zaimponować, dlatego często wykazuje skłonność do koloryzowana i przedstawiania się w lepszym świetle. Jednak niekiedy takie zachowanie świadczy też o skłonności do zarozumialstwa czy nawet narcyzmu, co może działać na niekorzyść faceta.

Bardzo wymownym sygnałem wskazującym na to, że nowopoznanemu mężczyźnie podoba się kobieta, są późniejsze próby kontaktu. Jeśli wydzwania, wysyła mnóstwo sms-ów czy zasypuje wiadomościami na portalach społecznościowych, to znak, że naprawdę się nakręcił i dąży do nawiązania bliższej znajomości. Wtedy już tylko od kobiety zależy, w jaką stronę pójdzie a relacja.

RAF

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 4.86 / 5
lulka (Ocena: 5) 04.12.2017 10:08
No nie wiem. To się po prostu czuje. On patrzy się na Ciebie, zagaduje. Jeśli już się znacie to garnie do kontaktu :) Chociaż wiele razy miałam sytuację w której dowiadywałam sie,ze komuś się podobam a wczesniej nie spodziewałam sie,że tak jest.... Tak wieć moze być z tym bardzo róznie jak sami widzicie. Wiecie co poprawiło mi ostatnio pewność siebie? Machnęłam sobie perfumy z feromonami. Love Desire konkretnie. Trochę sobie o nich poczytałam w sieci i postanowiłam sobie zamówić. Na szczęście trafiłam na zapach, który mi się podoba. I są super, podobają się płci przeciwnej :)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.12.2017 18:42
Często miałam taką sytuację, że jakiś chłopak patrzył się na mnie. Dziwne jest to uczucie dosc krepujące. Patrzą się a gdy spojrzysz na nich odwracają wzrok. Jeden chłopak z uczelnii ciagle na mnie patrzył, raz nawet gdy nasze spojrzenia spotkały się, uśmiechnął sie do mnie. Odwróciłam szybko wzrok, jestem wstydliwa i nie mam doświadczenia z facetami, a ten chłopak jest strasznie przystojnu. Nie wiem czym tak mogłabym przciągać ich wzrok bo czesto chodzę bez makijażu, nie ubieram się wyzywająco i jestem dość nieśmiała.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.12.2017 16:09
Miałam taką sytuacje: na studiach drugiego dnia wykładowca połączył nas w grupy, nie zwracałam uwagi na niego aż do momentu gdy nagle on i ja spojrzeliśmy w sobie równocześnie w oczy nic nie mówiąc. Zaiskrzyło chłopak zaproponował ze będzie mnie zabierał na studia z koleżanka( musiałyśmy dojeżdżać) i tak się zaczęło jeździliśmy razem ale oboje byliśmy nieśmiali on zawsze patrzył mi w oczy, szukał wzrokiem gdy się pojawiałam od razu na mnie spoglądał. To było coś niezwykłego tylko spojrzenia on na mnie ja na niego tak jakby nic nie istniało. Aż któregoś razu nie mogłam wytrzymać za bardzo denerwowałam się w jego towarzystwie powoli przestawałam z nimi jeździć, potem były wakacje. Po wakacjach napisałam do koleżanki z która jeździłam czy chłopaki ( jedzil z kolega) po nas przyjadą a ona na to ze miejsce jest zajęte i jedzie inna dziewczyna jakaś jej koleżanka. To był dla mnie cios i ogromny szok. Pomóżcie mi to zrozumieć. On się ciagle patrzy i to tak głęboko tak inaczej a tu zrobił coś takiego. Przestałam z nimi jeździć i moja głupia koleżanka wykorzystała sytuacje i wepchnęła ta dziewczynę ale gdyby mu zależało nie zrobiłby tak? Co myślicie? Zawalił mi się cały świat w głębi serca czułam ze to jest to bo nigdy w życiu nie poczułam się tak jak pierwszego razu gdy się poznaliśmy;(
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie